Jak naučit 14. měsíční chodit spát dřív?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 21:57
Jak naučit 14 měsíční chodit spát dřív?

Všechny moc zdravím,
chtěla bych otevřít téma jak naučit dítě chodit spát večer dříve.
Abych začala od začátku. Toničce je skoro 14,5 měsíců. Cca do 8 měsíců usínala kolem 20:00, max 20:30 v postýlce sama po položení (pusinka, dobrou noc..). Bylo to pro ní nějak přirozené, nenaučila se to vyplakáním.
Pak se něco zlomilo, začala mi hodně bojkotovat určitý „režim“ a postupně se čas usínání začal prodlužovat a dnes chodí kolem 22:00 hodiny.
Fakt je ten, že nemá příliš velký spací režim. Pokud jsme doma, chodí si lehnout mezi 11:30 - 12:00 a spí většinou do cca 14:00, výjimečně déle. Pak už nespí pokud nikam nejedeme a stejně mi usne večer až po půl 10, takže je skoro 8 hodin vzhůru. Přijde mi to hodně na 14 měsíční dítě :nevim: Pokud usne třeba už ve 20 hodin, do 40 minut se vzbudí a jde spát o půlnoci :nevim: :zed:
Pokud někde popojíždíme, usíná mi v autě a to je pak celý ten den dost nabouraný, spánek má různě posunutý a večer v důsledku taky chodí pozdě.
Je uspávaná, to mi nevadí, uspím jí během chvilky, buď šátek nebo jí zpívám, vozím postýlku, to není problém. I když samozřejmě bylo fajn když padla na bok a spala :lol: Ale žádná vyplakávací metoda fakt není můj styl, nechci jí praktikovat.

Spíš mě štve to, že prostě chodí takhle dlouho, ráda bych jí to posunula zase na tu 20 hodinu ideálně.
Vidím na ní třeba únavu kolem 19 hodiny, napadlo mě jí prostě vykoupat a v těch 7 uložit na noční spaní. Ale mám strach, že se v 8, v půl 9 vzbudí a zase půjde chrnět o půlnoci.

Fakt nevím, nic mě nenapadá. Nemáte nějaké rady? Mám zavést důkladný spánkový režim a prostě jí budit a půjde si lehnout zase ve stanovený čas? :nevim:

Díky za rady :-).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 18.03.18 22:00

Tak jestli ji aktivně uspavas, zkusila bych ji postupně ukládat dřív, třeba každý den o 10 minut, mohlo by to být takové nenásilné :)

podaji
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 18.03.18 22:04

V kolik vstává? Chodí spát přes oběd? Určitě bych ji nastavila nový režim. Chodí opravdu pozdě. Náš 27mes vstává 7:30 chodí spát po obědě (12hod) tj kolem 13hod. Spí cca max do 15 a večer dáváme spát nejpozději v 20hod. Kdyz už spí déle opatrně ho budím otevřu dveře a jak něco dělám šetrne se probudi. Bude to bojkotovat ale vydrž sedne si to.

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 22:05

@dickys no ono to je takové uspávání/neus­pávání. Leží v postýlce a já jsem u ní, sedím na posteli a zpívám, nebo vozím nebo tam prostě jen jsem (podle toho co potřebuje). Ale ano, sama neusne, ty pokusy i byly, ale ona fakt strašně brečí a já na to fakt nemám vedle v obýváku počítat minuty jak dlouho má brečet a kdy tam můžu přijít.
To je docela dobrý nápad zkoušet ukládat každý den o trošku dřív. Otázka je jak na to bude reagovat, jestli fakt usne nebo tam po postýlce bude skákat do 22 hodin :-D

Russet
Echt Kelišová 8291 příspěvků 18.03.18 22:05
@fragollinna píše:
Všechny moc zdravím,
chtěla bych otevřít téma jak naučit dítě chodit spát večer dříve.
Abych začala od začátku. Toničce je skoro 14,5 měsíců. Cca do 8 měsíců usínala kolem 20:00, max 20:30 v postýlce sama po položení (pusinka, dobrou noc..). Bylo to pro ní nějak přirozené, nenaučila se to vyplakáním.
Pak se něco zlomilo, začala mi hodně bojkotovat určitý „režim“ a postupně se čas usínání začal prodlužovat a dnes chodí kolem 22:00 hodiny.
Fakt je ten, že nemá příliš velký spací režim. Pokud jsme doma, chodí si lehnout mezi 11:30 - 12:00 a spí většinou do cca 14:00, výjimečně déle. Pak už nespí pokud nikam nejedeme a stejně mi usne večer až po půl 10, takže je skoro 8 hodin vzhůru. Přijde mi to hodně na 14 měsíční dítě :nevim: Pokud usne třeba už ve 20 hodin, do 40 minut se vzbudí a jde spát o půlnoci :nevim: :zed:
Pokud někde popojíždíme, usíná mi v autě a to je pak celý ten den dost nabouraný, spánek má různě posunutý a večer v důsledku taky chodí pozdě.
Je uspávaná, to mi nevadí, uspím jí během chvilky, buď šátek nebo jí zpívám, vozím postýlku, to není problém. I když samozřejmě bylo fajn když padla na bok a spala :lol: Ale žádná vyplakávací metoda fakt není můj styl, nechci jí praktikovat.

Spíš mě štve to, že prostě chodí takhle dlouho, ráda bych jí to posunula zase na tu 20 hodinu ideálně.
Vidím na ní třeba únavu kolem 19 hodiny, napadlo mě jí prostě vykoupat a v těch 7 uložit na noční spaní. Ale mám strach, že se v 8, v půl 9 vzbudí a zase půjde chrnět o půlnoci.

Fakt nevím, nic mě nenapadá. Nemáte nějaké rady? Mám zavést důkladný spánkový režim a prostě jí budit a půjde si lehnout zase ve stanovený čas? :nevim:

Díky za rady :-).

Už chodí? Odpoledne bych jinza každého počasí nechala ťapat, ona se unaví. Syn taky není extra spáč, ale pokud má aktivní den, usíná dřív než po odpoledni stráveném jen doma.

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 22:07

@podaji vstává normálně mezi 7-8. Když v noci ponocuje což se teď mi přijde taky naučila, že se o půl 12 vzbudí a usne zase v 1, ve čtvrt na 2, tak pak spí ráno klidně do půl 10.
Jinak pak jde spát tak v těch 12 a spí do cca 14, nebudím, budí se sama. No a pak prostě lítá do těch půl 10 večer úplně s přehledem :nevim:
Jak to ideálně nastavit?

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 22:08

@Russet nechodí. Jako stojí v prostoru bez opory a dělá první krůčky doma, ale furt preferuje lezení. To mě jediné uklidňuje, že jakmile začne chodit, bude usínat dříve :-D No, snad :-D

Veru1987
Kecalka 417 příspěvků 18.03.18 22:18

Sestra v tomto věku měla taky s dcerou stejný problém, nenechala spát dlouho na polední spaní. Budila po hodince, poknourala a byla vzhůru. Ale večer byla unavená ve 20hod. A cca kolem 2let už ji malá nespala po obědě vůbec, chodívala spát kolem 19hod.

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 22:30

@Veru1987 já ti nevím, mě 2 hodinový denní spánek nepřijde jako že by spala moc. Navíc pokud jí vzbudím po hodině, neudržím jí do večera. Bude úplně hotová. Občas se třeba vzbudí i sama po hodině, ale brečí a kolem 16 hodiny si jde ještě zdřímnout. A pak jde zase v půl 10 :-D
ale držet jí unavenou a přetaženou, to nevím jestli je ideální.

Veru1987
Kecalka 417 příspěvků 18.03.18 22:36
@fragollinna píše:
@Veru1987 já ti nevím, mě 2 hodinový denní spánek nepřijde jako že by spala moc. Navíc pokud jí vzbudím po hodině, neudržím jí do večera. Bude úplně hotová. Občas se třeba vzbudí i sama po hodině, ale brečí a kolem 16 hodiny si jde ještě zdřímnout. A pak jde zase v půl 10 :-D
ale držet jí unavenou a přetaženou, to nevím jestli je ideální.

Mi taky dcera 21m spí cca od 13-15, ale večer jde ve 20. Ale asi bych to zkusila ji upravit tímto kdyby mi chodila spát tak pozdě. Mi to tak dcera má když spí méně přes den jde dříve spát večer a i ráno pospí dýl. Ale každé díte je jiné.

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 18.03.18 22:40

Spí s vámi? Nebo sama v pokoji?

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 18.03.18 22:48

Uspala bych ji a šla s manzelem také spát, nebo hodně ztlumit tv, světla, zkrátka aby z procitnutí nevěděla, že ještě nespíte.

fragollinna
Závislačka 3007 příspěvků 18.03.18 22:58

@pannda spí s námi, vedle v ložnici, ve své postýlce. Jakmile usne, zavírám dveře a jsme s manželem v obýváku, jako nechodíme po špičkách, ale ani neděláme rámus, máme ztlumené světlo atd. Ona procitne občas, nebylo to pravidlem. Procitne když jí dám spát lehce po té 20 hodině a v ložnici pak brečí, takže jí bereme zpátky k nám v tomto případě. Pokud procitne někdy o půlnoci, to už vždy ležím a ležíme dál a dodržuje se noční klidový režim.
Byla bych fakt šťastná kdyby chodila třeba do půl 9 spát a prostě se mi ve čtvrt na 10 nevzbudila, že je snad vyspaná i když samozřejmě není. Pak usíná o půlnoci s pláčem, protože je přetažená. Ale uspat jí znovu v těch čtvrt na 10 když procitne je nemožné, sedí, stojí, směje se, velká zábava prostě :nevim:

Mari.G
Závislačka 4051 příspěvků 18.03.18 22:59
@dickys píše:
Tak jestli ji aktivně uspavas, zkusila bych ji postupně ukládat dřív, třeba každý den o 10 minut, mohlo by to být takové nenásilné :)

Mám také 14měsíčního, chodí spát momentálně kolem 23 hod. Když dávám spát dříve, prostě déle uspávám :lol:.

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 18.03.18 23:00

Neber ji už z postýlky…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama