Jak naučit 21měsíční spát po obědě doma?

1755
21.11.20 14:46

Jak naučit 21 měsíční spát po obědě doma?

Ahoj holky, mám 21 měsíční dvojčata, která do úterý usinala přes oběd jen venku v kočárku. Uhoupala jsem v kočárku a doma to dospavali. V úterý už jsem řekla dost a uspavame doma. Uspavam na rozlozenem gauči, jeden usne za pul hodiny tim, ze se ke mně prituli a tak nějak vytuhne. S druhým je problém, stale po 1:45min ještě nespí, od uterka usina tak za 1h-1,5hodiny. Šílenost. Pořád na gauči jen válí sudy, dělá kraviny, snaží se do toho naverbovat i druhého, což se mu celkem daří. Když ho dám do postylky, tak se furt zveda, čučí nebo ječí, že chce ven. Začínáme uspavat ve 13h, dřív to nemá smysl. Pohybu maji dost, unavení jsou, ale spat se jim sami od sebe nechce. Chápu, že se to teprve musí naučit, ale chtěla bych znát zkušenosti vás, které jste začali uspavat taky takhle v pozdějším věku, co fungovalo, aby usnul dřív. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
472
21.11.20 15:20

Obe holky prestaly spat pres den okolo 17 mesicu. Starsi kdyz pak usnula treba i na 5 minut v aute ve 4-5 odpoledne, tak usinala vecernekdriv v 23 hodin, vstaval v te dobe nejpozdeji v pul 7 vetsinou 5:30-6. Kdyz nespala usinala v 8 pul9 budicek stejne. Mladsi na tom byla trochu lepe, usinala i spani v aute nejpozdeji v 22, vstavala az okolo 7.
Hodne deti okolo tech 24 mesicu prestava spani pres den potrebovat, to jen ve skolach je nuti spat jeste v 6 letech :). Proste uz spat nepotrebuji, treba buodu usinat drive vecer a nebudete nit tak rozkouskovany den:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
21.11.20 15:22

A proč si je nenechala spát celou dobu v kočárku,? Co tě vede to teď měnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52004
21.11.20 15:23

No, dítě jsem měla jenom jedno, doma po obědě začalo spát někdy v 15 měsících… a v 18 přestalo a zrušilo si denní spánek. Druhému dítěti je teď 21 m, doteď usínalo doma po obědě bez problémů, ale taky si nedávno překlopilo režim do - ráno vyspávám déle a přes den už spánek nepotřebuju. Je možné, že ses s tím přeučováním trefila do blbého věku, kdy se mění spánkové potřeby… Blbé je, že evidentně jenom u jednoho, s dvojčatama neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3856
21.11.20 15:25

Takže než ti usne druhý, ten první se už pomalu budí? Pěkně blbý…
Hele, zalehnout, znehybnit - chytit ručičky, přišlápnout nohy a zpívat do ouška.
Můj druhý taky usíná dlouho, tohle někdy zabere. Spíme v posteli - ví, že je to místo, kde se spí.
A asi bych to posunula až na druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
21.11.20 17:46

Ty jo, holky, vubec si nechci připouštět, že by už přestali spat přes den. Je pravda, že pár týdnů už spime skoro celou noc, fakt ted spime a spime do 6:30,občas i jeden 7:15. Moc děkuji všem za rady, zkusím uspavat ve 14h. Když už konečně usnou, tak spi skoro 2hodiny, tak si říkám, že spat ještě chtějí a potrebujou, ale ty nervy. Večer není problém, ale asi tim, ze jsou už za ty měsíce zvyklí, třeba to chce jen čas, aby si zvykli i ted přes den. Usinaji ve 20:30 až 21h, nezavisle na tom, kdy vstávají odpoledne.

@mackA159 Kluci mají 2×13kg a dvojkocar je taky už těžký. Navíc ja je uspavala tak, že jsem jezdila v trávě, takze tahat v trávě 40kg cca pul hodiny, uz na to nemám a hlavně jsem si už připadala jako i*diot. Ano, zavinila jsem si to sama, ale každý asi s prvním ditetem/detma má něco, co úplně nevychytal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat