Jak naučit chlapečka chodit na nočník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elsterwerda
Nováček 8 příspěvků 21.08.19 21:39
Jak naučit chlapečka chodit na nočník?

Dobrý večer maminky
Opět si k vám jdu pro radu. Mám 13 měsíčního chlapečka a zajímalo by mě jak ho mám učit chodit na nočník? Je to jinak u holčiček a jinak u chlapců? Kdy jste začali vy? Neni to brzo ve 13 měsících? Syn stále chodí po čtyřech ale umí stát sám. Jinak zatím vůbec nemluví jenom toto a ukazuje na věci které chce. Nijak na něj netlačím zastávám názor že každé dítko je jiné. Jak tedy začít? Samozřejmě poznám když tlačí ale co potom? Rychle mu dát plenku dolů a posadit na nočník? Co když mu to kakání potom zarazím? Možná se ptám úplně hloupě..A s pisoárem je to jak prosím?
Děkuji moc za rady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 21.08.19 21:43
@Elsterwerda píše:
Dobrý večer maminky
Opět si k vám jdu pro radu. Mám 13 měsíčního chlapečka a zajímalo by mě jak ho mám učit chodit na nočník? Je to jinak u holčiček a jinak u chlapců? Kdy jste začali vy? Neni to brzo ve 13 měsících? Syn stále chodí po čtyřech ale umí stát sám. Jinak zatím vůbec nemluví jenom toto a ukazuje na věci které chce. Nijak na něj netlačím zastávám názor že každé dítko je jiné. Jak tedy začít? Samozřejmě poznám když tlačí ale co potom? Rychle mu dát plenku dolů a posadit na nočník? Co když mu to kakání potom zarazím? Možná se ptám úplně hloupě..A s pisoárem je to jak prosím?
Děkuji moc za rady

Je to brzo. Na pohlaví nesejde. Můžeš to zkoušet ho posazovat, venku může čůrat na travičku. Po probuzení, po jídle. Ne až když tlačí.

mayunka
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.08.19 21:47

@Elsterwerda Mýmu malýmu budou za měsíc 2 a teda zatím to těžce nepobírá :lol: když je bez plíny, čůrá kudy chodí :lol: :lol: :lol: a to ho každou chvíli dávám. Venku samozřejmě. Doma bych jen uklízela loužičky. Ale každé dítě je jiné

Jana206
Nadpozemská drbna 28603 příspěvků 21.08.19 21:51

Je to brzy. Me bezplenkovka s batoletem nebaví, v tomto věku bych plenky nechala a venovala se úplně jiným činnostem. Vědomě ovládat močový měchýř zvládne dítě az po 18.mesici, bezpečně bez plenek kolem 2 let. Vsechny deti mám bez plenek ze dne na den ve věku 19 az 24 měsíců. Roční dítě jsem nikdy nevysazovala.

Aspera
Generální žvanilka 22340 příspěvků 21.08.19 22:11

@Elsterwerda zbytečně brzo. Já jsem čekala, až si na to děti přišly sami. Se synem jsme udělali pokus ve 26 měsících a po třetích počůraných kalhotech jsem vrátila plenu. Dva měsíce na to se odplenkoval ze dne na den a i na noc bez nehody. Plenu měl jen na dlouhé cesty autem jako pojistku, ale vždy suchou.

K92
Kecalka 406 příspěvků 21.08.19 22:15

Rozhodně ho nenuť a násilím neposazuj. Jestli ještě ani nechodí, tak to fakt neřeš. Už teď mu o tom ale můžeš povídat a říkat mu, co děláš na záchodě, taky můžeš koupit nočník a nechat ho někde v obýváku, aby si ho osahal a bral to jako normální věc. Jsou určitě signály, které ti napoví že by to už mohlo jít, pak je nejlepší nechat dítě běhat po bytě polonahé, aby to mohlo trénovat. Chce to hodně trpělivosti a z loužiček se nestresovat. Signálem je například to, že dítě vydrží delší dobu nečůrat (plína zůstane třeba hodinu suchá), dítě začne odmítat plínu, sám upozorní na to, že kaká, nebo má plnou plínu atd. Jinak doporučuji koupit pisoárek s vrtulkou, u nás to má celkem úspěch.

Macik.S
Kecalka 406 příspěvků 21.08.19 22:31

Malému budou 2 roky, ví na co je nočník, když se zeptám jestli chce řekne, že jo, ale jak vstanu, že pro nočník jdu tak utíká, někdy i hystericky brečí. Měsíc zpět byl i ochotný si na nočník sednout, bez pleny, ale nikdy nic, pak se nějak sekl a od té doby nic, vadí mu i když je nahatý.. nikdy jsem neposazovala násilím, občas jsem to zkusila. Před koupáním jsem to párkrát zkusila, ale ten řev, to bylo něco strašného. 8o Věřím, že na to příjde sám, máme i prkýnko na záchod, ale taky hysterák, když ho posadím. :lol: :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 21.08.19 22:41

Ahoj.

Oba synové zvládali bez problémů nočník (a to i v noci) až v 2,5 roce. Jednoduše k tomu dozráli a pak fakt ze dne na den chtěli čurat jen do něj.
Jinak ten zlom fakt poznáš, ty děti se tím netají. Např. když jsem chtěla dát mladšímu plenku, tak se začal brutálně vztekat. :)

Ve 13 měsících je fakt brzy. Předčasné snahy o zvládnutí bude zbytečně stresovat Tebe, ale hlavně malého.

Pevné nervy, ale jsem si jistá, že se dočkáš. :mavam:

PS: Třeba Tě pak překvapí (teda mě to úplně šokovalo), jak se kluci naučí rychle čurat v přírodě ve stoje.

Půáček
Kecalka 327 příspěvků 21.08.19 22:54

Hele, dcera přesně ve 2 letech a 2 týdnech a syn ve 26 měsících. Takže zas tak velký rozdíl to nebyl :) a jak tady někdo psal, tak to curání v přírodě je zábava :lol: syn (čerstvě 3 roky) teď venku cura zásadně na něco…tráva, strom, broucek :lol:

Uživatel je onlinepe-terka
Generální žvanilka 20269 příspěvků 21.08.19 22:58

@Elsterwerda 13 měsíců je brzy :think: Naše děti začaly chápat, co že to po nich chceme, až tak kolem dvou let ;) A stejně jsem se nevyhla období pokusů a omylů, takže věčného praní mokrých spodárů a vytírání podlah :think: To k tomu prostě patří :think:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 22.08.19 00:48

Vsechny tri nase deti zacaly chodit na nocnik “az” kolem 2 let. Driv to podle me nema smysl- zkousela jsem a bylo to k nicemu…
U syna jsem vyuzila na nauceni (nez pohodlne dosahl na zachod) detsky pisoar.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 22.08.19 06:57

Já dávám na nočník od půl roku. Vždy po probuzení, aby si zvykl. Teď má 12 m, a už počůrá jen 2-3 pleny denně. Ne že by si říkal, že se mu chce. To ještě ne. Ale posadím na nočník, před něj dám hračky a bavím ho dokud neudělá potřebu. Dělám to podle mojí mámy. Já byla úplně bez plenek ve 13m a můj brácha ve 14. A to i na noc. U bráchy k tomu dopomohlo, že chodil na záchod a mohl spláchnout. To ho motivovalo. Technik od malička :lol:

Froseth
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.08.19 08:20

Můžeš to nenásilně zkoušet, na nočníku ho nějak zabavit a čekat, jestli se to povede :)
Náš malý chodil okolo toho roku na nočník a já se těšila, jak máme vyhrané. V 15 měsících se seknul a začal chytat hysterák, jenom ho viděl. Z nočníku přestal mít hysteráky až teď, má 2 roky a něco. Zkoušíme už měsíc indiánskou metodu a neúspěšně, na nočník se posadí, prohraje si, ale pak to radši udělá do trenek, venku čůrat na kytičky odmítá. Tak se vracíme k plenkám a zkusíme to za nějaký měsíc znovu. Hlavně prcka nenuť sedět na nočníku, když nebude chtít, máte ještě mraky času :)

mayunka
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.08.19 09:15

@zuzikka to uz v pul roce sedel? To si nedovedu představit maleho vysazovat od 6ti mesicu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 09:20

Syn má 2roky, plena jen na spaní. Přes den je venku, takže čura i kaká na travičku :mrgreen: a doa občas, taky louže no..ale potřebovala bych aby se už naučil chodit na zíchod nebo aspon nočník, ale jak? on tam sedí a pak uteče :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama