Jak naučit chlapečka čůrat venku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karrollina
Povídálka 39 příspěvků 13.06.19 23:00
Jak naucit chlapecka curat venku

Ahoj potřebovala bych nejake rady jak naucit kluka aby se venku vycural? Jde o to, ze se mu to snazim vysvetlit ale pripada mi, ze tomu nerozumi nebo me mozna jen nechce poslouchat protože venku se zajímá o vsechno možné. Musim teda podotknout, ze komunikace s nim je celkově slozitejsi protoze nemluví. Pouziva asi 15 svych slov a pokud neco chce a neumi to rict tak si na to treba ukaze.. Jsou mu dva roky a na nocnik doma chodi ale nerika ze se mu chce, proste si tam sedne a vycura se.. Kdyz je oblečený, sedne si tam oblečený. To mu taky porad dokola vysvetluju ze se musi svlekat ale výsledek zadny. Jsou to teprve necelé dva tydny co jsme zacali s odplenkovanim takze si rikam, ze to snad casem pochopi. Kdyz ale někam jedeme autem, davam mu plenu. Kdyz se mu chce curat, vycura se do ni. Když jdeme na prochazku bez pleny a chce se mu curat tak se chytí mezi nozickami a vím ze se mu chce, tak se ho snazim dat se vycurat, normalne jako kluci curaji. Ale jakmile mu vyndam pindu ven, necura.. Oblecu ho a za chvíli je mokry :(
Mam s nim dal chodit na procházky bez pleny a zkouset to nebo davat plenu a nechat ho at se nejdřív poradne nauci chodit na nocnik bez nehod? Nehody doma se mu teda stavaji jen kdyz je oblečený. Proste ho musim svleknout ja před tím nez si sedne. Ale kdyz pobiha doma dole bez tak si sedne na nocnik vcas. Proste tu podstatu chape, ze kdyz se mu chce, ma jit na nocnik. Skoda jen ze to neumí říct.

Reakce:
Anna85
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 13.06.19 23:16

No u nas pomohlo, ze párkrát videl stejne stareho souseda takto curat. Snažil se pak napodobovat. Ja ho to predtim ucila bez výsledku.

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.06.19 23:18

Tohle je chlapska zalezitost, tedy bych zaukolovala tatinka ;) At mu predvede, jak cura chlap treba doma do wc. Vzdyt i tam muze synek trenovat.

alialiali
Kecalka 454 příspěvků 13.06.19 23:20

Tak záleží jestli žijí s tatínkem…, A co čůrat do vany/sprchy při sprchování??

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.06.19 23:21

Jinak do nocniku se syn vycura okamzite, ale venku mu to chvilku trva. Mozna zkusit vydrzet dele a curat na cil (kaminky, kvetiny).

Karrollina
Povídálka 39 příspěvků 13.06.19 23:30

@luci.no Na tatínka on obcas kouka a rikame mu, ze by mel takto curat i on ale diva se na nas udivene. Myslim, ze nechápe proc by mel takto curat, když se nedavno naucil curat v sedě a do nocniku..
@alialiali
Pri sprchování se mu obcas povedlo ze se vycural ale pokazde zacal brecet :nevim:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 14.06.19 00:31

@Karrollina Podle mě v tom má zmatek. Doma a někdy venku musí do nočníku. Někdy má plenu a může čůrat do ní. Plenku bych úplně zrušila, obrnila se trpělivostí, nosila ven dostatek převlečení pro případ nehody. Venku je teplo. Když se počůrá a bude chvíli v mokrém, nic se mu nestane.

Lucie_Sx
Závislačka 3868 příspěvků 14.06.19 01:06

Já bych naopak dávala úplně v klidu plenu. Od narození až doteď to tak měl, chápe to.
Jakmile si zafixuje čůrání do nočníku, sám si ji začne na čůrání sundavat. Čím víc bude mít nehod, tím víc se to stane normou a tím hůř se toho budete zbavovat.

Ferdina
Stálice 89 příspěvků 14.06.19 04:22

Zrovna jsme to řešili :) Syn ma 22 měsíců, vzala jsem jeden den plenku a už nedala zpátky (pouze na spaní). Doma jsem ho ze začátku nechala s nahým zadkem. První dva dny čůral na zem, pokaždé jsem mu vysvětlila, že má čůrat do nočníku (máme nočník, do kterého když se vyčůrá, tak se mu tam vybarví obrázek - takže to se mu začalo líbit a začal tam chodit). Sundat kalhoty si neumí, takže třetí den jsem mu dala kalhoty a vysvětlovala, že když chce čůrat, musí sundat kalhoty, takže mi přijde pokaždé ukázat, že chce čůrat. Venku jsme taky plenku neměli, ani při delší cestě autem, když se počůral, vysvětlovala jsem, že musí říct, naznačit, cokoliv… teď už je to tři týdny a řekne si doma, venku i při cestě autem.
Jé důležite vydržet, i když se nedaří, protože podle mne své dítko plantáš tím, že jednou plenku má, jednou ne. Prostě mu ji zkus vzít a už nedat, zkus vydržet, že se počůrá, vysvětluj, nos náhradní oblečení, ale nedavej plenku zpátky. Ja synovi vysvětlila, že plenky už jsou jen na spinkání a schovala jsem je, ať ne nemá na očích. Neboj, on to pochopí :)

DanielaS
Kecalka 124 příspěvků 14.06.19 09:23

Ja myslim, ze je to moc novych veci najednou. Cura do plinky, vsede obleceny, vsede svleceny, obcas to pusti ve stoje obleceny a jeste na povel vestoje svleceny… Co ho venku podrzet vsede, jako se davaji curat holcicky? Aby mu ta poloha aspon trochu pripominala nocnik. Nebo nosit nocnik s sebou, jsou i male skladaci s vyhazovacim vnitrkem.

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 14.06.19 10:33

@Karrollina Nosila bych ven tedy nocnik. Take jsem to se starsim delala. Je to kram, ale nebyla jsem jedina s nocnikem na hristi :lol: Mladsi (momentalne 27mesicu) se pred par dny sam odplenkoval. Na nocnik chodil, ale sam si nerekl. Ted nechce mit mokreho panacka na slipech a sam si je vcas sunda. Premlouval me, ze ani ven plenu nechce. Tak ji nedostal. Dnes spal poprve v noci bez pleny (uz cca tyden byl v noci suchy). Uz jsem si rikala, ze je na pleny „stary“ a ze pres leto se na to vrhneme. Starsi se totiz odplenkoval v 1,5 roce. Prekvapil me ale sam a jsem moc rada. Evidentne k tomu potreboval dozrat.

Dandinkaaa
Kecalka 227 příspěvků 14.06.19 21:19

Venku nechat curat na holcicku. Syn se taky ve stoje nevycural. Musi se naucit curat i venku, ne jen do nocniku. Az to pochopi, muzes zkouset ve stoje. Plinu uz nedavej, proste ber nahradni obleceni. Stejne se nehody budou stavat i pak.

Váš příspěvek
Reklama