Reklama

Jak naučit chodit na nočník 16m

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 10.01.18 12:36
Jak naucit chodit na nocnik 16 mesicni mimco

Ahoj maminky, ma tady nekdo nejakou radu jak zacit ucit chodit dite na nocnik? Nase mala ho ma spis jako hracku a nejak nechce pochopit ze to ma jinou funkci :lol: A taky budu rada za nazory jestli je brzy nebo naopak pozde :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 10.01.18 12:45

V 16 mesicich ma jeste cas, pokud sama nechce a nejeví zájem, neřeš to a nestresuj…ono o jednou půjde ;)

Jillie
Povídálka 22 příspěvků 10.01.18 12:46

Mám syna 16 měsíců a nijak zatim neučím. Podle mě je ještě brzo, nepochopil by to. Čekám na léto, bude chodit doma jen v tričku, dole bez plen, vysvětlím k čemu nočník je a nechám ho v místnosti, nutit nebudu, to nedělá dobrotu. Děti do toho prostě dozrají sami.

Soňa Zacharová
Závislačka 3364 příspěvků 10.01.18 12:47

@Pidulka81 Nechat ji musí to sama pochopit. Určitě je dobré zkoušet před a po spánku ale nenutit. Syna jsem začala poslazovat od 10 měsíce a sám od sebe šel až ve dvou letech dcera jelikož je mladší tak začala sama od sebe v 15 měsících ale za to byly louže i jinde.

elinka90
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 10.01.18 12:47

Zkoušela jsem občas dceru vysazovat, ze začátku nechápala co po ní chci, potom sice věděla i za mnou přišla mami eee, seděla na nočníku, ale nevyčůrala se a teď v 26 měsících to pochopila a odplenkovala se během 2 dnů.

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 10.01.18 12:48
@Jillie píše:
Mám syna 16 měsíců a nijak zatim neučím. Podle mě je ještě brzo, nepochopil by to. Čekám na léto, bude chodit doma jen v tričku, dole bez plen, vysvětlím k čemu nočník je a nechám ho v místnosti, nutit nebudu, to nedělá dobrotu. Děti do toho prostě dozrají sami.

Tak to je taky muj plan, jen ze slysim ze vsech stran ze my jako male uz jsme se segrou na nocniku sedeli…Tak mi to prijde jako ze jsme byli zazracny deti :lol: :lol:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 10.01.18 12:49

Mám 17 měsíčního kluka. Zatím nočník neřeším, i když už to začínám schytávat od mamky. Občas ho posadím, po probuzení, po jídle, když přijdeme z vycházky. Občas se vyčůrá. Kakání je katastrofa, to švihne do plíny, ani si nevšimnu, dokud za ním nejde smrádek. Nechám to na jaro/léto, až bude moct chodit na ostro. U starší dcery to taky tak bylo, tam tedy byla výhoda, že si sama říkala na kakání asi od 8 měsíců, ale čůrání si začala říkat až ve dvou letech a to pak byla hned bez nehody. Předtím jsem se jí pořád musela ptát a stejně se počůrala :nevim:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 10.01.18 12:50

Já se teď marně snažím donutit chodit na nočník 2,5 letého. :pocitac: marně. V 16 měsících máte ještě čas :kytka:

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 10.01.18 12:51
@Terezxx píše:
Já se teď marně snažím donutit chodit na nočník 2,5 letého. :pocitac: marně. V 16 měsících máte ještě čas :kytka:

Uffff, dekuju za info.Ja to asi taky necham na leto, to budeme venku a uvidime :palec:

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 10.01.18 12:52

Nejlepe nijak, bud rada, ze nechyta hysteraky kdyz nocnik vidi. :kytka:

jaanulkaa
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 10.01.18 12:53

My posazovali malou na nočník cca od roka… začali jsme nenasilne, když bylo vidět, že se ji chce curat…a k tomu jsem jo vždycky dala něco, co ji zajímalo…pianko, ovladač…proste něco co jsme ji normalne nepujcovali…kdyz se povedlo, že se vycurala, radovali jsme se a chválili…celkem rychle si to spojila a v roce a půl byla bez plen a temer bez nehod (treba 1×za měsíc se stalo, že zapomněla a pocurala se)…

swat
Kecalka 380 příspěvků 10.01.18 12:55

@Pidulka81 Nebyly jsme zázračný děti, jen naše mámy nechtěly prát a vyvařovat tolik látkových plen..Tchýně se chvástala, jak „vysazovala“ na nočník od půl roku..tenkrát se neřešilo, zda dítěti ničí záda nebo ne..Obě moje děti přešly na nočník měsíc před druhými narozeninami, jedna to měla lehčí, protože je srpnová, takže celý léto běhala na ostro, čůrala po zahradě a pak si z ničeho nic sedla, druhá je zimní, tý jsme plenu prostě nedali, první den měla pár nehod a pak už ani jednou. Švagrová vysazuje od deseti měsíců a holku má furt na plenách, každej to má jinak.

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 10.01.18 12:56
@jaanulkaa píše:
My posazovali malou na nočník cca od roka… začali jsme nenasilne, když bylo vidět, že se ji chce curat…a k tomu jsem jo vždycky dala něco, co ji zajímalo…pianko, ovladač…proste něco co jsme ji normalne nepujcovali…kdyz se povedlo, že se vycurala, radovali jsme se a chválili…celkem rychle si to spojila a v roce a půl byla bez plen a temer bez nehod (treba 1×za měsíc se stalo, že zapomněla a pocurala se)…

Teda tak to jste sikovni.Jen ze ja nepoznam kdyz se ji chce curat nebo kakat..Kaka totiz vetsinou kdyz spi po obede ve spanku..no a rano je spac a je schopna spat i do 8h a to uz je vetsinou taky po akci ;)

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 10.01.18 12:59
@swat píše:
@Pidulka81 Nebyly jsme zázračný děti, jen naše mámy nechtěly prát a vyvařovat tolik látkových plen..Tchýně se chvástala, jak „vysazovala“ na nočník od půl roku..tenkrát se neřešilo, zda dítěti ničí záda nebo ne..Obě moje děti přešly na nočník měsíc před druhými narozeninami, jedna to měla lehčí, protože je srpnová, takže celý léto běhala na ostro, čůrala po zahradě a pak si z ničeho nic sedla, druhá je zimní, tý jsme plenu prostě nedali, první den měla pár nehod a pak už ani jednou. Švagrová vysazuje od deseti měsíců a holku má furt na plenách, každej to má jinak.

Ono ani nejde ji nechat behat naostro..v byte moc teplo neni jelikoz pod nami nikdo nebydli a nez vytopime cely byt tak to trva…topim na 21 ale nez se to rozjede tak to trva a nedokazu si predstavit ze ja mam teply ponozky a mala mi tady beha dole naha..asi fakt pockame na leto :palec:

swat
Kecalka 380 příspěvků 10.01.18 13:00

@Pidulka81 Určitě není kam spěchat, léto je ideální. Vyhneš se stresu, že jí to třeba nejde a nechápe :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >