Reklama

Jak naučit děti normálním způsobům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aida
Stálice 56 příspěvků 26.04.11 22:17
Jak naučit děti normálním způsobům?

Mám 2 dcery staré 4 roky a 2,5 roku a mám pocit, že to jsou spíš zvířátka než děti :roll: :-D a nevím co dělám špatně a jak to dělat lépe, abych je naučila normálním způsobům.
Obě holky běhají nejradši nahaté, maximálně v kalhotkách. 20 x za den (nepřeháním) se vyslečou, já je 20 x denně donutím se obléci za hlasitého protestování a totální nespolupráce. Je jim fuk, že mají zmrzlé nohy, fialové rty a z nosu jim teče.
Co se týká jídla, je to katastrofa. Jsou schopny i polévku jíst rukama :zed: :zed:. Zase musím neustále napomínat, připomínat. Pití mi buď rozlévají - schválně, abyto mohly rozmazávat po stole či zemi :cert: , pokud to mají v netekoucích hrníčkách, tak to plivou :cert: , hlavně ta mladší. To samé je s umýváním rukou, čištěním zubů, uklízením si hraček. Neustále si vše cpou do pusy a to i ta čtyřletá. Učešu ji, dám sponky do vlasů, ona to má za chvíli rozcuchané, sponku cucá v puse. Nebo jakoukoliv jinou hračku :zed: .
Už jsem opravdu nešťastná a nevím, jak z nich mám vychovat lidi s normálními způsoby.
Zkoušela jsem zákazy, plácnutí po ruce či zadku, pozitivní motivaci, ale nic nefunguje. Mám pocit, že je pořád jenom kárám, poučuju, něco zakazuju či přikazuju. Nepomáhá to, ale když vidím, že zas dělají co nemají, tak se prostě neudržím a napomenu je.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eManzelkaAmama
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 26.04.11 22:23

:D hmm..
Já mám doma Diana, ne Dianu, ale kluka :D chová se jak kluk, doslova :D teda - má ráda holčičí oblečení, ale běhá, skáče, řve. Její nejoblíbenější hračkou je lopata, rýč a hrábě :D
Před cizejma je vychovaná princezna, ale sotva se zavřou dveře je to opice! :D
Ale jinak je vychovaná, to zas jo..
Ať je Beátka hodná princeznaaa! Prosím :D

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 26.04.11 22:31

Já myslím ,že je to tím ,že jsou spolu - to se prostě předhánějí, kdo udělá největší katastrofu..jak se chovala ta starší když byla sama a malá??

A jediné co mě v té souvislosti napadá je jediné slovo - NEDŮSLEDNOST VE VÝCHOVĚ..

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 26.04.11 22:35

tak to bych taky ráda věděla :mrgreen: Protože podle rodičů mám nejnevychovanější dítě na světě, no jo, staříci už mají chabé nervy :lol: Ale užitečnou radu nedají - my jsme přece takoví nebyli :lol:

Káji budou za měsíc 2 roky a z toho umí krásně pít ze sklenice, i se snaží jíst, dostane lízátko za odměnu, krásně ho vylíže - a pozor, chvilku nedávám pozor - lízátko lepí do vlasů a jezdí si s ním po těle a patle se, pokud ho chce odložit, tak zásadně nalepí na hračku, pití přelívá do jiné po ruce přítomné nádoby a jídlo rozmazává po stole. A když má náladičku můžu zakazovat, křičet, plácat a nepomůže nic.

Asi to chce jen čas a naše nervy trpí…

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 26.04.11 22:37

Jedna věc je určitě důslednost…

Ale taky pamatuju, jak na nás (jsme 3 sourozenci) mamka u stolu vždycky ječela, že ještě chvíli a půjdeme jíst do chléva (fakt jsme ho měli=)) - a všichni jsme nakonec dospěli v celkem normálně stolující jedince :mrgreen:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 26.04.11 22:41

Zeptám se, souvisí tahle otázka s budoucí docházkou do školky??
Připomělo mi to totiž takové to moje rekapitulování, jestli je moje dítě schopné jít do školky?? :lol:
Myslím, že takové chování je u dětí ve větší či menší míře běžné, zvláště hecují-li se s dalším sourozencem.
Co radím- pokud to jde, nějak je roztrhni na pár chvil týdně od sebe, ideální by bylo starší dceru dát mezi drobet starší děti.
Jinak tohle chování přecházet relativně v klidu- vysvětlit, že je to špatné, ale nijak nekřičet a nebubákovat- ono je to totiž strašně baví nás rozčilovat. :lol:
Pevné nervy!! :mavam:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 26.04.11 22:42

taky je otázka, kde důslednost končí - protože nás třeba naši nutili sedět u oběda 2 hodiny, než jsme to dojedli a pak jsem spoustu jídel měla zhnusených na dlouhou dobu - nebo každý den kakao ze svařeného mléka a ještě kůžičky :poblion: Tak toto už mi jako důslednost nepřijde… Já trošku zatím bojuju s tím, co 2 leté dítě chápe a co ne. Ale beztak vše, je to liška podšitá :lol:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 26.04.11 22:51

Tak já zvolila způsob asi celkem drsný, ale zdá se mi, že zabírá.

Běhají nahatí a já chci aby se oblékli - dokud nebudeš oblečenej, jako bys tady nebyl, ale opovaž se něco provést - tzn. hlídám, aby nezbourali dům, ale na druhou stranu ignoruji žádosti typu „pití, mám hlad, pojď si hrát atd.“ Jediné co, tak pomáhám při tom oblíkání, když chtějí.

Čuňátkování u jídla - jednou varuji, že tohle se nedělá, podruhé už beru hrnek, talíř, prostě to jídlo či pití, následuje řev, jídlo/pití vrátím, ale pokud pokračují odebírám definitivně.

Rozcuchání neřeším, starší dcera už pochopila, že když se nenechá učesat teď, pak to bude bolet, páč to bude mít zacuchaný moc (ale stejně se obden česat nechce), ze začátku jsem hrozila strojkem a ospříháním na ježka - ona si ty vlásky hýčká, takže stačilo pohrozit. Lízátka ve vlasech jsou standart, s tím už jsem se smířila :roll: :lol:

Chce to najít nějaký rozumný hranice - čtyřleté dítě bude u jídla asi vždycky dělat i jiné věci než jen jíst (u nás ani ten sedmiletej nejí v klidu bez vedlejších činností :roll: ), ale zas nemůžou jíst pouze rukama jak neandrtálci (i když to by se jim líbilo nejvíc). Taky tresty musíš nastavit tak, abys je mohla splnit, pokud nezabere jen výhružka. Páč jinak z tebe budou mít fakt dobrej den. A dávání na zadek u nás taky nezabírá, musím jim „brát“ něco, co mají opravdu rádi (třeba pohrozím, že nepůjdou na večerníček…)

A jak psala lisbeth - vydržet a nepolevit, hlavně důslednost a neustupovat.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 26.04.11 22:55
karolínka.sofinka píše:
taky je otázka, kde důslednost končí - protože nás třeba naši nutili sedět u oběda 2 hodiny, než jsme to dojedli a pak jsem spoustu jídel měla zhnusených na dlouhou dobu - nebo každý den kakao ze svařeného mléka a ještě kůžičky :poblion: Tak toto už mi jako důslednost nepřijde… Já trošku zatím bojuju s tím, co 2 leté dítě chápe a co ne. Ale beztak vše, je to liška podšitá :lol:

Dvouleté dítě chápe všechno, když mu to podáš úměrně jeho věku… přesvědčila jsem se o tom s prvním - s dalšíma už to pak nebyl takovej boj, protože tam už na mě nějaké pochyby, zda ještě nejsou moc malí, aby chápali to či ono, vůbec nesedaly. Dítě chápe a rozumí mnohem dřív než dá najevo nám.

Kočislava
Nadpozemská drbna 28272 příspěvků 26.04.11 23:17
karolínka.sofinka píše:
taky je otázka, kde důslednost končí - protože nás třeba naši nutili sedět u oběda 2 hodiny, než jsme to dojedli a pak jsem spoustu jídel měla zhnusených na dlouhou dobu - nebo každý den kakao ze svařeného mléka a ještě kůžičky :poblion: Tak toto už mi jako důslednost nepřijde… Já trošku zatím bojuju s tím, co 2 leté dítě chápe a co ne. Ale beztak vše, je to liška podšitá :lol:

Kůžičky :lol: :lol: My jsme tomu ve školce říkali čáp. Ale souhlasím s tebou :poblion: :poblion: :poblion:
Já dodnes od základky nepozřu pajšl… už ten název „PLÍČKA NA SMETANĚ“ a velebnosti, jdu :poblion: :poblion: Alergii na rýži v zoufalství, co denně vařit, už jsem překonala, ale tohle mám nadosmrti. Taky ty „svačinky“ v jídelně, tenkrát stály korunu… Jeden rohlík a sklenička svařeného mléka :poblion: :poblion: Zvedal se mi žaludek, na některých sklenicích byly nalepené… to z nosu… :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: Omlouvám se zakladatelce Aidě za odbočení od tématu :oops:
Jinak já mám taky pěkné zvíře (lišku podšitou :mrgreen: ). (Je mu 13 měsíců). Už by chtěl vše do ruky, jinak se vzteká, všechno patlá, kocourovi v lepším případě vyklopí kapsičku, v horším vyklopí a rozjezdí odrážedlem - dnes!, nebo mu jí granule whiskas!!!! Denně stačí vteřina se otočit a vyleje na sebe celou misku s vodou pro kocoura, předevčírem jsem ho 3×! během chvíle dopoledne převlíkala :zed: :zed:

vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 26.04.11 23:26

No,já nevím, těžko můžu něco radit. U nás je to tak, že chlapeček sotva tříletý, ušpiní při jídle stůl,sám od sebe přistaví si židli k lince,vezme papírovou utěrku,stůl utře a utěrku hodí do koše. 11 letá „dáma“ si neuklidí ani hrnek do myčky, papírky od bonbónů,oblečení a věci po ní sbíráme po celém domě. :zed: Tak teď babo raď,oba mají moji výchovu :nevim:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.04.11 00:36
doriang píše:
Rozcuchání neřeším, starší dcera už pochopila, že když se nenechá učesat teď, pak to bude bolet, páč to bude mít zacuchaný moc (ale stejně se obden česat nechce), ze začátku jsem hrozila strojkem a ospříháním na ježka - ona si ty vlásky hýčká, takže stačilo pohrozit. Lízátka ve vlasech jsou standart, s tím už jsem se smířila :roll: :lol:

Šmarjá, jenom to ne, já mám v živé paměti, když jsme se s mamkou v mých asi 8 letech honily v oboustranném hysterickém záchvatu po bytě (ona s nůžkama v ruce), protože mi taky vyhrožovala ostříháním a jednoho krásného dne jí prostě ruply nervy :lol: :lol: :lol:

Ale neostříhala mě :lol: :lol: :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.04.11 00:44

Jinak co mě napadá je zkusit říkat, co mají dělat, ne co nemají - jako že polévka se jí lžičkou místo „nehrabej do toho rukama“ a tak.

Mně se Samík též furt vyzouvá a svléká, ale když jsem nepolevila, tak třeba chápe, že když jdeme dolů k babi, musí mít papuče. Dokonce ještě mě upozorní, když je já nemám :lol: A tak nějak tímto i pobral, že si ponožky může sundat jenom na posteli…

A možná bych řekla, že čekají na reakci - že je to baví tě dráždit - ona je to totiž děsná prča, když mamina dští síru :mrgreen: Ale když nebudeš soptit a nebudeš si toho „prohřešku“ všímat, tak to zas taková sranda nebude. A pak třeba prohodit, že kdo chce jít s tebou dělat nějakou pro ně zajímavou činnost a podotknout, že tohle se může dělat jenom s učesanýma vlasama, obutýma botama (ideálně proč) - prostě říct co dělat a proč, než co nedělat…

No, toto funguje u nás :nevim: :lol:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 27.04.11 07:11
Angua píše:
doriang píše:
Rozcuchání neřeším, starší dcera už pochopila, že když se nenechá učesat teď, pak to bude bolet, páč to bude mít zacuchaný moc (ale stejně se obden česat nechce), ze začátku jsem hrozila strojkem a ospříháním na ježka - ona si ty vlásky hýčká, takže stačilo pohrozit. Lízátka ve vlasech jsou standart, s tím už jsem se smířila :roll: :lol:

Šmarjá, jenom to ne, já mám v živé paměti, když jsme se s mamkou v mých asi 8 letech honily v oboustranném hysterickém záchvatu po bytě (ona s nůžkama v ruce), protože mi taky vyhrožovala ostříháním a jednoho krásného dne jí prostě ruply nervy :lol: :lol: :lol:

Ale neostříhala mě :lol: :lol: :lol:

No tak daleko to snad u nás nezajde :lol: já potřebovala aby aspoň sponku měla, páč švidrala na všecky strany přes ty vlasy. Jinak mě nějak neučesaná nevadí - ji to pak bude kudlit, žejo, ale nerada co chvila poslouchám od babiček atd. řeči typu „jaktože nemáš culík, nebo sponečku, dyť nic nevidíš“ :roll: oni to sice říkají dceři, ale ta výčitka „jaktože tě mamka neučesala“ tam je velmi citelná už v tom tónu :roll: :lol:

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.11 07:29

Jéj, já mám doma podobného šibala, který né a né se oblíkat, jídlo v celku jde. A malá mi teď v roce strká vše do pusy, což je normální, ale ten starší se po ní začal opičit. No též si doma připadám jak v pavilonu opiček :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >