Jak naučit 10.měsíční miminko lézt?

68
8.1.20 17:28

Jak naučit 10.mesicni miminko lézt?

Dobrý den, maminky poradíte mi, jak naučit 10.mesicni miminko lézt? Zatím valíme sudy. Když ji pomohu trochu zvednout bříško, tak neskrci ani nožičky. :( Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4212
8.1.20 17:37

Syn začal sám lézt až v 11M… přijde to, neboj. Pak začal dělat všechno… za chvíli stal, obcházel nábytek, ve 14M chodil. Nebuď nešťastná, to přijde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
8.1.20 17:39

Místo pomáhání s pohybem bych zkoušela motivací - dát na bříško a před miminko dát nějakou oblíbenou hračku. Pokud doktor navzdory ‚pomalejšímu‘ vývoji nedoporučil rehabilitaci, dala bych mimču čas, vývoj je individuální. Ale na prohlídce bych se zeptala. A nejdřív by se měla plazit, je to důležitá část vývoje. Držím pěsti, ať je vše v pořádku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30458
8.1.20 17:39
@Janisek99 píše:
Dobrý den, maminky poradíte mi, jak naučit 10.mesicni miminko lézt? Zatím valíme sudy. Když ji pomohu trochu zvednout bříško, tak neskrci ani nožičky. :( Děkuji za rady.

Já bych ho nechala, ať si na to přijde sám. Náš syn na 10 měsících popocházel kolem nábytku a nic jsem ho extra neučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
8.1.20 17:40

@Verurizeckova Děkuji. Snad ano. Doktorce se to nelíbilo. Řekla, že za měsíc máme zavolat pokud nezačne lézt. Asi nám potom napíše RHB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
8.1.20 18:01

Nám dala v 9 měsících doktorka žádanku na rehabilitace. Malá měla povolené bříško. Chvili sme cvičili a rozlezla se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
8.1.20 18:02

@Janisek99 některé děti vůbec nelezou, zrovna se postaví na nohy, že se něco nelíbí doktorce podle tabulek, na to se fakt vyprdni.
lezení naučit nejde, možná později na laně na stěně, ale toto ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
8.1.20 18:33

Pravidelné kontroly u pediatra by měly odhalit, jestli něco není ok. Takže bych zatím miminku dala čas, a pak, pokud by stav trval, si nechala napsat tu žádanku. Každé mimi je individuální, nemusí to nic znamenat, ale za sebe si myslím, že ani rehabilitace zdravému děcku neuškodí. Jak psala @Bebeluska8, můžeš zkoušet motivovat, jestli se mimi samo otočí na bříško a zvedá se, tak před něj dát nějakou hračku apod. Držím palce, ať má jen svoji vlastní hlavu a své tempo ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
8.1.20 18:37
@DanielaD píše:
@Janisek99 některé děti vůbec nelezou, zrovna se postaví na nohy, že se něco nelíbí doktorce podle tabulek, na to se fakt vyprdni.
lezení naučit nejde, možná později na laně na stěně, ale toto ne

Tak zrovna lezení je docela důležitý pro posílení svalů. Na ledacos jsem se podle doktorcinych tabulek vykaslala, ale tohle bych rozhodně nepodcenovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
8.1.20 18:42

Ne každé dítě musí nutně lézt. Například moje sestřenky jako miminka lezení přeskočily a jen se šoupaly po zadku a pak rovnou začaly po čase chodit. A je moc pěkné, že i sama zakladatelka už také umí válet sudy. Šikovná. :potlesk:

Příspěvek upraven 08.01.20 v 20:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
8.1.20 18:43

Můžu se zakladatelky zeptat jestli se miminko plazí nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
8.1.20 18:46

@Andreáček Neplazí se vůbec. Když leží na břiše, tak má nožičky natažené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
8.1.20 18:47

Všem děkuji za postřehy a rady. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
8.1.20 18:50

Dcera začala lézt přesně v den jejího 11. měsíce, ze dne na den, předtím se teda plazila od osmého měsíce, ale plazení důležité není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
8.1.20 18:53
@Létavice1992 píše:
Ne každé dítě musí nutně lézt. Moje sestřenky jako miminka například lezení přeskočily a jen se šoupaly po zadku a pak rovnou začaly po čase chodit. A je moc pěkné, že i sama zakladatelka už také umí válet sudy. Šikovná. :potlesk:Příspěvek upraven 08.01.20 v 18:43
:mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat