Jak naučit dítě na velký záchod?

1114
2.7.13 18:25

Jak naučit dítě na velký záchod?

Zdravím maminky :mavam:
Chtěla bych se vás zeptat, jak jste učily vaše děti na velký dospělý záchod? Syn bude mít za pár dní 3 roky a umí chodit jen na nočník. Tam chodí bez problémů na obě strany. V září má nastoupit do školky a jednou z podmínek je, aby uměl chodit na záchod. Oni je tam mají sice malé, tak o pár centimetrů menší než je ten obyčejný „dospělácký“,ale pořád je to prostě záchod. A syn se bojí na ten velký chodit. Už jen když mu nabídnu, aby si na něj jen sedl, spustí křik a zdrhá :lol: Takže opravdu nevím, jak ho to naučit. Dětské prkénko nepomáhá taky..takže bych byla ráda za nějaké vaše osvědčené rady a nápady, jak ho tam nenápadně dostat..díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9454
2.7.13 18:29

Ja bych to nelamala pres koleno…moje dite zas bojkotovalo nocnik a chtelo pouze a jen na zachod…uz od roku a pul…ze tam propadavala ji naprosto nezajimalo :mrgreen: :mrgreen: ve skolce uvidi ze tam chodi vsechny deti a pujde taky…ani ho nenapadne resit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
2.7.13 18:31

@suwari
tak já úplně neporadím, ale uklidním, protože malá 3,5 se bojí velkýho záchodu děsně i teď, už je z toho taková menší fobijka. Ve školce na ty dětský chodí úplně s přehledem, sama, bez asistence. Ono se to nezdá, ale to že má pevnou půdu pod nohama a vidí v akci kolegy, dělá svoje. Do nástupu do školky chodila jen na nočník. Plynule přešla na školkový záchůdek, nikdo jí nic neučil.

• Citovat
  • Nahlásit
1114
2.7.13 18:32

Já se toho právě bojím. Ve školce mají takovou „divnou“ředitelku, připadá mi, že moc pochopení pro děti nemá..Jasně řekla, že pokud dítě nebude chodit na záchod, tak ho vyloučí a pošlou domů, aby se tuto dovednost doučilo doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
2.7.13 18:35

@suwari
tak to je s prominutím trochu cáklá. V naší MŠ běžně ze začátku chodila učitelka s dětma na záchod dopomáhat. Chtěli, aby si dítě umělo říct a nečuralo celý den jen do gatí. Občasná nehoda se bere jako něco věku přiměřeného.

• Citovat
  • Nahlásit
stazinka09
2.7.13 18:37

Jinak kamarádce zabral při učení stupínek, že jako dítko mělo pevno pod nohama. u nás to nepomohlo vůbec :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7662
2.7.13 18:40
@suwari píše:
Já se toho právě bojím. Ve školce mají takovou „divnou“ředitelku, připadá mi, že moc pochopení pro děti nemá..Jasně řekla, že pokud dítě nebude chodit na záchod, tak ho vyloučí a pošlou domů, aby se tuto dovednost doučilo doma :think:

Toho bych se vůbec nebála. U nás ve školce taky při zápisu strašili, že soběstačnost je na prvním místě, oblékání, chození na záchod, mytí rukou, smrkání, jídlo, ve všem že se mají děti umět postarat samy o sebe. Naše malá byla při nástupu soběstačná asi tak na 25%, doma taky chodila výhradně na nočník (a to jsem ještě toho jara řešila, že ji zaboha nemůžu dostat z plínek), oblákání bída, jedla nejraději rukama… A nikdo o nějakém vylučnování ani nemukl.
V tom prvním roce se to myslím tak striktně nebere, takže nepanikař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
2.7.13 18:48

A co zkusit čůrání na stojáka do záchodu? nebo nemáte nějakého kámoše co to umí třeba by pak šel když může kámoš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
2.7.13 18:50

Ahoj. Doporučuji pořídit stoličku, o kterou by dítě mohlo mít opřené nohy. Pokud ani to nepomůže, nelámala bych to. Moje mladší (necelých 3,5 roku) doma chodí na nočník, někdy na záchod (poprvé tam šla poté, co jsme tu měli starší kamarády a všichni chodili na velký záchod, tak to zkusila taky). Ve školce nočník neměli, měli tam jen normální záchod (není to tak úplně normální školka) a žádný problém s chozením na něj neměla. V září jde do normální školky, kde mají jen malé záchůdky a obavy z toho vůbec nemám. Vím o několika případech, kdy děti byly zvyklé jen na nočník a ve školce přešli v pohodě na záchod. Vzor ostatní dětí dělá divy a ty záchůdky jsou menší, což je taky hodně znát.

Naše starší měla problémy s kakáním do záchodu - ještě v pěti letech chodila kakat na nočník (do záchodu to prostě nešlo, to by nekakala vůbec), řešila jsem to i s pediatričkou, a ta poradila pořídit tu stoličku. Dceři asi vadilo, že jí visí nohy ve vzduchu, protože jak jsme stoličku pořídili, bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
2.7.13 19:12

Já bych to naprosto neřešila…našemu budou skoro 4 a doma stále chodí na velkou na nočník.. a taky si ji vždycky schováva až domu..ve školce mu to nejde, mají tam ty malé záchůdky..ale čůrá normálně ve stoje..naprosto jsem to snim neřešila při nástupu do školky..a nebyl žádný problém…nech to na něm on to zvládne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat