Jak naučit 15měsíční spát v postýlce a dřív usínat?

11503
25.7.13 10:17

Jak naučit 15m spát v postýlce a dřív usínat?

Ahoj holky, už jsem vyřízená z našeho mladšího. Se starším vůbec nebyl problém, toho jsem v 8 dala do postýlky a buď si tam hrál a nebo hned spal, ale mladší, to je jiný kafe! Nejenže si v postýlce neumí hrát a nebo usnout sám, ale vříská tam jak pavián! Prosím o radu jak ho naučit spát ve své posteli a usínat dřív než o půlnoci (včera, teda vlastně dneska vytuhl až v 1 hodinu!). Neumí usnout sám, přemáhá to jak nejvíc to jde a mě už to leze na nervy, jsem nevyspalá a přes den unavená a můj chlap už z toho taky kvete, protože si od večera vždy něco slibuje, ale já prostě nemám sílu. Malý je stále kojený, je to závislák a vůbec by mi nevadilo, kdyby se sám odstavil, ale to asi nehrozí. MM si přímo vyvřískává i když měl před spaním mlíčko s kaší, jiné UM mi naprosto bojkotuje a flašku nevezme a zahodí ji (vyzkoušeno několikrát). Když už teda spaní nepřemáhá a konečně usne, tak ho přenáším do postýlky, tam nastává opět další problém. V noci už nekojím, ale přesto se za 2 hodiny po spánku vzbudí a vříská, že chce ke mě do postele, přitom tam spal už celkem hezky, ale za poslední měsíc to stojí za starou belu! Neraďte mi nechat vyřvat, protože to už jsem taky několikrát zkoušela a výsledek ten, že vřískal i hodinu! do té doby než jsem ho z té postýlky vyndala a on si mohl vlézt ke mě. Mě by ani teda nevadilo, že u mě spí, protože táta spí v jiném pokoji, ale strašně sebou šije a po celé posteli cestuje, takže já se mu musím uzpůsobovat a tím se taky nevyspím, navíc mam hodně lehké spaní, takže se stalo, že už kolikrát z té postele spadl, ale neřval, vyškrábal se za mé pomoci nahoru a spal dál, ale jsem okopaná a navíc už po mě začíná lézt, takže mu nevadí, že mi usne třeba a hlavě :zed: Takže jak na něj? Budu ráda za každou radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11503
25.7.13 10:22

Jsem nedopsala větu, že i když má to mlíčko s kaší před spaním, tak si stejně to prso vyřvává! Ale já mu ho odmítám dát, jinak vím, že by u prsa usnul skoro pokaždé. Jenže už takhle kojím min. 3× denně, ráno v posteli, odpoledne před odpo spaním (občas teda neusne a přes den vůbec nespí) a večer okolo 8., ale to neusne a usíná až o půlnoci či později. Tak jednou do měsíce je světlá vyjímka, že usne už v 8, ale i tak se často budí a cestuje a asi hledá tu správnou polohu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
25.7.13 10:33

A jak ti nakonec usne, s tebou nebo sam? Ja teda nenechavala vyrvat, ale mame taky doma tvrdy orisek, ale nakonec je to tak, ze kazdy den davam spat cca kolem pul osme..jsem tam s nim na nasi poteli a on nekdy usne do 15 minut nekdy do 45 minut. Kdyz usne tak presunu do postylky, kde vydrzi…nekdy do pulnoci, drive i do rana, ale ted se budi vetsinou pred pulnoci a ja si ho beru do postele. Postel mam prizpusobenou tak, aby kdyby spadl, tak na mekke. Z jedne postylka, z druhe na zemi perina, ze treti strany ja a ctvrta stena. Taky dost cestuje, tak ho cca 2× za noc davam zpatky. Jinak taky je schopny usnout na moji hlave, nebo me rad tahal v noci za vlasy, lezl na muj polstar apod. ale to se ho snazim odnaucovat, kdyz to udela tak reknu v noci ne ne ne a haji a dam ho na sve misto vedle sebe. Jinak s tim, ze nechce usnout, zasadne mu nedovolim skakani na posteli, sezeni apod. musi jen lezet, chce delat blbiny ale to ja mu nedovolim. Moc k nemu nemluvim, jen kdyz zlobi, tak reknu nene ne ty ty ty a haji. Pokud chce vstavat tak ho polozim, ale ted uz funguje to, ze kdyz zvysim hlas tak okamzite zalehne. Nekdy zacne brecet, ale to ho samozrejme necham, je velky a jen to zkousi. Vim, ze to neni idealni a taky casto premyslim, ze by bylo super mit miminko, co ho dam do postylky a usne samo, ale holt prcek je jiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
25.7.13 10:33

Mam neco podobneho s rocni dcerou, zatim teda trochu slabsi odvar. Odstavila se sama pred par tydny, ale na frekvenci nocniho buzeni to nemelo vliv, stale co dve hodiny se musi napit. Spinkat chodi kolem desate.
Zatim to resim tak, ze to neresim. Mam ji v posteli, to usne cca do pul hodiny, poskakuje si, ja si ctu a ona pak na me zaujme jednu ze dvou oblibenych poloh a spi. Postel jsme prirazili ke zdi a zatim to jde. V noci ji podam caj v polospanku, takze se ani ja moc neproberu.
Je to nevychovne a nevim, kam to povede, ale uz jsem zkusila snad vse a proste mala chce byt se mnou, tak ji to dopreju. Mam takovou svou hranici dvou let, ze ve dvou letech ji nejpozdeji zkusim dat spinkat do pokojicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
25.7.13 10:43

@petulatko Já bych ho chtěla nejpozději ve 2 letech odstavit a taky šoupnout ke staršímu do pokoje, ale zatím to vidím v tmavých barvách. On když se v noci vzbudí, tak ani to pití nechce a to mu ho několikrát nabízím. Včera jsem postýlku dala k posteli a stáhla bočnici, no samo, že v ní nevydržel a hned přelejzal a tam spokojeně usnul :zed:

@Lucaa usne sám vysílením, kdy to padání očí už několik hodin přemáhá, občas si lehne a leží, zachvíli ale zase vstane a řádí, taky mu kolikrát za tu dobu řikam ať si lehne a spí, jenže ne, začne vřískat že nic nemůže :zed: je to strašný řvoun a vztekloun, no beran ve vší parádě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
25.7.13 10:44

Hele já malou kolem roka uspávala asi hodinu, u prsa, hladila jsem, povídala, dělala, že spím… všechno možný. Převalovala se a stejně se vztekala… tak jsem ji nechala vyřvat. Stačilo jednou 20 minut. Sice pak úplně vzlykala ze spaní, ale od tý doby paráda. Ještě se pak sem tam ozvala, ale od tý doby položím a spí, nebo se dokonce sebere sama a jde do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
25.7.13 10:47

@avm3 já tohle zkusila několikrát a nepomohlo to, pokaždé řval přes hodinu, kdy jsem to pak nevydržela. No, kdyby řval, on vříská jak kdyby mu někdo něco zaživa uřezával!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
25.7.13 10:53
@Pettulle píše:
@avm3 já tohle zkusila několikrát a nepomohlo to, pokaždé řval přes hodinu, kdy jsem to pak nevydržela. No, kdyby řval, on vříská jak kdyby mu někdo něco zaživa uřezával!

hm, nedivím se, jako jsou děti na které vyřvání nezabírá, i já mám doma ten exemplář, u nás ale tyto řevy spojené jen s jídlem a obecně vztekáním, se spaním ne takže neporadím. jen chci vyjádřit podporu. neumím si představit že by mi malá (skoro 2) do půlnoci neusnula, včera třeba ve 22 a už to mi přijde pozdě.
A to můj manžel taky pořád očekává :mrgreen: No vytuhli jsme oba :mrgreen: může mi někdo prosím objasnit jak staré děti že to chodí spávat „po večerníčku“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
25.7.13 10:54
@Pettulle píše:

Ja mam za sebou taky jeden takovy pokus a totez. Jenze ja mam pocit, ze jim fakt za ziva kus urezavame - maminku :roll:
A mas teda vysledovane, proc se v noci budi? Prso, hrat si, neumi znova zabrat…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
25.7.13 11:05

@Pettulle A co takhle tam vubec za nim nechodit…jestli kdyz tam za nim vecer jdes, ho to nevyprovokuje vice hystercit. Ja jsem jednou taky zacala praktikovat vyrvani, ale mnohem horsi bylo, kdyz jsem za nim chodila, to ho vic vyburcovalo…ale po dvou zkouskach jsem rekla, ze takhle ne a zacala praktikovat usinani vedle sebe, pac pred tim se nosil nebo usnul u prsa. Jinak knizku cist nemuzu apod. proste ze zacatku jsem ho porad pokladala, ted uz se pokusi vstat jen parkrat, trosku mu omezuji prostor, aby nemohl skotacit, on samozrejme vymysli blbiny i tak, prdi pusinkou, zvatla apod. Ja porad opakuji pssst, hajiii apod. Nocni kojeni jsme odbourali kolem roku, vzala jsem si ho k sobe ale nedala mu napit, samozrejme ze protestoval, ale to jsem si rikala, ma mamu vedle sebe, je napapany, prebaleny, nic mu nechybi…brecel asi dvacet minut a pak byl ok. Ted kdyz se tedy vzbudi, tak jde ke mne do postele, kde usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
25.7.13 11:25

@Pettulle Aha, tak to jo, některé děti na to nejsou. Tak pak bohužel neporadím… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
25.7.13 11:36

Lucy, starší od 4m, kdy jsme se odstěhovali do svého spal sám v postýlce i v pokoji už v 8 hodin a budil se až tak kolem 11 dopo, teď jak je starší (v prosinci 4), tak chodí spát stále v 8 a budí se mezi 6 a 8, občas vyjímka, že vstane v 9 či 10, ale spí krásně celou noc!

Petulatko, netuším, proč se budí, je to pokaždé 2 hodiny potom co usne a já ho přenesu do postýlky, přitom spí se mnou v ložnici, takže je neustále u mě.

Lucaa, u nás je to spíš naopak, když k němu jdu, tak je klid a když nejdu, tak vříská jak nevím co a čim dýl k němu nejdu, tak tim víc a víc vříská :zed: Kolikrát jsem zkoušela si ho nevšímat, vřeštěl, zkoušela jsem ho i navnadit na to, aby si lehl a spal nebo okřiknout, nic nezabírá. Už jsem uvažovala nad tim, že si koupim prášky na spaní, protože to se fakt už nedá zvládat, v noci nespim, protože musim lítat nebo se uzpůsobovat mladšímu a jednou nebo 2× musim vstát ke staršímu aby se šel vyčůrat (sám se nevzbudí). A pak přes den se starat o oba a ještě o domácnost a většinu času koukat na nabroušenýho chlapa, kterej mi tim dokáže náladu ještě víc stáhnout pod bod mrazu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
25.7.13 12:06

@Pettulle Tak to verim, ze je to na palaci…hele, ono to ale jen tak neprejde…zkus si treba rict, s cim zacnes jako prvni…jestli odbourat kojeni, vecerni nebo celodenni nebo jestli se venovat spis tomu usinani. Dej si tyden na to cemu se budes venovat. napr. ode dneska cely tyden uz mu nedej po veceri pred spanim mlicko. Anebo dobre, nakojim ale pak si s nim treba lehnu do postele a zkusim nejako uspat…jak to treba delam ja. Nebo ulozim do postylky jak jsi zvykla i s kojenim ale kdyz bude brecet tak k nemu prijdes jen jednou apod. Ale urcite necim zacni jinak se z to nikam neposune.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
25.7.13 15:03

@Pettulle prosím tě a to spal i něco přes den? a do kdy ten čtyřletý spal po obědě? myslím do jakého věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
25.7.13 15:58

Lucy, myslíš staršího jestli spal i něco přes den? Jako mimino naspal 22 hodin denně do půli roka, potom se mu to zkrátilo na 18 hodin do roka a od toho roka spal od těch 8 do 9h a přes odpo spal většiou 3-4 hodiny do 2 let a ještě teď občas po o vytuhne a chrní ty 3 hodiny, ale to už jsou světlý vyjímky, do těch 2,5 roku chodíval spávat tak většinou pravidelně. Mladší ten toho nenaspal ani moc přes den a ani moc přes noc, většinou přes den spí tak půl hoďky, občas se povede, že spí 2 hodiny, ale to je fakt maximum, starší ho většinou vzbudí, když měl klid a starší byl u babičky, tak spal i 3 hodiny a třeba dneska ještě nespal vůbec! Hubu tu sice otvírá jak nevim co, už u prsa usínal, ale pak už spíš dudlal a mě to bolelo, tak jsem mu je sebrala a nebyl dost uspanej, takže hned začal řvát a bylo po spaní :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama