Jak naučit ditě na nočník nebo záchod - 3 roky

13
25.2.16 09:03

jak naučit ditě na nočnik nebo zachod ma 3 roky

Kamaradska ma syna 3 roky v žaři pujde do školky a furt ma pliny nevite jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14397
25.2.16 09:05

Uff, prostě - naučit. Pochybuji, že tříleťák bude chodit na nočník, takže, když už nezačala do teď, což v českých vodách není obvyklé, tak prostě sebrat plínu a vysvětlovat a vysvětlovat a chválit a chvílit.

Jen si nejsem jistá, jestli je to dotaz kamarádky…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
25.2.16 09:09

No tak základ asi je, dávat na nocnik. Třeba po ránu by se to mohlo povést a mimco by se do nočníku vycuralo. Ty papírové plenky jsou sice fajn a mimco je neustále v suchu, tudíž nemá potřebu curat jinam. Takže plína dolů a holt dát buďto látkovou a nebo prostě jen spodní prádlo. Ale nejlépe se to uci v létě venku, kdy může mimco běhat nahaté a „zalévat“ travičku. Nicméně 3 roky už je fakt hodně na plínky… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5947
25.2.16 09:10

Můj syn (2,5) má na den ještě 2 plíny, na spaní po obědě a na noc. Jinak je bez a musíme dávat na nočník, či WC s redukcí, i když chápe, prostě sám tam nejde. :roll: Zkoušeli jsme to po dobrém, po zlém…prostě čekám až mu to scvakne. Snad se brzo dočkám.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
25.2.16 09:11

Vzala jsme plínu a chodili jsme na velkej wc, nočník nás nijak nebral, já mám teda holčičku, ale chodili jsme poslouchat :D a to bylo radosti když jsme slyšeli, bylo to jen o mém rozhodnutí, 3 dny jsem se jí plně věnovala, každou pul hodku jsme to šli zkusit a po 3 dnech už si sama říkala :D pak venku tahnul příklad :D musela jsem jí to ukázat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
25.2.16 09:11

A trápí to tebe nebo kamosku?

• Citovat
  • Upravit
196
25.2.16 09:15

Jak tu vsichni pisou, chce to trpelivost a duslednost a pevne nervy :) Dcera nosila plinu teda taky hodne dlouho, hlavne na spani, ale uznavam, ze to byla spis nase vina, bylo to holt pohodlnejsi se „jistit“ plinkou. To jaro/leto je na to idealni, takze do toho, zlomi se to pak vetsinou rychle, takze do skolky to urcite stihnete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
25.2.16 09:15

http://www.babyonline.cz/…od-na-nocnik

Jen podle rad misto nocniku pouzijte wc… Pokud umi rict nejake slovo, ktere znamena jit na zachod (nebo at ho zavede, EE umi kazdej) hned by mohla pochopit, ze dite na to wc mudi posadit. A plinu bych taky sebrala hned. My uz byli na nocniku v 14ti mesicich tak fakt nevim jak u takhle velkych deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
25.2.16 09:17

TRAPI TO KAMUŠKU MAM DVA SYNA A BEZ PLINY UŽ V 1.5 ROKU JEN ŽE VŠE CO JSEN VEDĚLA VYSKOUŠELY NA SYNKU KAMARADKY A NIC PROSTE MA ZACHVAT KDYŠ VIDI ZACHOD NEBO NOČNIK JE VETŠI A NEJDE HO TAM UDERŽET ASPON CHVILKU VON TAM ANI NESEDNE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
25.2.16 09:17

No jak, sundat plínu, ze začátku prostě zkoušet na záchod po určitých časových intervalech. jasně budou nehody, ale to je jasný. on to časem pochopí, mokrý kalhoty nebo bobek v nich mu rozhodně budou nepříjemný. ale jako aby 3leťák měl plínu, to je teda sci-fi. pro mě.

• Nahlásit
  • Citovat
13
25.2.16 09:21

SKOUŠELA VŠYCHNO RADILY JI BABIČKY SOUSEDKY KAMOŠKY A NIC DETSKO JE VPERTY VYVADI JI U TOHO HAŽE VŠYCHNO JEN ŘIKNE O TOM ŽE JDEM ČURAT NASTAVA PEKLO SKOUŠELA I PO DOBRIM I PO ZLIM A NIC PROTO SE PTAM DAL

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
25.2.16 09:25

PRO MNE TAKY BYLA JSEM U TOHO HO NEPOSADIŠ ANI NA NOČNIK ANI NA ZACHOD DĚLA U TOHO PEKLO KDYŠ SE POČURA DO TRENIREK NEBO UDĚLA BOBEK MU TO NEVADI CHODI V TOM ANI NE ŘIKNE O TO TADY JDE NEVIME JAK U´Ž NA NEJ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29589
25.2.16 09:26
@MAMINKA 2 píše:
TRAPI TO KAMUŠKU MAM DVA SYNA A BEZ PLINY UŽ V 1.5 ROKU JEN ŽE VŠE CO JSEN VEDĚLA VYSKOUŠELY NA SYNKU KAMARADKY A NIC PROSTE MA ZACHVAT KDYŠ VIDI ZACHOD NEBO NOČNIK JE VETŠI A NEJDE HO TAM UDERŽET ASPON CHVILKU VON TAM ANI NESEDNE

Já jsem dceru ve dvou letech na záchodě přidržela „násilím“.Šlo skutečně jen o ten blok ze záchodu(na nočníku nechtěla sedět vůbec),protože jinak venku s nahým zadkem vědomě čurala a moč zadržovala, i doma do plenky(plenky jsem jí dávala, nehodlala jsem vytírat čerstvě umytou podlahu nebo čistit sedačku).Samozřejmě jsem jí před tím zkoušela domlouvat, vysvětlovat, přesvědčovat, odměňovat, nepomohlo nic, ani to, když viděla sedět na záchodě své starší sourozence, nás. A to už byla v noci bez plen. Má skoro 3 roky, žádné následky nemá, nepočurává se, od toho dne je bez nehody.

Kdyby šlo o to, že by si čurání neuvědomovala, doběhla by pozdě nebo se zahrála a počurala, postupovala bych jinak.Tady ale skutečně šlo jen o to, že malá hysterka nechtěla sednout na nočník ani záchod. Když jsem věděla, že se jí chce čurat, vzala jsem ji, sundala natahovací plenu a přidržela ji na záchodě s redukcí, za hysterického řevu. Od toho dne chodila sama, a ráda, bez řevu.

Nikdy bych to nenechala zajít tak daleko, myslím si, že ve 3 letech je trochu pozdě to řešit. Kamarádce bych poradila, ať pozoruje, jestli si potřebu uvědomuje nebo ne a když ano, ať ho tam přidrží. Je ale fakt, že já se přehnaně nebojím nějakých psychických následků z podobného počínání. I když nejsem zastáncem přehnaného chválení a odměňování za vymočení, pokud se povede, tady je drobná odměna vhodná, u já jsem to tak udělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3043
25.2.16 09:28

@MAMINKA 2 pokud má chlapeček trauma a vyvádí jen vidí nočník nebo záchod, tak už je to celkem problém. Můj syn měl to samé, viděl nočník, začal křičet, prohnul se do luku a nešlo ho ani posadit. Byla jsem naprosto zoufalá. Pomohla až kineziologie. Odboural se mu nějaký blok a do 14-ti dnů byl komplet bez plín, bez nehod. Pro mě to tenkrát bylo jako zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15544
25.2.16 09:28

@MAMINKA 2 Tady prostě jiná rada, než sebrat plínu, stejně není. Nenuťte ho tam sedět. Jsou děti, kterým to nevadí, ale jsou i takové, které to vyloženě rozčiluje (můj syn…i když měl záchvat, jen viděl nočník, odplenkovaný byl na dvou letech). V létě zkrátka běhal na zahradě nahatý a „zaléval“ kytičky. Doma pár nehod bylo, ale jen první dva dny, velmi rychle pochopil. Jak začal čůrat (nechala jsem ho jen v tričku a ponožkách, aby jsme si všimli okamžitě), tak jsem ho hnala (v pozitivním) na záchod nebo nočník. Žádné tresty, když byla nehoda, prostě se to utřelo s komentářem „příště už to určitě zvládneme do nočníku/záchodu“. Do nočníku jsem natrhala papírky a „učili“ jsme je plavat, případně pár zrnek hypermanganu a koukali jsme, jak je to čůrání hezky barevné.

Těch věcí se dá vymyslet spousta, ale nikdo z nás kamarádčino dítě nezná. Každopádně nejlépe se odplenkovává nahaté dítě, protože i ono si hned uvědomí, že si čůrá na podlahu (když to pod ním cáká). Když se počůrá do trenek a tepláků, nemusí mu ani hned dojít, že má mokro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama