Jak naučit dítě chodit na velkou na záchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobinka007
Kecalka 146 příspěvků 12 inzerátů 27.05.19 16:41
Jak naučit dítě chodit na velkou na záchod?

Dobrý den maminky, jdu si pro radu. Syn chodí bez problémů na záchod čůrat i sám, ale má problém jít na velkou. Na nočník ho taky nemůžu donutit jít. Vždycky řekne, že to nejde i když vím, že by to šlo, jelikož se furt kroutí. Dnes jsem ho třeba dala na záchod ať se vykaká a on řekl, že to nejde a za deset minut se vykadil do trenek. A ještě jednu variantu máme, že si to nechá až do vany. On s tím má nějaký problém, když jsem ho jednou donutila jít na hrnec a strašně ho chválila, pak jsme šla to hovínko vyhodit, tak se mi z toho smrádku poblinkal. Už si s ním nevím rady. Čůrání nebyl problém, prostě najednou jsme byli bez plín. Teď mu byli 2 roky a bylo by asi dobrý kdyby i na velkou chodil na záchod. Nemáte na to některá fígl jak mu vysvětlit, aby zatlačil a vykakal se? Děkuji za pomoc :D :D :D :D :D :D

Reakce:
stinga
Kelišová 7347 příspěvků 27.05.19 16:50

Fígl nemám, já když už byla zoufalá, tak jsem nabídla sladkou odměnu - za čurání 2 lentilky a za kakání čokoládové lízátko, s kakáním byl taky větší problém, ale teď zas mám problém, jak od těch sladkostí odnaučit :oops: no někdy zapomene, ale většinou se o svou odměnu hlásí

marťáánek
Stálice 58 příspěvků 27.05.19 16:52

Mého syna v tomhle věku jsem naučila chodit na velkou na záchod, za odměnu-gumové medvídky, sladkosti dostával minimálně, tak pro něj byla velká motivace.

Bobinka007
Kecalka 146 příspěvků 12 inzerátů 27.05.19 17:14

@marťáánek @stinga Když on sladkosti skoro vůbec nechce. Je zázrak když si vezme kousek čokolády nebo bonbón.

stinga
Kelišová 7347 příspěvků 27.05.19 19:56

@Bobinka007 no ještě jsem slyšela o motivaci, že třeba uděláš tabulku na papír s kolonkami dnů a dítě, když se vyčurá nebo vykaká, tak si tam natiskne razítko

brumi
Kelišová 6684 příspěvků 27.05.19 19:57

U nás nepomohlo nic, musel dospět k tomu sám, jednou řekl že zkusí nočním a od té doby bez problémů, v srpnu kakal ještě jen do pleny, v září nástup do školky a tam už u klasické wc dopiloval, v té době měl 3 roky a 10 měsíců

Krupka domaci
Stálice 58 příspěvků 27.05.19 21:02

Syna jsem drzela nad zachodem jako holku, aby mohl koukat jak to z nej leze a udela zblunk.To ho desne zajimalo a bavilo. :roll: Ale zabralo to.

stinga
Kelišová 7347 příspěvků 27.05.19 21:09

@Krupka domaci :mrgreen: :mrgreen:
tak cokoli, co zabírá, je dobré

Bobinka007
Kecalka 146 příspěvků 12 inzerátů 28.05.19 14:35

@Krupka domaci asi to taky zkusím. :)

Váš příspěvek
Reklama