Jak naučit dítě Ř když ho sama neříkám úplně správně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 16:17

Jak naučit dítě Ř když ho sama neříkám úplně správně?

Chtěla bych se prosím poradit, jak učit dítě písmenko Ř, když ho sama neříkám úplně správně? Mám to tak, že většina lidí si toho u mě nevšimne, teprve když bych je sama upozornila. Mám nechat to učení raději na otci? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26305
10.1.22 16:20

Co se domluvit s logopedkou a prvně naučit správně Ř tebe a pak dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
10.1.22 16:22
@Anonymní píše:
Chtěla bych se prosím poradit, jak učit dítě písmenko Ř, když ho sama neříkám úplně správně? Mám to tak, že většina lidí si toho u mě nevšimne, teprve když bych je sama upozornila. Mám nechat to učení raději na otci? :nevim:

Ano, u nás trénoval některé věci s dětmi jen tatínek a taky s dětmi jezdil na legopedii jen on. Já byla za celých těch asi 5 let asi jen 3×. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
10.1.22 16:45

Logopedie ;-) Ja vubec netusila, ze rikam spatne pismenko R, dokud jsem se synem nezacala chodit na logopedii a vlastne jsem se ho spravne vyslovovat naucila az spolecne se synem :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
10.1.22 16:49

U nás ho logopedka učila jako šeptané R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
10.1.22 16:51

Víš, že ho sama neříkáš správně, ale taky i víš, že je to vada řeči, protože u dítěte to řešíš. Začni se to učit s ním na logopedii a zabiješ dvě mouchy jednou ranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19115
10.1.22 16:57

Zajít na logopedii a začít trénovat - jde to i v dospělosti, i když to je těžké. Tím se navíc člověk naučí jak to učit dítě :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
10.1.22 17:03

Logoped nebo učitelka ve školce. Měli by to zvládnout :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 17:51

Jj, vím že samozřejmě nejlepší by bylo, kdybych se ho naučila první já. Jen teda dospělým to prý trvá hodně dlouho se to přeučit (jestli se teda vůbec podaří), takže se obávám, jestli nebudu zbytečně dítě brzdit než se to naučím. A nebo varianta - učit se to oba spolu, ale to právě nevím, jestli ode mě neodposlechne tu chybu.

• Citovat
  • Nahlásit
2634
10.1.22 17:53
@Anonymní píše:
Jj, vím že samozřejmě nejlepší by bylo, kdybych se ho naučila první já. Jen teda dospělým to prý trvá hodně dlouho se to přeučit (jestli se teda vůbec podaří), takže se obávám, jestli nebudu zbytečně dítě brzdit než se to naučím. A nebo varianta - učit se to oba spolu, ale to právě nevím, jestli ode mě neodposlechne tu chybu.

Ať se s ním učí manžel a ty se uč sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
10.1.22 17:54
@Anonymní píše:
Jj, vím že samozřejmě nejlepší by bylo, kdybych se ho naučila první já. Jen teda dospělým to prý trvá hodně dlouho se to přeučit (jestli se teda vůbec podaří), takže se obávám, jestli nebudu zbytečně dítě brzdit než se to naučím. A nebo varianta - učit se to oba spolu, ale to právě nevím, jestli ode mě neodposlechne tu chybu.

O jak staré dítě jde? Já jsem se ve věku 3 let děcka zeptala ráno učitelky v MŠ, kdy asi děti mají umět ř a odpoledne mi to už předvedli. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 18:25

@smajlik345
Asi to bude nejlepší :)

@Cimada
5 let, teprve nedávno zvládnul R. Ve školce to moc neřeší, jen občas nějaké dechové cvičení apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 18:31
@Anonymní píše:
j, vím že samozřejmě nejlepší by bylo, kdybych se ho naučila první já. Jen teda dospělým to prý trvá hodně dlouho se to přeučit (jestli se teda vůbec podaří), takže se obávám, jestli nebudu zbytečně dítě brzdit než se to naučím. A nebo varianta - učit se to oba spolu, ale to právě nevím, jestli ode mě neodposlechne tu chybu.

Hodně štěstí :kytka: Raději se to někdy naučit než nikdy.
Vím o čem mluvím, taky se učím :mrgreen: Ale mě v 15 letech nebylo vůbec rozumět (nahrála jsem se na mobil), před 2 lety mi řekla šefová, která mě, ale hodně nemusela, že mi není vůbec rozumět, přitom už jsem byla schopná si cokoliv s kýmkoliv domluvit po telefonátu :mrgreen: což předtím nepřipadalo v úvahu. Už piluji jen sykavky a jsem v pohodě.
To tak dopadá, když rodiče své dítě do ničeho netlačí a nenutí :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1424
10.1.22 19:17

Zkus nějaká cvičení na netu. Písnička Mařenka už říká eř je super. Dcery se u ní naučily samy za víkend. Bylo jim kolem 5-6 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26305
10.1.22 20:00
@Anonymní píše:

Má tatínek čas s ním trénovat a zvládne to? My jsme u logo zkoušeli, že by v případě potřeby jel manžel a brzo to skončilo, protože jsem si na cvičení spíš vzpomněla já a trénovala jsem já, takže to padlo a jezdil jen v nouzi nejvyšší. Jak byl totiž na logo, tak jsem nevěděla co máme trénovat.
Pokud tatínek nemůže a nebo nebudu umět pořádně pomoc, tak trénuj ty a uč se ty. Jestli se teď naučil R v 5 letech, tak nemá žádné zpoždění, ani vážnou vadu, tak to nejspíš zvládne i s tebou. R a Ř mají děti umět v polovině první třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat