Jak naučit dítě, aby bylo opatrnější?

Anonymní
7.5.20 19:19

Jak naučit dite,aby bylo opatrnější?

Dobry večer, ja se omlouvám za tuto diskuzi, ale s manželem už nemůžeme. Máme velice živé dítě, kterému budou brzy 3 roky. Jé zdravé, vše je v pořádku, ale je neskutečně, ale opravdu neskutečně neopatrné. Je mi jasné, že děti padají z klouzacek nebo na hřišti. To neřeším. Ale mluvím např. o bazénech. Naše malá běží a skočí třeba do hlubokého bazénu. Stalo se mi, že dělala že spí. Byli jsme si téměř jistí. Koukáme na ní a najednou se zvedne a skočí do bazénu, ještě že jsme na ní v tu chvíli fakt koukali. Teď už dostává rukávky třeba už ve sprchách. Venku několikrát málem schválně skočila pod auto a to si nedělám legraci. My si nemůžeme s manželem dovolit táhnout ani větší nákup, veškerá pozornost musí jít k malé. U ní člověk nikdy neví. A teď se mi stalo, že mi zdrhla mezi baráky, já za ní utíkala, křičela a ona nic. Věděla jsem že je za chodníkem sráz. Běželi jsme obě dvě a ona z něj opravdu spadla, naštěstí do trávy. Pp tom co jsem zkontrolovala jestli jí nic není dostala na zadek, jelikož žádné vysvětlování a domlouvani u ní nezabírá. Kdyby si zlámala ruce nebo vyrazila zuby, tak nevím.
Podotýkám, že je jinak hodná, šikovná, ale miluje sport a hlavně běhání.
S manželem vysvětlujete, omlouváme, ale dostane i na zadek, když je to přes čáru.
Babička nám teď řekla, že teď nějakou dobu hlídat nebude, že se to musí srovnat a že má strach, že se něco stane.
Neznáte nějaký fígl?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1826
7.5.20 19:37

Prostě víc hlídat. Až bude mít vlastní zkušenost, že se jí něco stalo, bude opatrnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
7.5.20 19:54

Syn byl taky takovy, az ve skolce se dost uklidnil. Ja to řešila batuzkem s voditkem :D aspon mi neutekl nekde pod auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 20:02

Hlídat a nepouštět. Držet za ruku a když neposlouchá, tak držet silněji. Psycholozka mi řekla, že to jsou situace, kdy by dítěti klidně naplacala. Než půjdete, tak vysvětlit, co se bude dít. Klidne bych pořídila kšíry.
Mně skákal syn do silnice ještě ve skoro 5 letech.

@novomamča nemusí být. Mám doma dítě, co si rozbilo pusu, jeli jsme na šití a doma hned vylezl na to samé místo, které má zakázané.

• Citovat
  • Nahlásit
524
7.5.20 20:17

Teda to je blázen no. Nevím co poradit, u nás to zatim taky vypadá že máme sebevraha bez pudu sebezáchovy, takže se děsím, co přijde. Věřím, že hlidate jak nejlíp umíte, takže to musí být fakt na budku. Chodíte pravidelně někam, kde se může pořádně vyřádit a kde je to pro ni bezpečné a nemusíš tolik hlídat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
7.5.20 20:22

Vodítko. Beze srandy. Používala jsem na syna asi rok, než se naučil, jak se ma venku chovat. Akorát teda on to nedělal naschvál, on to nechápal. Nemělo absolutně žádný smysl na něj volat. Pomohlo opravdu jen držet a nepustit. Občas jsem si připadala, ze cvičím psa a ne vychovávám dítě, ale mělo to efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
@novomamča píše:
Prostě víc hlídat. Až bude mít vlastní zkušenost, že se jí něco stalo, bude opatrnější.

Bohužel to platit nemusí. Náš syn (17m) jeden den při uspávani v posteli běhal a blbnul, samozřejmě spadnul, řval, ale jak se uklidnil, tak řádil dál. Minulý týden hodil držkopád z gauče, přestože ho taky hlídám. Prostě zaboha nejsem schopná mu vysvětlit, že po gauči (máme velký) nebo posteli se neběhá. Takže poprvé z gauče sletěl, řval, oklepal se a za 10 minut běhal znova. Vysvětluju, někdy i zařvu, když to vypadá že spadne… A prostě NIC :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049

Asi se jí líbí ta pozornost, co tímhle dostává, no… Ale nechat ji přejet, aby si to zapamatovala a volila vhodnější způsoby upoutani pozornost asi není řešení.

Nechala bych ji co nejčastěji si namlatit, ať si není tak jistá, že ji pořád hlídate, a hlídala se sama. Já čím min děti hlídám, tím více si dávají pozor, ale oni teda neskacou do silnice.

V opravdu nebezpečných situacích fakt hlídat. Taky co vyprávět naučné příběhy o dětech, které… a pak se jim stalo…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
7.5.20 20:44

@Joyeee
Tak si nabijí víckrát a pak jim to dojde. Máme tři syny, uhlídat se nedají, musí se naučit dávat si pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
7.5.20 23:10

Nemám ráda vodítka na děti, ale ve vašem případě bych si jej pořídila. A tím spíš když má ráda běhaní aby začala chápat že jestli bude utíkat tam kde nemá, tak bude připoutaná k tobě na vodítku. Ale taky bych s ní vyrazila někam do přírody nejlíp někam na velkou louku, pole ať se vyběhá a unaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 23:44

Já jsem takové měla a mám pořád obě děti, takže mně to přijde normální. Neexistovalo jít vedle silnice a nedržet je za ruce, nebo alespoň za kapuci, rukáv. Při představě, že mi okolo rušnější silnice jde můj čtyřleťák, tak je mi zle. Pořád ho jistím alespoň tak, že jdu blíž
k silnici já a on jde vedle mě. Nedávno mi málem staršího 5 letého srazil kamion, protože se sám rozhodl vejít do silnice (sice na přechodu) a nepočkal na mě. Kdybych ho neznala a neočekávala to (strhla jsem ho za kapuci ze silnice), tak ho srazí :roll: A to jim neustále opakuji, co se může stát. Říkám jim, že by umřeli (o smrti se normálně bavíme), že bychom se už neviděli. Dokonce jsem jim ukazovala nějaká videa (přiměřená jejich věku) jak někoho srazilo auto, ale je to marné, marné a marné. Takže buď se silnicím vyhýbáme nebo je vedu za ruku. :roll: A ve všem celkově jsou strašně neopatrný, přijde mi, že ještě pořád nedokáží vyvodit důsledky svého chování. Občas až zírám, co jsou schopný vymyslet a to i přes neustálé opakování a domlouvání. Jsou naprosto neponaučitelný. :cert: Sama se modlím, aby už z toho vyrostli. Okolo sebe máme samé hodné děti, které se od rodičů nehnou ani na krok a já mám doma takovou pohromu a ještě ve dvojím provedení 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
525
8.5.20 13:32

Zakladatelko, a rozumi na 100% tomu, co ji rikate? Mluvi dobre? Muj syn byl presne toto, co popisujes, a dostaval za takove silenosti na zadek. Ted vim, ze to nezabiralo, ani zabrat nemohlo, u takovych deti je to opravdu zbytecne. Takze timto smerem bych nesla. Byli jste s ni u neurologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7599
8.5.20 13:37
@Anonymní píše:
Já jsem takové měla a mám pořád obě děti, takže mně to přijde normální. Neexistovalo jít vedle silnice a nedržet je za ruce, nebo alespoň za kapuci, rukáv. Při představě, že mi okolo rušnější silnice jde můj čtyřleťák, tak je mi zle. Pořád ho jistím alespoň tak, že jdu blíž
k silnici já a on jde vedle mě. Nedávno mi málem staršího 5 letého srazil kamion, protože se sám rozhodl vejít do silnice (sice na přechodu) a nepočkal na mě. Kdybych ho neznala a neočekávala to (strhla jsem ho za kapuci ze silnice), tak ho srazí :roll: A to jim neustále opakuji, co se může stát. Říkám jim, že by umřeli (o smrti se normálně bavíme), že bychom se už neviděli. Dokonce jsem jim ukazovala nějaká videa (přiměřená jejich věku) jak někoho srazilo auto, ale je to marné, marné a marné. Takže buď se silnicím vyhýbáme nebo je vedu za ruku. :roll: A ve všem celkově jsou strašně neopatrný, přijde mi, že ještě pořád nedokáží vyvodit důsledky svého chování. Občas až zírám, co jsou schopný vymyslet a to i přes neustálé opakování a domlouvání. Jsou naprosto neponaučitelný. :cert: Sama se modlím, aby už z toho vyrostli. Okolo sebe máme samé hodné děti, které se od rodičů nehnou ani na krok a já mám doma takovou pohromu a ještě ve dvojím provedení 8o :mrgreen:

Já myslím že pro ně je pořád ještě smrt hrozně abstraktní… jsou prostě „nesmrtelní“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.20 14:18

A nepomohlo by třeba říct jí, že teď bude dávat pozor ona na tebe, musí tě převést přes silnici, vést kolem nebezpečného úseku chodníku atd.?

• Citovat
  • Nahlásit
525
8.5.20 14:36
@Anonymní píše:
A nepomohlo by třeba říct jí, že teď bude dávat pozor ona na tebe, musí tě převést přes silnici, vést kolem nebezpečného úseku chodníku atd.?

Pomohlo, ale ne v necelych 3 letech :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat