Jak naučit 6 měsíční miminko chodit spát ve stejnou dobu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elsterwerda
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 14:28
Jak naučit 6 měsíční miminko chodit spát ve stejnou dobu?

Dobrý den moc moc prosím zkušené maminky o radu. Mám 6 měsíčního chlapečka který usne když máme štěstí ve 23h většinou ale o půlnoci někdy taky v 1h ráno a dnes teda extrém až o půl třetí ráno. :,( Už jsem z toho hrozně vyčerpaná. Co jsem vyčetla tak to teda souvisí s tím že miminko nemá režim nebo si prostě vytvořil svůj. Radila jsem se s doktorkou a ta mi řekla že se to zlepší když budu dávat příkrmy ve stejnou dobu a zazněla z její strany i výtka proč už jsem s nastolením režimu nezačala dřív. No u nas to bohužel nešlo malý strašně trpěl na prdíky a každou noc jsem mu musela pomahat i několikrát rektální rourkou. Teď už se zvládne vyprdět sám tak bych chtěla aby chodil spát tak jako ostatní děti okolo osmé deváté taky kvůli manželovi. Náš režim teda jeho režim :? je takový: ráno vstane o půl desáté. To nechce nic jíst. Ve 12h mu dám přikrm zatím jen zeleninku,13h vypije 150ml mleka-od tří měsíců je na umělém pak si hrajeme a ve 14h je už protivny a vyžaduje spinkat. Spí většinou dvě někdy tři hodiny. Vstává tedy mezi 16-17h.Pak vypije 60ml mléčka. Blíží se 18-19h to obden koupeme a dám mu kaši a snažíme se ho s manželem mezi 20h-21h uspat. Řve jak tur oči žárovky prostě ne a ne. V noci se budí po třech hodinách a to vždy vypije 240ml mléka. Tolik mlíčka přes den nikdy nevypije. Podle kamarádky má otočený režim. V noci jí hodně a přes den maličko. Co s tím? Upraví se to až bude starší? Podotykam že v kočárku vůbec nespí ruší ho auta a hluk. :roll: Poradíte prosím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 12.01.19 14:38

@Elsterwerda no chce to ten režim :? Náš malý taky trpěl na prdíky, ale jakmile to zmizí, můžeš začít. Kolik hodin ti denně prospí celkem? Podle toho, co píšeš, vám večer vydrží 6 hodin v kuse vzhůru??

Bídžej
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 12.01.19 14:45

Jinak náš prcek se v tomhle věku naučil spát v noci 19:00-6:00. Postupně jsme odnaucili v noci pít (jestli vám vytáhne 240, tak se nedivím, že pak ráno nechce) a jeho režim byl v 6 měsících přibližně takovýhle: 6:00 probuzení a mléko, dopoledne dalsi mléko (svačina), poledne masozeleninovy příkrm, odpoledne ovocné pyré a mléko, na uspání v 19:00 mléko a ve 23:00 rýžová kaše (lahví). To bylo poslední jídlo, vypil to v polospanku v postýlce.

Ještě doporučím tuhle knížku, hodně mi pomohla. Nejdřív jsem jí zavrhla, hodně hranici s vyrvavaci metodou, ale našla jsem si v ní svůj střed a super :palec:

Aspera
Generální žvanilka 21646 příspěvků 12.01.19 14:51

Je třeba ho vzbudit dřív. Ráno bych to viděla kolem 8 nejdýl, tím se posune odpolední spánek, kde bych ho vzbudila nejdýl kolem 15 hodiny a on pak půjde rád v 8 spát.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 12.01.19 14:51

Má to pěkně šouplý.. :? A co když ho ráno vzbudíš dřív? Já bych to zkusila takhle. Budit prostě třeba v 8. A začít normálně fungovat. Bude asi dopo kňourat, bude mrzutý, ale měl by si na to do několika dní zvyknout. :think:

Elsterwerda
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 15:04

Aha aha to mě nenapadlo.Takže začnu budit dřív zkusím to okolo té 8 ráno a snad to pomůže.Z toho mám taky strach že až bude větší budu muset dávat svačiny a mlecka by mělo ubývat.A nebude mě přeci svačit v noci že. 8o

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 12.01.19 15:16

@Elsterwerda já v noci vždycky dávala jen mlíko. I když už měla pres den mlíko jen ráno a večer, celý den jedla normálně, tak v noci mlíko. Zkoušela jsem čas od času přidat k mliku před spaním i normální večeři (byla na ni asi těžká, takže jsem se několikrát po pár dnech vrátila je k mliku před spaním). Pak byla nemocná, měla rýmu, kašel a asi si taky začala vážit spánku, dostala po nemoci večeři, jen banán s jogurtem, svých asi 200 ml Sunaru a bac ho.. Spala krásných 12 hodin… A od te doby jsem ji v noci mlíko nedala. Hlavně pak nesmíš povolit a znova dát, až to prijde. Ty děcka si na to strašně snadno zvyknou a pak už si začínají veci vyrvavat. :mrgreen: když ví, že to může být k dispozici…

P4ja
Echt Kelišová 7814 příspěvků 1 inzerát 12.01.19 15:19

@Elsterwerda Malá vstává +- 7:30 - 8:00. Jogurt dávám před dopoledním kojení cca 10:00. Pak jakmile začne být ospalá, tak kočár a spaní venku. Potom polévka cca 12:00. Kojení, jak si řekne. Kolem třetí zase spánek a jak se vzbudí tak dáváme ovocný příkrm cca pátá. Koupeme kolem sedmé a nejpozději v půl osmé už je v posteli, kde nakojím a většinou to zalomí dřív než jí dám do postýlky. Stane se,že se ještě probudí a nebo chce kojit. Ale nejpozději v deset je úplně tuhá.

Nám pomohlo koupat každý den, kdy ví, že se potom jde spát a taky se teď celý den kromě jídla a spaní nezataví, tak je umlácená. Být tebou určitě budím ráno dřív a večer se nesnažím úplně uspat, ale pokud nechce, tak třeba povídat, zpívat, dát mu nějakou klidnou hračku, pustit bílý šum

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 12.01.19 15:43

Mám taky 6M chlapečka, ale ten má teda režim už dlouho… ráno se budí mezi 8-8:30 dostane mliko, vypije cca 180ml, ve 12 má masozeleninu, to sní tak 200g a zapije to čajem a jde chrnet, budí se v 15, dostane svacu, nějaké ovoce a mliko nebo jogurt… pak má ještě potřebu spát mezi 17:30-18:00 takový mini ducik, pak dostane kaši v 18:00, ale jen málo ze 120ml vody, kaše je těžká na trávení… v 19:45 čteme pohádku, ve 20:00 do vany, ve 20:20 je v posteli, nesu flašku a u te usina… 20:30 je v limbu, budí se jednou mezi 5-6 na mliko a to vypije 180ml. Takže bych ho budila dřív ráno a cele mu to posunula. Tři dny bude protivny a pak si zvykne. Syn měl taky režim naopak, ale byla jsem tvrdá, protože mě nebavilo být půl noci vzhůru a tak jak fungujeme, tak to máme od 3 měsíců. Naopak syn jak je mimo stereotyp, tak je protivny, svůj režim vyžaduje na minutu přesně ;)

Tunrida
Hvězda diskuse 48937 příspěvků 12.01.19 16:04

V první řadě bych ho začala ráno budit. Půl desátý je sice moc krásný, ale jaksi to nemá moc dobrý efekt. A za druhé ho dáváš spát přetaženýho, to se mu bude blbě usínat. Málokterý půlroční vydrží s jedním spánkem za den. Takže já osobně bych ráno budila, dopo dala spát a odpo dala spát.

Rosary
Kecalka 135 příspěvků 12.01.19 17:41

No, my s režimem začli už cca ve 2m… Narodil se v zimě, tak jsme mu počas denního spánku když už bylo třeba šero nechali rozsvícený světlo, jakože je „den“, jinak v tom půl roku chodil spát cca v 7-8 a vstával kolem sedmé… Takže úplná paráda. Ono je hodně důležité mu už večer nevytvářet nijaké aktivity, alespoň 2h před spaním ať se hodí do klidového režimu, žádné nové podněty… Případně jak spí ve dne? Necháváš ho spal dýl jak do té 3-4?

Elsterwerda
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 18:35
@Rosary
@Rosary píše:
No, my s režimem začli už cca ve 2m… Narodil se v zimě, tak jsme mu počas denního spánku když už bylo třeba šero nechali rozsvícený světlo, jakože je „den“, jinak v tom půl roku chodil spát cca v 7-8 a vstával kolem sedmé… Takže úplná paráda. Ono je hodně důležité mu už večer nevytvářet nijaké aktivity, alespoň 2h před spaním ať se hodí do klidového režimu, žádné nové podněty… Případně jak spí ve dne? Necháváš ho spal dýl jak do té 3-4?
Elsterwerda
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 18:41

No někdy spí i do 18h..Takže spí i ty čtyři hodiny v kuse přes den.Chtěla jsem začít s tim režimem dřív ale ty prdíky ho dlouho trápili.Někdy mi nespal i celou noc a plakal.Ale toto období už je pryč a teď teda bych chtěla začít fungovat nějak normálně.Takže vzbudit okolo sedmé osmé.Dát mlíčko,okolo 11-12h oběd a dát spinkat.Vzbudi se teoreticky okolo 14-15h pohrát si a pak zase dát spát?Miminko by mělo jít spát dvakrát denně?

medunka23
Kelišová 7326 příspěvků 12.01.19 19:56

@Elsterwerda no půl roční ti opravdu nebude spát pouze 2× denně na to je ještě maličký, ale zavadela bych mu režim tím buzenim, myslím, že bude i stačit, když dáš v noci méně mlíka. Ale tam je to hlavně o tvém vnitřním nastavení, musí o tom být přesvědčená a když budeš vnitřně nastavená na to, že takhle to bude, tak věř že se ti to podaří.
Když mu dáš míň mlika, dřív se ráno vzbudí, nasnida se, pohrajete si, myslím, že v půl roce by ty 3 spanky měl mít, v zavislosti na tom, v kolik budete vstávat. Pak bych se ho snažila budit nejdele po 2hodinách přes den a uvidíš. Ono to nebude ze dne na den, chvilku to potrvá, ale mělo by se to spravit. Ještě mě se tedy vzdycky vyplatilo ten režim posunovat max o hodinu, takže ty víš, že ti udne o pulnoci a jdeš ho v šest koupat?? Posunula bych to na osmou aspoň a do té doby bych se ho snažila co nejvíc unavit, pak zklidnila a první pokus o uspání bych zkusila mezi devatou a desátou a postupně bych se to snazila posunout až na tu osmou.
Ještě by mě zajimalo, jakým způsobem uspavate??

Elsterwerda
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 21:16

Dřív jsme uspávali tak že jsme položili do postylky pohladili malý se trochu povrtěl a spinkal.Pak nám ho jednou večer dávala spinkat švagrová a ta si neodpustila uspávat na rukách tak od té doby to malý vyžaduje.Jelikož už je dost těžký tak s nim trošku poskakuju na balóně. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >