Jak naučit 4letého na WC?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 27.09.11 10:25
Jak naučit 4letého na WC??

Ahojky maminky,
chtěla bych se zeptat zda máte některá zkušennosti s tím že dítě odmítá jín na velkou na WC. Moje kamarádka má 4 letého syna, který odmítá záchod…pokud má potřebu jít na velkou, vždy si zaleze někam do ústranní a udělá to do kalhot. Zkoušela už nesčetněkrát ho dát na WC, ale vždy to skončilo velkým histerickým řevem a vztekáním se, ani nočník nefunguje. Přitom pokud jde o čůrání, dojde si na Wc bez problémů, v noci se nepočůrává.
nemáte některá tip, jak ho naučit na WC???? díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

katyca
Závislačka 3438 příspěvků 27.09.11 10:42

No já vím ze své zkušenosti, že nejlepe se daří naučit chlapečky na záchod, když tam zrovna sedí tatínek a melej tam tatínka vidí a pak chce přesně to co dělá velký tatínek to platí tedy i pro čůrání. Já bych se domluvila s manželem a vzala malýho aby viděl jak kakaj velcí chlapi. :palec:

terokac
Neúnavná pisatelka 15924 příspěvků 27.09.11 10:58
katyca píše:
No já vím ze své zkušenosti, že nejlepe se daří naučit chlapečky na záchod, když tam zrovna sedí tatínek a melej tam tatínka vidí a pak chce přesně to co dělá velký tatínek to platí tedy i pro čůrání. Já bych se domluvila s manželem a vzala malýho aby viděl jak kakaj velcí chlapi. :palec:

no tak to ja bych mu takovou akci neprala, u nas je pak zachod hodinu neobyvately :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

katyca
Závislačka 3438 příspěvků 27.09.11 11:05

No myslím jen naoko, já si to také nedovedu mco představit , živě. :roll: :mrgreen:

Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 27.09.11 11:21

díky za tip :palec:

dominka
Kecalka 173 příspěvků 27.09.11 11:42

Jsme naprosto stejný případ, jak píšeš. Malý už se chystá do školky a nevím, co s tím. Čůrání v pohodě na wecku, ale bobana máme vždycky v trenkách. Když se snažím dát malýho na nočník nebo na záchod, a to v klidu, třeba i s hračkou, knížkou, pomalinku… tak ho chytá skoro amok, nesmíme se ho nikdo ani dotknout. Jediný, co ještě snese, že ho dám do vany, položím tam i nočník a musím jít pryč, aby ho nikdo neviděl - za dveřmi se ptám, jestli UŽ? a když přijdu, je naděláno v nočníku. Ale ve školce s ním tohle absolvovat nebudou :roll:

Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 27.09.11 12:37

Tak koukám, že je to úplně to samý…a do nočníku ve vaně to teda udělá…tak aspon něco. To ten od kamarádky prostě nočník néééé…už je z toho zoufalá. Musí prostě u toho stát a být někde mimo lidí. horší že ve školce to tady u nás neakceptují, je tu jen jedna učitelka a ta má na starosti dalších deset dětí…
ještě zkusím napsat tady do té poradny k psychologovi.

Linduš91
Kecalka 176 příspěvků 18.09.18 09:31
Jak naučit holčičku kakat na wc?

Ahojte holky, prosím o obnovení diskuze - tentokrát jde o holčičku 3,5 roku.
Od 2 let chodí v pohodě na nočník a kolem 3 let začala čůrat i na wc. Jenže se jí tam nedaří kakat. Nebo spíše to ani nechce zkusit. Máme dětské sedátko, takže se rozhodně nepropadá, sedí stabilně. Ale prostě to odmítá. Sedne si a za 10 sekund řekne, že to nejde a leze dolů.
Doma není problém ji dát na nočník, ale ve školce jsou samozřejmě jen záchody. Běžně kaká doma ráno před školkou, ale někdy se nezadaří a já pak trnu, jak to přes den bude. Už dopředu mi při odchodu do školky hlásí, že na záchod kadit rozhodně nebude. Vloni ve školce jednou nebo dvakrát skončil boban v kalhotách.
Doma si běžně sednu na záchod já, nechám otevřeno a říkám jí, co tam dělám a že to jde dobře a v pohodě :oops: Sedátko si vybírala sama a stejně nic…Už jsme zkoušeli i metodu, že jsme nočník schovali, že se rozbil a do té doby jako měla chodit na záchod, ale měla z toho zácpu 4 dny :-(
Poradíte?

smurfka
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 18.09.18 09:34

@Linduš91 děti se toho bojí..můj měl problém kadit do nočníku, bál se..zkus prostě počkat až to na ni přijde, ale musíš vychytat moment kdy už to je fakt za zatáčkou a už to nepůjde jakože svalama zatáhnout..a v ten moment ji musíš posadit a držet nad záchodem.. ono ji nezbude než to tam pustit a tím zjistí, že to je oka, že se nic neděje, …

cypriska
Povídálka 12 příspěvků 18.09.18 09:35

Děti mi začaly chdit sami na wc až když jsem koupila prkénko a stoličku, jinak se bály.

Linduš91
Kecalka 176 příspěvků 18.09.18 09:40

@cypriska To my už právě máme asi rok a vůbec to nepomohlo. Sama si to vybrala a těšila se, jak bude čůrat a kakat jako dospělá. Čůrat šlo hned, ale kakání se nazadařilo za rok a půl ani jednou.

@smurfka Díky, no nějak to zkusím. Ona jak se jí začne chtít, začne být hrozně protivná a není s ní vůbec řeč. Nechce na sebe nachat šáhnout. Plus je bohužel zvyklá na nočníku sedět třeba 4-5 minut, než to jde. Přitom mi nepřijde, že by měla vyloženě zácpu, ale prostě jí to nejde hned. Její otec to co vím měl podobně. Na záchodě byl schopný trůnit hodinu i víc (a to tam neměl noviny apod.)

smurfka
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 18.09.18 09:42

@Linduš91 no vic neporadím..já to dělala takhle..když se to teda poprvé takhle povedlo, tak pak už strach neměl..jen třeba chtěl držet jakože nad záchodem, a tak jsme se dopracovali až k tomu že si na něho sedl sám

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19607 příspěvků 18.09.18 10:20

@Linduš91 a máte jen prkýnko nebo i stoličku?
Ta stolička by možná pomohla, že by neměla nohy navolno a mohla se o ně opřít. Popravdě, při představě, že tlačím a mám pod nohama půl metru volného prostoru, taky by mi to bylo nepříjemný… :think:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 18.09.18 10:20

Zkus dát stupínek pod nohy. Někdy dětem vadí že jim visí nohy. At se zapře. I když ve školce asi na zem dosáhne nohama.

Linduš91
Kecalka 176 příspěvků 28.09.18 06:57

Dík holky, máme prkýnko i stoličku ;)

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >