Reklama

Jak naučit 3leté dítě usínat samo v pokoji a ne s rodiči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lililianka
Kecalka 398 příspěvků 28.01.18 23:35
Jak naucit 3lete dite usinat samo v pokoji a ne s rodici ?

Potrebuji radu prosim malej 3roky spi neustale snama v loznici ve svem pokoji spal asi prvni tyden kdyz byl pokoj novy a neumi usinat sam musim s nim lezet dokud neusne mate nejakou radu co zkusit at usina sam bez kriku?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Antylopka
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:39

Dobrý večer, já jsem svého syna normálně zavřela do pokoje a nechala se ho vykřičet (Stejné jsem to udělala s dcerou, ale křik nebyl žádný. To jsou ti chlapi :D :D ) Pár dnů křičel, ale vždy usnul a potom se naučil usínat sám. Poznal, že za ním nikdo nepřijde. Je to těžký pro matku, když slyší své dítě křičet, ale potom se to vyplatí. :palec:

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 28.01.18 23:47

My jsme syna uplatili velkým autem, které má tahač a na něm ještě traktor. Jsem ho navedla na myšlenku, že už je velký kluk a když dostane to auto, které moc chce, tak že bude usínat v posteli sám. (V pokojíčku s ním usíná i dcera). A ať si to sám domluví s tatínkem, aby mu to auto koupil.

První noc dobré a další noci se mu to už nelíbilo, ale já jsem vždy připomněla, že má teď to nové auto a že to tak vymyslel s tatínkem a že teda už usíná sám, ale že za námi v noci pak může přijít. Ale až v noci, že usínat už usíná přece sám. Dal to. Sice vylézá z postele 3-5 x než se konečně rozhodne, že už bude spát, ale je to super, protože před tím jsem tam s nimi vždycky vytuhla a pak se probudila po 1-2 hodinách a nemohla jsem pak spát v noci.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 29.01.18 00:12

@fia80 To zname…v 8 to zalomim, v 10 se vzbudim a cumim do 1-2 kdy se vzbudí na kojeni mala :mrgreen: Takze jsme zavedli, ze po pohadce (prectene) odchod a nechavame otevrene dvere + nocni svetylko a k ránu pak prileze k nam, ale uz taky ne pokazdy. Po tom zdrimnuti si u nej me vzdycky bolely zada…a zkousi to stejne obcas, hlavne na me, at u nej zůstanu. Ale reknu mu ze se musim jit taky umyt a vycistit zuby, ze nemuzu jeste jit spat.

Lililianka
Kecalka 398 příspěvků 29.01.18 00:12

No me to nevadi ze spi s nama ale jelikoz ted cekam druheho prcka tak uz by to bylo horsi on treba chce pustit pohadku jenze na tu kouka chvili a pak mi zacne vylezat z postele a blbnout takze nakonec s nim musim jit lehnout ja jelikoz kdyz jsem doma tak chce jen s maminkou jenze ja tam taky vzdy vytuhnu a vzbudim se o pulnoci tak jako ted a zase cekam az se mi bude chtit spat. Dnes jsem mu rekla ze od zitrka budeme chodit spat do pokojicku tak uvidime mozna zkusim pustit i mluvene pohadky jelikoz kdyz mu chci cist tak mi bere knizku a blbne

Lililianka
Kecalka 398 příspěvků 29.01.18 00:15

@Jahudka82 no ja malymu taky rikala at se treba kouka na pohadku zavre ocicka a ze ja musim jit jeste uklidit neporadek a ted ten lumpik jen aby nemusel spat tak kdyz s bim lezim tak mi jeste rekne mami bez do kuchyne rikam co tam budu delat a on no bez uklizet jrnze kdyz jdu tak on jde semnou

Lililianka
Kecalka 398 příspěvků 29.01.18 00:18
@Antylopka píše:
Dobrý večer, já jsem svého syna normálně zavřela do pokoje a nechala se ho vykřičet (Stejné jsem to udělala s dcerou, ale křik nebyl žádný. To jsou ti chlapi :D :D ) Pár dnů křičel, ale vždy usnul a potom se naučil usínat sám. Poznal, že za ním nikdo nepřijde. Je to těžký pro matku, když slyší své dítě křičet, ale potom se to vyplatí. :palec:

To ja ho klidne kricet necham to mi problem nedela ale on tam nezustane to bych ho tam musela zamknout coz neudelam kdyby se nedejboze neco stalo :nevim:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 29.01.18 00:31

@Lililianka :lol: Jj, jsou to potvurky vycurany! ;) U nas je v tomhle „tvrdsi“ tata - chodi spat o neco pozdeji nez ja, tak mu rekne ze bude hned vedle v obyvaku - u PC - a kdyz ma tendence vylejzat, nekompromisne ho vraci. Jak jde cist on, taky nema k vytuhu daleko. Mladej dneska vylezl, kdyz jsem si sla umyt vlasy, s tim, ze „kde je mama, to uz se koupe nejak dlouho“ :D - to ho teda hnal, at zafici :lol:

Gituš
Závislačka 2595 příspěvků 29.01.18 00:36

Vtírnu se s dotazem, jak to u vás vypadá, když zaháníte děti spát? Musí opravdu jít spát, nebo si mohou třeba číst/poslouchat pohádky/hrát si s něčím v posteli? :think:

vejilka
Závislačka 4430 příspěvků 29.01.18 00:45

@Lililianka Malej od cca 2let taky neusne sám. U nás zabírá čtení pohádky. Už si vždycky před spaním bere knížku a do 15minut usne.Ze začátku mi taky blbnul, vylézal, ale pohrozila jsem mu, že půjdu pryč a párkrát tak udělala. Od té doby klid. Hlavně mám už vychytaný, kdy je unavený. Taky vzpomínám na dobu, kdy usnul sám, bez mé přítomnosti. Bylo to do těch 2let, kdy spal v postýlce. Ale už jsem si zvykla a nevadí mi to, střídáme se s tatínkem. Jinak s pokojíkem neporadim, já ho tam budu dávat na jaře, až bude hotový. Ale určitě bych nenechala vyřvat, jako @Antylopka .Takhle malé děti se bojí, fantazie pracuje. Já sama si panatuji, jak jsem se bála strašidel..A hodit malé dítě do „cizího“prostředí, kde má spát a cítit se bezpečně…Neumím si. představit, nechat ho tam usínat samotného, když byl od mala zvyklí spát s rodiči. A to jinak nejsem odpůrcem vyřvávací metody, ale tohle je pro mě síla. Zkus tu pohádku, pak si z toho můžete udělat rituál, jako je u nás

vejilka
Závislačka 4430 příspěvků 29.01.18 00:49
@Gituš píše:
Vtírnu se s dotazem, jak to u vás vypadá, když zaháníte děti spát? Musí opravdu jít spát, nebo si mohou třeba číst/poslouchat pohádky/hrát si s něčím v posteli? :think:

Já mám ještě prcka, necelé 3 roky. U nás se čte pohádka a on mezitím usne.Je to tedy zdlouhavé, on byl do 2 let ukázkové dítě, kdy usínal sám, bez mé přítomnosti. Ale co udělám :nevim:Při odpoledním klidu, kdy musím něco udělat a vím, že třeba neusne ho nechám v posteli hrát si s knížkou, hračkou…

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 29.01.18 03:19

Pokud je doma muz, jde si s triletou dcerkou lehnout on, do ctvrt hodiny usíná. Pokud doma není, lehnu si k ní i s miminkem já, kdyz je potreba kojim, to samé za chvilku usíná. Nevidím na tom nic špatného. Spi v pokojicku se sestrou(ne miminem),na zdi mají nocni lampicku reagující na pohyb, staci se lehce dotknout zdi nebo pred ní mavnout rukou. Nekdy prijde v druhe polovině noci za mnou, není to pravidlem. Taky mi to nevadí a povazuji t za normální.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 29.01.18 03:24

@Gituš Musí jít spát, žádné hraní v posteli. Deti chodí postupně, tříletá, za půl hodiny 5,5 letá. Ale jsou nastavené na usínání, preferujeme jít brzy spát a brzy vstavat, starší chodí do skolky. Školní deti mají limit, dokdy musí jít spát, kdyz jsou unaveni, jdou i dřív. Od dvou let nevedeme spaní po obědě. Starší dcera ve skolce nespí ani dřív nespala.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 29.01.18 03:27
@Lililianka píše:
@Jahudka82 no ja malymu taky rikala at se treba kouka na pohadku zavre ocicka a ze ja musim jit jeste uklidit neporadek a ted ten lumpik jen aby nemusel spat tak kdyz s bim lezim tak mi jeste rekne mami bez do kuchyne rikam co tam budu delat a on no bez uklizet jrnze kdyz jdu tak on jde semnou

Pohadka v Tv nebo na tabletu je to nejhorší, to ho nabudi a rozptýlí pozornost, svoje dělá i to svetlo. Pokud pohadku, tak cd na poslouchání. Moje deti by u tv neusnuly, ruší je to a obtěžuje.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 29.01.18 03:29
@Antylopka píše:
Dobrý večer, já jsem svého syna normálně zavřela do pokoje a nechala se ho vykřičet (Stejné jsem to udělala s dcerou, ale křik nebyl žádný. To jsou ti chlapi :D :D ) Pár dnů křičel, ale vždy usnul a potom se naučil usínat sám. Poznal, že za ním nikdo nepřijde. Je to těžký pro matku, když slyší své dítě křičet, ale potom se to vyplatí. :palec:

A jak je starý? Aby se Ti to pozdeji nevratilo epizodami nočních desu nebo uzkostnymi stavy, to nemusí přijít hned.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >