Jak naučit batole jezdit na motorce?

246
25.9.20 15:47

Jak naučit batole jezdit na motorce?

Ahoj, jak jste naučili děti jezdit na motorce? Našemu je 21 měsíců, v létě jsme mu koupili motorku a je to momentálně úhlavní nepřítel. Jak jí vidí, tak řve :mrgreen: sednout si na ní zaboha nechce, jen si s ní tak různě jezdí po bytě nebo venku, popostrkává jí a to je všechno. Ani na odrážedlo si nikdy nesednul a teď z něj právě už vyrostl, proto jsme pořídili motorku. A opět asi zbytečně. Učili jste to nějak děti nebo si na to nějak přišly samy? Venku vidim mnohem menší děti drandit na motorkách nebo odrážedlech a docela mě to mrzí, těšila jsem se na to. Samozřejmě ho do ježdění nijak nenutím, abych mu to nezprotivila ještě víc. Takže jí občas vezmeme ven, ale celou procházku motorku samozřejmě táhnu já. Někdo nějaké tipy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4734
25.9.20 15:50

Přijdou na to samy.. Bohužel ne každý dite baví to co rodič by chtěl. :) Neteř třeba nesnáší od mala houpačku, klouzacku…takže pomalu nechodí na hriste :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
25.9.20 15:54

Někoho to baví, někoho ne. Moje dítě jí vzalo na milost až ve 20 měsících, kamaradcino dítě vůbec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23955
25.9.20 16:04

Ze své zkušenosti se zeptám, jak je na tom dítě rovnováhou. Chodí sám po obrubníkách atd? Pokud ne, může mít problém s rovnováhou a z toho pramenící strach z motorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
25.9.20 16:07

Mu mozna zkuste rovnou poridit kolo pro nejmensi deti s koleckama. treba ho to bude bavit vic, ikdyz to mozna bude mit ze zacatku tezsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19162
25.9.20 16:13
@Aspera píše:
Ze své zkušenosti se zeptám, jak je na tom dítě rovnováhou. Chodí sám po obrubníkách atd? Pokud ne, může mít problém s rovnováhou a z toho pramenící strach z motorky.

Tada, nase jedno dite jezdi na kole bez kolecek od 2,5 let a obrubnik zvladne tak od tri let, uzkou kladinu az od 4 let. Druhe dite jezdi na motorce od 12 mesicu, driv nez samostatne chodilo. Ale! To prvni motorce na chut neprislo, vadila mu ta siroka kolecka, zacalo rovnou v cca 20 mesicich na koloodrazedle. Takze zrovna rovnovahu bych s motorkou nespojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5265
25.9.20 16:13

Mala rvala jen to viděla cca do 21mesicu ted na tom drandi. Nepomůže nic konkrétního. Musí na to přijít sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19162
25.9.20 16:14
@Leenvecka píše:
Mu mozna zkuste rovnou poridit kolo pro nejmensi deti s koleckama. treba ho to bude bavit vic, ikdyz to mozna bude mit ze zacatku tezsi.

Spi koloodrazedlo, 20 mesicni dite bude bojovat s pochopenim slapani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
25.9.20 16:16

Záleží na dítěti, starší veškerá odrážela/koloodrazedla bojkotovala, mladší na něm jezdila dřív, než pořádně chodila. A to obecně starší byla pohybově zdatnější. Jinak před 4. narozeninami se za odpoledne naučila na kole i bez koleček a teď celé léto projezdila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
25.9.20 16:33

@Cuddy ja bych ti decka nepodcenovala, imho vysvetlit na velkym kole, ukazat jak to delaji rodice a pak at si to dite zkusi pomalu na tom kole s koleckama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23955
25.9.20 16:35
@Cuddy píše:
Tada, nase jedno dite jezdi na kole bez kolecek od 2,5 let a obrubnik zvladne tak od tri let, uzkou kladinu az od 4 let. Druhe dite jezdi na motorce od 12 mesicu, driv nez samostatne chodilo. Ale! To prvni motorce na chut neprislo, vadila mu ta siroka kolecka, zacalo rovnou v cca 20 mesicich na koloodrazedle. Takze zrovna rovnovahu bych s motorkou nespojovala.

U nás jsme díky tomu přišli na to, že je někde problém. U nás nešlo nic. Na motorku syn sedl, ale jezdil tak, že vždy musel mít nohu na zemi a velmi opatrně. Koloodrážedlo taky. Pak se přišlo na problém s rovnováhou, začali jsme cvičit a do 2 měsíců je rozjezdil jak drak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19162
25.9.20 17:01
@Leenvecka píše:
@Cuddy ja bych ti decka nepodcenovala, imho vysvetlit na velkym kole, ukazat jak to delaji rodice a pak at si to dite zkusi pomalu na tom kole s koleckama.

a zkousela jsi to? Navic kolo s kolecky jede spatne samo o sobe, natoz malemu 20 mesicnimu dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
25.9.20 17:03

Díky za názory, tak to asi nechám na něm. Samozřejmě to není tak, že bych já chtěla, aby jezdil, a nutila ho do toho. Spíš prostě mě napadlo, jestli na to nejdu špatně, že nechce jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
26.9.20 14:16

Nas malý začal na odrazedle jezdit az ted ve 21 měsících. Ucila jsem ho to asi od 16 mesicu a totální ignorace :D. Máme teď už teda treti odrazedlo a to vzal konečně na milost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.10.20 13:41

Naše malá dostala motorku na Vánoce v 15 měsících a začala jezdit hned. Na jaro jsme pořídili lepší a samozřejmě mnohem dražší. Na 2. narozeniny dostala odrážedlo First bike, taky pěkně drahý. Miluje totiž ježdění na kole, tak jsme měli pocit, jak ji uděláme radost. A výsledek? Jezdí jen a pouze na první motorce - hrkačce za pár korun. Děti si to prostě určí sami. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama