Jak naučit 3měsíční miminko spát v postýlce?

1242
31.12.19 18:28

Jak naucit 3 mesicni miminko spat v postylce?

Zdravim vas maminky, mam 3 mesicni holcicku a je to nase slunicko :srdce: Jedinou vec, kterou bych chtela dopilovat je jeji usinani. Pres den ji uspavame v pojizdnem kosiku, nebo v naruci, nebo klasika v kocarku. Kdyz ji dam bdelou ale unavenou do postylky, zacne kopat nozickama, sermovat ruckama a otacet hlavu ze strany na stranu. Po chvili zacne plakat :( Tak to probiha i vecer/ v noci kdyz mi neusne u kojeni. Zkousela jsem zavinovat, bily sum, byt s ni a hladit ji, septat, drzet za rucicku, ššat, kolotoc, usinacka..Posledni tyden se mi zda v te postylce klidnejsi, o trosku, ale zaboha ne a ne usnout. Nepochopte me spatne, ja u ni klidne budu sedet i pul dne a hladit po rucce ci po hlavicce, kdyby to melo smysl..ale ma pritomnost ji nijak nepomaha a kdyz zacne plakat, coz je po chvilce vzdy, tak ji samozrejme nenecham a vezmu do naruce. Jenze ona uz ted ma 6 kilo, a ja trpim od puberty na bolesti zad, a bude hur s ni :mrgreen: Navic me vicero lidi reklo ze mezi 3-4 mesicem by se to spinkani resp. usinani v postylce melo ucit..
Neznate nejaky figl co vam pomohlo, nebo kdy jste s usinanim zacali? Jo a dudlik mala nebere, navaluje se ji z nej :nevim:

Prosim komenty ala potrebuje mamu atd si odpustte, to ja moc dobre vim, proto pisu ze klidne u ni budu x hodin..jde mi jen o rady jak ji naucit na tu postylku v bdelem stavu. Moc dekuji vsem za jejich rady :kytka:

Příspěvek upraven 31.12.19 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6467
31.12.19 18:33

Já si dceru položila v náruči na nohy a skákala na míči, pro záda dost nenáročné.

Když byly dcery malé, opakovala jsem si, že až půjdou k maturitě, určitě to vše (nočník, dudlík, uspávání apod.) budou mít zmáknutý a teď to prostě bude takhle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19195
31.12.19 18:46

A houpanim na ruce ti usne? První dcerku jsem houpala na rukách do roku a půl, pokud neusla u kojení. Pak se to zlomilo a usinala normálně v posteli, stačilo u ní být. Teď mám druhou 13ti měsíční a zatim je to to stejny. Ne všechny miminka dokáží usínat v klidu v postýlce. Nehrotila bych to, do puberty je houpat nebudeš. Porid si šátek nebo nositko a hokej třeba na balonu… Jooo a nebo pokud máš kočár doma, tak ji stoupni tam a udrncej v kočáře. Jednu dobu jsem to tak taky dělala u starší. Můžu tě ujistit, že ji budou v únoru tři a minimálně ten rok a půl fakt usina sama v posteli :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.12.19 18:54

@Zuzkazbrna
Mám 4 chlapečky, všechny od narození byli zvykli napapat, položit do postylky, bavlnenou plinku na jedno ouško a do ručičky, zapnout nějakého usinacka, pohladit a odejít. Ano, přichází dny, kdy slyšíme pláč, ale musí se chvili nechat. Naopak si nemyslim, ze houpani hodinu v náručí je úplně to nejlepší. Pak se z matky stává otrok a jen houpe a houpe. Své děti miluju, ale nejsem jejich otrok🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
31.12.19 18:55

Některé děti se to naučí samy, některé ne. Mám šestileté a skoro tříleté dítě a samy neusnou, někdo s nima vždycky sedí v pokojíčku. Problémy s nošením chápu, měli jsme to také tak, hlavně druhá trpěla na koliky a museli jsme ji unosit. Většinou já. I po císaři, i po další operaci :cert: Varianta je nakojit-nechat odříhmout-položit do postýlky. Pokud bude plakat, pochovat a uklidněné zase vrátit. Ono to bude trvat dlouho, ale když vytrváte, tak je šance, že se to naučí. Hlavně nenechávat vyplakat. Další možnost je „ukozit“, dětem je většinou u prsa tak dobře, že začnou podřimovat. V tom případě nakojit, vyndat prso, případně rychle podstrčit dudla, přitulit a nechat vytuhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
31.12.19 18:57

@lenik8260 necháváš brečet miminko? No to jsi teda superstar. Ale hlavně, že nejsi otrok :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.12.19 19:06

@7.straka ano, tím když par minut knoura, není na škodu… za chvili tam jdu a pohladim a usne. Není to řev :-) ale je to tím, ze jsou kluci zvykli od malinka usinat položením do postylky. Proste s nimi nepochoduju hodinu po domě a nebo nejezdim s košikem. Lze to děti naučit, ty super matko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
31.12.19 19:16

Nasa mala se v postylce ulozi okamzite, ale musim ji dat na bok. To usne okamzite. Pokud ji necham lezet na zadech, pak je to tak jak popisujes - sermuje ruckami, kope nozickami, knoura..Ale jakmile ji ulozim na bok, tak je za par sekund tuha. Kdyz se brani, pak ji dam na bok a chvilku hladim po zadech a hlavicce na uklidnenou, pripadne delam ššššš a to se rychel sklidni a zaspi. Ucila jsem ji tak od narozeni a ted je to jeji spaci poloha a je naucena spat jen v postylce, takze neexistuje aby zaspala na gauci nebo v nasi posteli. Proste potrebuje postylku a svou polohu. Max jeste zaspi v kocaru kdyz jsme venku nebo v autosedacce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
31.12.19 19:17
@lenik8260 píše:
@7.straka ano, tím když par minut knoura, není na škodu… za chvili tam jdu a pohladim a usne. Není to řev :-) ale je to tím, ze jsou kluci zvykli od malinka usinat položením do postylky. Proste s nimi nepochoduju hodinu po domě a nebo nejezdim s košikem. Lze to děti naučit, ty super matko :lol:

Některé děti se takto nechají, některé ne a muselo by se to udělat na sílu vyřváním. Kdo chce studený odchov, prosím.

Zakladatelko, houpání na míči nebo nosítko nebo ukojit u sebe v posteli. Spoustě dětem jen hlazení prostě nestačí. A bude se to jen lepšit, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15494
31.12.19 19:35

Já nesnáším uspávání v náručí, každá minuta mi přijde jako hodina. takže to nedělám, pokud neusne u jídla, jakože v 90% jo, tak bud položím do postýlky, zapnu kolotoč bez zvuku a nechám ho usnout, to se občas povede a když potřebuji, aby tvrdě usnul, tak se obleču, jeho dám v pyžamu a spacím pytli, čepici a zimním fusaku do kočáru a jdu s ním na půl hodiny jezdit ven, pak přenesu spícího do postele a spí celou noc! doporučuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
31.12.19 21:55

Mam trimesicni dvojcata, jedno spi v postylce nadherne - umyt, mliko, zavinovacka, pohladit a pusu. Druhe kdyz se priblizim k postylce, rev jak tur, a uspavam v rozmezi hodin.
Stejna strava, stejny rezim, moje chovani, jiny vysledek.

Takze neverim, ze to je naucene, ale podle mne ma kazde dite sve. A pokud nejaka supermatka vykrikuje, jak vsechny jeji deti krasne spali v postylce, tak to podle mne neni schopnostmi, ale detmi - coz nemeni nic na tom, ze tise a hodne zavidim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3015
31.12.19 21:57
@lenik8260 píše:
@Zuzkazbrna
Mám 4 chlapečky, všechny od narození byli zvykli napapat, položit do postylky, bavlnenou plinku na jedno ouško a do ručičky, zapnout nějakého usinacka, pohladit a odejít. Ano, přichází dny, kdy slyšíme pláč, ale musí se chvili nechat. Naopak si nemyslim, ze houpani hodinu v náručí je úplně to nejlepší. Pak se z matky stává otrok a jen houpe a houpe. Své děti miluju, ale nejsem jejich otrok🌸

tohle tady už nikdy neříkej, tě roznesou na kopytech :lol: :lol: :lol:
Ale jinak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
31.12.19 22:03
@7.straka píše:
@lenik8260 necháváš brečet miminko? No to jsi teda superstar. Ale hlavně, že nejsi otrok :potlesk:

A co kdyz to jinak nejde? Mne ohromne stvou matky, ktere se divaji jak na odpad na ty, ktere si dovoli rict, ze nechaji sve dite urvat ke spani. Ja jsem taky uspavala osm hodin, a to nejlepsi, co jsem mohla udelat, je vyrvat. Protoze za 15 min unavou usnulo a konecne spalo - jen jsem k nemu prisla, dala dudlika a pohladila a v tu chvili spalo. Po asi 30 ruznych pokusech s teplotou, oblecenim, polohou, ticho/hudba/bily sum, kuze na kuzi, tma, svetlo, kocarek, houpani, nehoupani… nakonec jsem nechala plakat a za par minut ticho - a konecne mohlo nabirat energii.

Takze v urcitou chvili je “nechat vyrvat” podle mne spravne, protoze to miminku pomuze. rozhodne vic, nez vystresovala matka po X hodinach uspavani, kdy nic nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
1.1.20 07:16

@Zuzi79 píše:
A co kdyz to jinak nejde? Mne ohromne stvou matky, ktere se divaji jak na odpad na ty, ktere si dovoli rict, ze nechaji sve dite urvat ke spani. Ja jsem taky uspavala osm hodin, a to nejlepsi, co jsem mohla udelat, je vyrvat. Protoze za 15 min unavou usnulo a konecne spalo - jen jsem k nemu prisla, dala dudlika a pohladila a v tu chvili spalo. Po asi 30 ruznych pokusech s teplotou, oblecenim, polohou, ticho/hudba/bily sum, kuze na kuzi, tma, svetlo, kocarek, houpani, nehoupani… nakonec jsem nechala plakat a za par minut ticho - a konecne mohlo nabirat energii.

Takze v urcitou chvili je “nechat vyrvat” podle mne spravne, protoze to miminku pomuze. rozhodne vic, nez vystresovala matka po X hodinach uspavani, kdy nic nefunguje.

Neznám tvoji situaci. Ale nechat vyřvat u miminka prostě neuznávám. Za všechny argumenty slova pana primáře z našeho dětského oddělení v nemocnici, pediatra ze staré školy (čili z doby, kdy se s dětma rodiče moc „nepatlali“), ten mi jednou řekl „jako doktor, ani jako dědeček, bych miminko brečet nenechal“ Ono je to dost proti přírodě i proti lidskosti. Jak by bylo tobě, kdybys brečela a nikdo ti nepřišel na pomoc? Maximálně by ti někdo místo objetí vrazil dudlík? Dítě potřebuje pocit bezpečí. Dneska už na to existují výzkumy. Ale ty máš očividně svou pravdu, takže proč se snažím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
1.1.20 07:42

Mam 3 mesicni holcicku a usina mi v postylce.. Nekdy hned, nekdy si zabreci.. Prijdu pohladim, dam pusinku.. Vetsinou dyl jak pul hodky ji usnuti netrva.
Mame silikonovou svitici lampicku sovu, tu ji pustím a ona u toho usíná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat