Jak naučit 5ti letého syna říkat ř

50
10.2.20 17:51

Jak naučit 5ti letého syna říkat ř

Ahoj všem. Prosím o radu jak naučit svého 5-ti letého syna říkat ř. Na logopedii jsme již objednaný, ale bohužel až na konec března :-(
Děkuji za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2246
10.2.20 17:54

Našpulit pusu, zuby k sobě a říct “Rrr” syn neuměl a tohle jsem našla na internetu. Zvládli jsme to do týdne :) na 1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2246
10.2.20 17:55

Pošlu odkaz do Sz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
10.2.20 18:03

Silně šeptat „rrr…“ a hodně tlačit na patro. Není to ř, ale je to takové cvičení na ř. Ale má ještě fůru času na ř. Moje dítě se ř naučilo až v 6 a něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
10.2.20 18:17

Mojí dceři paní logopedka radila šeptat slovo „tri“, a tím šeptáním z toho vzniklo ř. Fungovalo to skvěle. V podstatě hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:33

@manka30 Stisknout zuby k sobě a říkat R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6111
10.2.20 18:42

Moje dcera odcházela s ř z první návštěvy logopedky, tak bych se z pozdního objednání nehroutila. Nechala ji tehdy pořádně nadechnout a při výdechu říkat rrrrr a najednou z toho bylo ř a šly jsme dom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:53

Šeptat slovo „dvere“ (několikrát za sebou) a přidržovat dolní čelist, aby ji neotvíral. Dokud ale na to dítě samo nepřijde, tak to nepůjde. Dcerka tak uměla říkat (dvere), ale v běžné mluvě to nešlo. Až jí samo naskočilo, tak to šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
10.2.20 19:12

Umi R? Nejdriv musi PERFEKTNE!!! R a pak teprva naucit Ř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
10.2.20 19:26

Já bych nijak naučila a nechala ho. Vždyť má spoustu času. Já svého pětiletého momentálně učím L. Neumí spoustu dalších hlásek a nějaké Ř je pro nás hudba budoucnosti, velmi vzdálené budoucnosti. Jinak já jsem se Ř naučila za jednu návštěvu logopedky a slyšela jsem o spoustě dalších takových děti. Údajně často stačí ty děti „nakopnout“ a hned to umí. Takže já bych se nebala a nehrotila to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
10.2.20 21:36

1. Musi skvele umet R. 2. Naspulit rty, zuby pevne k sobe a zaseptat jemne R. Klidne mu pomoz rukou (stiskni tvare, at se rty vic vyspuli), zuby u sebe a ono to pujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
10.2.20 22:20

Starsi dcera neumela v 5.5 letech Ř. Povidam, Gabi, zkus to, kdyz se Ti to podari, dam Ti petistovku. Zkusila. A ja byla o petistovku chudsi. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4815
10.2.20 22:45

My zrovna s Ř bojujem už strašně dlouho. A nechce naskočit a nechce.
R naskočilo samo, jen se procvičilo, logopedka schválila, ale to Ř je peklo. :zed:
Už nevím, co s tím. Ale dík za inspiraci, zkusím nějaký z těch tipů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
11.2.20 07:59

To se podda.Na mladsi dceru moje metoda s petistovkou nezabrala, je to palicak a nevidi duvod po nekom neco opakovat. Chodila jsem s ni rok a pul na logopedii a pred tydnem jsme to ukoncily-je to tam! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.2.20 08:56

@Annci Souhlasím, my měli stejný figl a fungovalo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama