Reklama

Jak naučit dítě spát bez houpání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 21.01.18 23:28
Jak naucit dite spat bez houpani?

Ahoj. Chtela bych se zeptat na nejake rady, protoze uz fakt nevim..Zkousela jsem ho chvili nechat brecet, ale byla jsem s nim a zpivala mu, nechala hrat hraci skrinku..hladila ho, delala ruzne zvuky jako „šššš“, nebo jsem delala ze spim, mel dudlika, zizen nejdriv nemel pak zase pil jako o zivot, plinku mel cistou..no proste nevim jak ho uspat bez naruce, je na to zvykly..ted prvniho mu bude uz 10 mesicu, je tezky, unavuje me to a nevedela jsem co je na houpani spatneho..az do te doby, co jsem se rozhodla ho to odnaucit. Navic nechce ani spat ve sve postylce a i presto vsechno „rozmazlovani“ se v noci porad budi, nic nechce..jen se trochu napije a pak uz jen abych si lehla k nemu..tak pockam nez usne a opatrne odejdu..No a pritel nema srdce ani silu ho nechat rvat treba pul hodiny. Nevim ani jestli je to vubec mozny, aby usnul bez houpani kdyz se stale v noci budi a to docela casto..Nevite nekdo jak na to? Nechci ho nijak trapit, na to taky nemam, ale je mi jasny, ze bez revu to nepujde..jen uz chci klidne noci..dnes jsem to taky zkousela..jen brecel a brecel, pak se jeste pokakal..ani potom nechtel spat a s medvidkem si hral..unaveny byl, ale proste nevi jak usnout..Predem dekuju za odpovedi…:))

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 21.01.18 23:39

Omlouvám se, ale moc tomu nerozumím.

• on chce uhoupat i v noci? jinak neusene?
  • on spi v jinem pokoji sam, ze odchazis?

Nechat vyplakat neni reseni. Nemuze treba zkusit uspavat pritel? Dvojcata jsem taky do roku uspavala na rukach. Pak zacaly usinat bez houpani. Ale se spaním bojujeme dodnes. Spi se mnou v posteli a taky se kazd atak 3× za noc budi (mleko, dudel, pohoupat..). Ale beru, ze to patri k veku..

Janli
Kelišová 5686 příspěvků 9 inzerátů 21.01.18 23:50

Z houpání vestoje jsem nejdřív přešla na houpání v sedě. Sedla jsem si s ní do křesla a jemně pohupovala. Když si na to zvykla, přestala jsem houpat a později už usínala v postýlce. Ono to chce postupně odvykat.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 21.01.18 23:57

Já jsem dceru uspávala dlouho u prsa a když jsem ji přestala kojit tak v Manduce. Ono se to uspávání ještě tolikrát změní. Taky jsem nevěřila, že moje děti budou někdy usínat samy bez sebe, že bych řekla: Dobrou noc a sladké sny a ony fakt beze mě usnuly a abych ani nemusela být s nimi v místnosti. A už nám to 3/4 roku funguje od synových cca 3 roků.

Musíš se rozhodnout, co chceš. Pokud je to, že ti uspávání houpáním nevadí, tak pořeš to, ať to máš komfortnější - velký balon, houpací křeslo nebo si ho vzít do náručí, podložit záda polštářem a mít ho na sobě nebo ho dát do nostíka. Na Hacku je už asi velký :think:

Zjistila jsem, že dítě příjme vše, co se matka rozhodne udělat a nepochybuje o tom. Když není matka o tom vnitřně přesvědčená, tak se jí to nepodaří. Dobré je být u dítěte a třeba mu říkat, jak to máš ty, jak to vyhovuje tobě a proč to děláš. Co bude následovat a proč. On i když je malý, tak cítí tvé nastavení a pokud tobě v tom není dobře, tak to taky nepříjme a bude řvát než povolíš.

Já jsem si zpětně uvědomila, že jsem s dcerou hrála hru kdo z koho. Abych ji nějak uspala a byl klid. Když pak s tím dítětem mluvíš a vysvětluješ mu vše a nehraješ s ním hry, tak je to lepší. Protože třeba dcera usnula vždycky až potom, když jsem u ni vytuhla já - když cítila, že spím, tak teprve mohla usnout i ona, protože přestala být ve stresu z toho, že nemůže usnout, protože odejdu a hlavně jsem z toho nervozní, protže čekám na to, až usne.

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 22.01.18 00:05
@kyticka86.
@kyticka86 píše:
Omlouvám se, ale moc tomu nerozumím.
  • on chce uhoupat i v noci? jinak neusene?
  • on spi v jinem pokoji sam, ze odchazis?
Nechat vyplakat neni reseni. Nemuze treba zkusit uspavat pritel? Dvojcata jsem taky do roku uspavala na rukach. Pak zacaly usinat bez houpani. Ale se spaním bojujeme dodnes. Spi se mnou v posteli a taky se kazd atak 3× za noc budi (mleko, dudel, pohoupat..). Ale beru, ze to patri k veku..

Neusne bez houpani ani v noci ani odpoledne, spi ve stejnem pokoji, ale ja neusinam s nim tak proto..Ony zacaly spat bez houpani samy od sebe?

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 22.01.18 00:10

@fia80 Nevim co je Manduka :D No ja ho houpu ve stoje, na balonu, na nohach..podle toho, jak mu to zrovna vyhovuje..No jo, jenze to je zase brzy na muj spanek a ja se tak tesim az budu mit vecer „volno“ :D ale neco na tom asi bude..

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 22.01.18 00:12

@Janli A kdy asi tak se to naucila?

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 22.01.18 00:14

@Lucpucka Diky za vysvetleni ;)

Ano, samy od sebe. Myslela sem, ze je budu houpat zabalene (i okolo roku sem je mela zabalene do deky jako do zavinovacky) snad do 15ti. A pak to najednou prislo samo s prichodem chuze. Byly vecer tak unavene z celodenniho behani (chodily jsme ven na hriste), ze cecer doslova odpadly :mrgreen:.

Ale pak si zvykly na chodici zaprah a nechtely usnout. Tak jsme vzali jedno spani pres den (mely dve spani) a zas to fungovalo. Ale ted zas nechteji spavat.. Ale ono se to po case zas zmeni. Porad se to meni.. :hug:

Janli
Kelišová 5686 příspěvků 9 inzerátů 22.01.18 00:16

@Lucpucka Někdy kolem 11. měsíce, dcerka měla 13kg a už jsem to ve stoje fakt nedávala. No, druhou mám zase naučenou usínat u prsu, tak to bude taky lahůdka naučit usínat samotnou.

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 22.01.18 00:25
@kyticka86 píše:
@Lucpucka Diky za vysvetleni ;)

Ano, samy od sebe. Myslela sem, ze je budu houpat zabalene (i okolo roku sem je mela zabalene do deky jako do zavinovacky) snad do 15ti. A pak to najednou prislo samo s prichodem chuze. Byly vecer tak unavene z celodenniho behani (chodily jsme ven na hriste), ze cecer doslova odpadly :mrgreen:.

Ale pak si zvykly na chodici zaprah a nechtely usnout. Tak jsme vzali jedno spani pres den (mely dve spani) a zas to fungovalo. Ale ted zas nechteji spavat.. Ale ono se to po case zas zmeni. Porad se to meni.. :hug:

Aha, tak to jo..:D No nez zacne chodit, to asi potrva dlouho..zatim se jen plazi a zveda na ctyri a tak jako peruje :think:

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 22.01.18 00:27

@Janli Jo ono je to nejdriv pohodlny ne..a pak si to sezerem :D Jo on Samik uz je prave taky tezky no..

Mari.G
Závislačka 4493 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 02:11

Zkoumala jsem spánek dětí opravdu pečlivě, znám se s neuroložkou, co se jím zabývá intenzivně profesně…

Pokud můžu napsat z informací, co mám od ní, a zároveň zkušenost maminek okolo (pracuji v mateřském centru).

Ani tak nezáleží na tom, na co je dítě zvyklé, ale na tom, jakou má ono samo povahu a potřeby. Mám kolem sebe děti, co od narození spí ve svých postýlkách třeba do roku a po roce zoufale chtějí za rodiči (i když si je do postele nikdy nevzali). Pak mám kolem sebe rodiče, co měli děti u sebe z vlastního rozhodnutí a třeba v 8 měsících je přesunuli do postýlky.

Jinak děti se v noci budí, je to normální. Většina z nich neumí usnout, proto požadují nějakou pomoc - kojení, houpání, dudlík…Dospělí se budí také, ale my se otočíme na druhý bok a spíme dál. Nepamatujeme si to. Děti se to časem taky naučí.

Takže vlastně to, co děláte, není nic nenormálního. Chápu vyčerpanost, já 8 dní po porodu zkolabovala na nevyspání. Syn má rok a vstává 6-8× za noc, přes den spí pouze se mnou, nebo v jedoucím kočárku. Takže nepíšu z pozice matky, které dítě spí samo v pokojíčku 14 hodina a usíná položením do postýlky…

Houpání v noci je vyčerpávající, spíš bych hledala jiný způsob uspání - alespoň zkusit ten míč, nejlépe prso, pokud kojíte. Nějak si to ulehčit, u kojení může člověk spát. Co mám malého v posteli a naučili jsme se to spolu, tak spím víc, než když jsem chodila do práce :lol: :lol: :lol:.

Držím pěsti, vím, jak je to těžké! Nicméně reakce a chování syna nejsou nenormální, má to tak spousta dětí.

Mari.G
Závislačka 4493 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 02:16

Ještě dodám, že jsem byla zoufale naštvaná, proč děti kolem nás usínají samy bez takových rituálů a u nás to nejde. Když jsem se na to začala na rovinu ptát maminek, vylezlo z toho, že 5 dětí (SLOVY PĚT DĚTÍ) z okolí tak usíná, aniž by je rodiče nechali vyřvat. Ony se tím ženy nechlubí, ale když jsem byla zvědavá, tak to připustily. Mám kolem sebe desítky dětí v synově věku a opravdu buď všichni uspávají, nebo dítě hrozně potrápili. Vyřvání může nechat následky v podobě strachů, úzkostí, příšerného vzdoru až jsou případy po ruplou cévku v hlavě a poškození srdečního svalu. Takže kolem nás SLOVY PĚT DĚTÍ.

warita
Echt Kelišová 7736 příspěvků 22.01.18 06:49

Moje dcerka mela 3 mesicni koliku, kdyz s narodila. V praxi to znamena, ze jsem ji nosila cely den od rana do vecera. Kazdy usinani byl boj, pri kterem se za jejiho hysterickeho revu nosilo 20-30min, pak pokus o ulozeni a clovek mel stesti, kdyz se podarilo hned na poprve. Taky jsem si myslela, ze budu nosit do 18 let. Ale ted na 14m je to uz odne lepsi.

Postupne odbouravam to noseni. Nenechavam vyrat, protoze tohle dite stresuje. Ona musi citit, ze maminka tady je, ne ze se na decko „vykaslala“. Postupne zkracuju ten interval chovani, pochovam ji jenom tak, aby byla klidna a vlacna, odlozim do postylky jeste nespici, pohladim, reknu s laskou v hlase at spinka a odejdu.

Pokud je hodne utahana, usne skoro okamzite sama. A nekdy ne, nekdy zacne knourat. Na knourani nereaguju okamzite, protoze taky obcas par krat zaknoura a do 5min je ticho a spi. Pokud se knourani stupuje a je jasne, ze zacne plakat, jdu za ni, vezmu ji, pohoupam jeste jednou, pohladim, zakryju a reknu, at spinka. Vetsinou to funguje a je klid.

Jinak, musim se postavit za nazor, ze dite citi, kdyz matka neco rozhodla. Za mne to fungovalo i v jejim miminkovskem veku. Vsimla jsem si napriklad, ze kdyz ma manzel nocni a jsem na mimco doma sama, tak kupodivu spi mnohem klidneji. To proto, ze ja byla presvedcna vnitre, ze nebudu vstavat 10× za noc ani OMYLEM. Chtela jsem spat a taky jsem spala a mala spala mnohem klidneji spolu se mnou.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 22.01.18 07:15

@fia80 nevychova, viď? ;) takhle zní teorie fajn a v zásadě s ni souhlasím, ale dost taky záleží na temperamentu ditete. Me tento přístup u staršího syna funguje tak na 50% (a to mi ver, ze jsem velmi vnitřně přesvědčena), v některých případech to chce z me strany,,bud a nebo”. A to funguje vždycky, protože vi ze ja slovo dodrzim vzdy. U mladšího mi nevychovny přístup docela funguje (ma 5 mesicu), ale on je takovej prizpusobivej pohodar, ze tam ani neni moc co resit :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >