Jak naučit dítě říkat si na WC nebo nočník?

329
5.4.16 12:33

Jak naučit dítě říkat si na wc nebo nočník?

Ahoj,

zajímá mě jak hste naučily děti, aby Vám říkali, že chtějí čůrat?
Nám je 27m na nočník chodí od 9m, ale ne vždy se vyčůrá. A trenky jsem začala zkoušet už od 22m, jenže pokaždé se počůrá. Ptám se ho, posazuji ho a stejně se počůrá do trenek a pak přijde, že na zemi je ee. Absolutně nemá potřebu si říct, že potřebuje čůrat a je pohodlný. Jenže do kdy bude takový? Kamarádky co mají stejně staré děti už dávno nedávají plenky jen na noc a my se nedokážeme naučit si alespoň o čůrání říkat. Jak na to?? Vím, že bych neměla srovnávat, ale však už je dost velký, bay chápal co po něm chci.

Děkuji za rady a tipy :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
5.4.16 12:36

@Pucinka0 nesrovnávej s ostatními, každé dítě je jiné. Kor kluci jsou pomalejší. Starší byl v klidu mokrý ještě ve 3 letech :mrgreen: dej mu čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16421
5.4.16 12:39

Jeste k tomu nedozral. Dej mu cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20298
5.4.16 12:42

@Pucinka0 Bude si říkat, až k tomu dozraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
5.4.16 12:43

Muj syn si nikdy nerikal, proto jsem ze zacatku nechavala behat doma nahateho, jen tricko a ponozky..neumel se sam vyslect takze trenyrky, teplaky zavazely..kdyz byl nahaty chodil si sam kdyz chtel..postupne jsem pridavala vrstvy..nejprve neco co se dalo donre a rychle svect..takze mel takove ty volne teplakove kratasy…pod tim nic nemel. Poudeji pouze teplaky..a az naposledy slipy. Kdyz byl obleceny, nerikal si. Takze jsem se co chvili ptala a kdyz uz se mizdalo ze dlouho nic, tak jsem ho vzala a nasilim curat, ( jakoze parkrat pohonit kuzicku, polechtat podbrisek a vzdy se vycural )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23420
5.4.16 12:44

@Pucinka0 nesrovnávej a dej mu čas. Mám zkušenost se synem. ve 26 měsících nočník nezvládal. Když jsem ho posadila, tak se vyčůral, ale do půl hodiny měl čůrnuto ve slipech. Tak jsem vrátila pleny a neřešila. ve 28 měsících jsme to zkusili znova a byl ze dne na den bez plen a i v noci míval suchou plenu, tu jsem sebrali o 2 měsíce dýl. Do té doby na to prostě nebyl dozrálý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23420
5.4.16 12:45
@smurfka píše:
Muj syn si nikdy nerikal, proto jsem ze zacatku nechavala behat doma nahateho, jen tricko a ponozky..neumel se sam vyslect takze trenyrky, teplaky zavazely..kdyz byl nahaty chodil si sam kdyz chtel..postupne jsem pridavala vrstvy..nejprve neco co se dalo donre a rychle svect..takze mel takove ty volne teplakove kratasy…pod tim nic nemel. Poudeji pouze teplaky..a az naposledy slipy. Kdyz byl obleceny, nerikal si. Takze jsem se co chvili ptala a kdyz uz se mizdalo ze dlouho nic, tak jsem ho vzala a nasilim curat, ( jakoze parkrat pohonit kuzicku, polechtat podbrisek a vzdy se vycural )

Jo to byla další věc, nikdy si na záchod neříkal, musel ho zvládnout sám. Takže sám se svléknul a došel si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5944
5.4.16 12:48

Náš si naučil říkat až ve 31 měsících, do tě doby jsem zkoušela, po dobrém/po zlém…opravdu mu dej čas, vím co píšu. ;)
Edit: jak tam nechtěl, tak teď ho nemůžeme dostat dolů :mrgreen:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
5.4.16 13:00

Každé dítě je fakt jiné, dcery byly malinko rychlejší a chapavejsi jak syn, ale zas bych neřekla, že sním bylo strasne učení na nočník/WC. Prostě vseci tři od roku si sedli pravidelně na nocnik.
Syn má teda teď koncem dubna 3r.mu pomohly nejvíc segry, že on se prostě snaží dělat co ony a školka taky udělala sve. Nočník doma už 14 dni nemá vůbec. Můj muž se rozčílil, že dcery ho už v tomhle věku vůbec neměly a prý rozmazlenec můj nejmladsi ho ještě má, tak ho sebral a schoval. Muž má pravdu už ho nepotřebuje, pac na něj chodil, tak že si nad nocnik stoupl a cural ve stoje a tvářil se u toho strašně soustředěne :-D jenže to cakalo okoko. Tak už chodí jen na WC i doma, ve skolce stejně má k dispozici jen WC. Že jde curat ani nehlásí. Včera třeba zmizel ze zahrady dom, říkám kde je kluk? A on šel na záchod. Hlásí jen, že půjde kakat, ale to že nehlásí a rovnou sám jde, to dělá od zari co denně chodí do školky. Do té doby sice říkal, ale i jsem se pravidelně ptala a když se mi i teď někdy zda, že dlouho jaksi necural, tak se preventivně zeptam, co bude s curanim?
A dcery jsem na wc naučila je to blbe, ale prostě jsem šla taky a ukázala co maji dělat :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
5.4.16 13:05

Holt jsou pro něj jiný věci důležitější, tahle ještě není na řadě:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
5.4.16 13:18

Jak píše Smurfka, malá si neříkala nijak, ještě neuměla mluvit, takže od osmi měsíců jsem vysazovala, v 17 měsících nechala lítat dole sagatou a chodila si sama sednout na nočník v obýváku, ve 22 měsících dala tepláky a postupně přidala kalhotky, pak si to sundávala sama nebo si stoupla k nočníku a řekla hačí, postupně odpadly pleny na odpolední a noční spaní, ted jí budou dva roky a je odplenkovaná. Jednoduše napsané, ale je jasné že nehody byli, někdy prostě dva dny pěkně chodila a pak jsem jeden den pořád vytírala. Po každé něhodě posadila na nočník a řekla že se čůrá tady né na zem, s kakaním to bylo jednoduché ptž se vždy zastavila a začala tlačit, takže jsem rychle sundala plenku a posadila na nočník. Nikdy žádný křik nebo stres pokud se malému nepovede a na nočníku chválit a chválit. I ho na ten nočník vysazovat, než jdete ven, hned jak přijdete, před spaním a hned až se probudí, a pokaždé jak jdeš ty na záchod tak on taky. Jednou to klapne neboj, on se to určitě naučí :pankac: Možná trošku opatrně s tím jak se tu píše, že je malý a máš ho nechat, pokud půjde ve třech letech do školky tak by už uměl jít na záchod sám popř. si říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
5.4.16 13:21

Já ho chtěla dát do školky už, ať si zvykne na děti, jelikož jak je sám tak je lakomý, ale když řeknu ať půjčí hračky tak ot udělá bez scén. A takto nikam ho dát nemohu.
Asi máte pravdu a ještě ho nechám. Taky jsem přemýšlela, že ho nechám nahatého jen v tričku a ponožkách, ale zase se bojím, že mi počůrá pohovku, hračky apod :mrgreen: :mrgreen:
A kakání u něj nehrozí jedině do plíny na nočníku dělá scény a radši přestane kakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
5.4.16 13:22

Nebudu kupovat nočník dřív jak v cca 18 měsících, čím dříve maminky vysazují, tím déle si ty děti sami říkají, samozřejmě, že jsou i vyjímky ale já nemíním trýznit sebe i děti neustálým vyptáváním a sledováním zda se jiím chce..A když to v těch 18 měsících nikam brzy nepovede, odložím učení až cca na 2 rok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
5.4.16 13:31
@Pucinka0 píše:
Já ho chtěla dát do školky už, ať si zvykne na děti, jelikož jak je sám tak je lakomý, ale když řeknu ať půjčí hračky tak ot udělá bez scén. A takto nikam ho dát nemohu.
Asi máte pravdu a ještě ho nechám. Taky jsem přemýšlela, že ho nechám nahatého jen v tričku a ponožkách, ale zase se bojím, že mi počůrá pohovku, hračky apod :mrgreen: :mrgreen:
A kakání u něj nehrozí jedině do plíny na nočníku dělá scény a radši přestane kakat.

To zas úplně ne. Úplně na to kašlat a nechat tak velké dítě curat, kam se mu zachce nee. Dal prubezne posazovat pravidelně, ptat se a vydrz. Jak začnou horka už ho nechat jen běhat s holkam zadkem ve slipech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
5.4.16 13:38
@ilonka12 píše:
Nebudu kupovat nočník dřív jak v cca 18 měsících, čím dříve maminky vysazují, tím déle si ty děti sami říkají, samozřejmě, že jsou i vyjímky ale já nemíním trýznit sebe i děti neustálým vyptáváním a sledováním zda se jiím chce..A když to v těch 18 měsících nikam brzy nepovede, odložím učení až cca na 2 rok..

Každá maminka má na vysazování jiný názor, ale nemyslím si že vysazování vede k tomu, že by si děti neříkali sami. Ono právě to vysazování, řekněmě od té doby kdy dítko už stabilně samo sedí není od věci, protože tak se seznámí s nočníkem, pomalu si do hlavičky vtlouká k čemu ta podivná věc slouží, když tam vykoná potřebu a ty ho pochválíš je hodně rádo. Pokud začneš v pozdějším věku, tak to malé miminko už není tak tvárné a ty ho začneš vysazovat zrovna v době, kdy o sobě zjištuje, že má svojí osobnost a začíná se vztekat, to je pak horor dostat dítě na nočník, když každá druhá odpověď je NE. Já začala brzo, z toho důvodu, že jsem věděla o tom, že malá půjde ve dvou do jeslí a už jsem chtěla ať nemusí řešit plínky a může se učit další věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama