Jak naučit jezdit na odrážecím kole?

935
11.4.17 21:48

Jak naučit jezdit na odrážecím kole?

Ahoj maminky, potřebuji nějakou radu, jak naučit 3,5 leté dítě jezdit na odrážecím kole? Na procházkách potkáváme dvouleté děti, které na tom odrážecím kole jezdí úplně v pohodě a náš malej už má 3,5 roku a stále mu to vůbec nejde. :-( Nechce ani sedět na sedátku a jakoby chodí a vede to kolo mezi nohama, říkám mu opakovaně ať si na to sedne, ale když si sedne tak se zas nezvládne odrážet a udržovat rovnováhu. Na podzim jezdil ještě na odrážedle na motorce, tam nemusel udržovat rovnováhu, od března zkoušíme to odrážecí kolo, ale zatím fakt nepřišel na to jak to rozjet. Zkouším ho chvíli na tom kole jako tlačit ale jakmile ho pustím tak zas nic. :-( Poradíte prosím??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15061
11.4.17 21:52

Takhle se na tom kole začíná, že ho šoupou mezi nohama:-) Někomu to prostě trvá déle. Zkuste malinkaté kopečky, sjíždění. U nás v parku máme super asfaltku-je právě udělaná s terénními vlnami a učí se na tom spousta dětí úspěšně jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
11.4.17 21:55

Moje deti to taky nikdy neprijaly, za nás zbytečná investice a krám který zavazi. Ve 3,5 letech uz jezdily na slapacim kole bez koleček, pred tím trojkolku ještě po nás. A to jsem tenkrat koupila za těžký prachy Davídka, uz 7let nam zavazi doma, uvidíme, co nejmenší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
11.4.17 21:56

Asi ho opravdu jedine nechat porad zkouset a nutit sednout, nase holka to taky delala, je celkove srabik, ted je ji 5 a neumi na kole, kolobezka byl taky boj a dnes mame za sebou teprve prvni kotrmelec. Nekdo je celkove opatrnejsi a moc se nehrne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:25

Naše 2 a půl letá " jezdí" taky tak. A po chvilce začne fňukat, že to nejde. Ale u nás je to nejspíš tím, že jí ještě nedávno „kolo“ bylo větší a teď na zem dosáhne jen tak tak, tak si není moc jistá a asi to není ani úplně pohodlné. Seděla na něm zatím jen asi 3× jinak tahá motorku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
11.4.17 22:40

Syn se učil ve 2 letech a taky seděl a nohama chodil po zemi, přitom na plastovém odrážedle se krásně odrážel. A pak jednou bylo po dešti a napadlo mě projet kaluží, zvednout nožky, aby si nenamočil boty. A sám to pochopil, že se musí trošku rozjet, zvedl nohy a už to šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:41

Naše malá, se naučila teprve letos, prostě k tomu dle mého musí dospět. Na odrážedle, na kterém mladší už dávno lítá jak drak (2r), se starší naučila až okolo třetího roku. Párkrát jsem jí loni do toho zkoušela nutit a bylo to k ničemu, letos najednou sama chtěla a najednou to jde. Přijde to samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:44

Náš malej koloodrážedlo „nechápal“ snad dva roky. Pak sem ho vytáhla po delší pauze na vyjížďku a na prvním mírném kopečku se odvážil zvednout nohy - no a byl tam :lol: :lol: a už ho neodložil. Co na tom, že mu bylo pět?
Naše babička byla celá hin, „on ještě nejezdí na kole, sousedovic anička jezdí od dvou, bruslí od tří…blá blá blá“ :roll:
Každý má prostě svoje tempo. hlavně mu to nenuť, akorát mu to zošklivíš…
Jinak, aby mu to drželo rovnováhu, tak se musí trochu víc rozjet ;) Takže základ je, aby se nebál ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
11.4.17 22:45

Nase 2,5 taky pred tydnem chodila a kolo mezi nohama.pred dvema dny si konecne sedla. zatim zadna hitparada ale prijde na to kazde dite casem.pak jim nebudete stihat.
Syn dlouho nechtel taky na to prisel okolo 3,5 a pak jezdil jak drak z kopce atd. nechtel se ho vubec vzdat.na kole se naucil az v 6,5 bez kolecek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:58

Jinak syn ty dva roky víceméně na odrážedle neseděl, čas od času jsem ho donutila, vzal ho mezi kolena a řval, že chce motorku. Jednu sezonu byl bez ničeho, protože na motorku byl už malej a odrážedlo ne a ne. Tak jsem se na to vykašlala. Pak po zimě mu stačilo asi tak pět minut ;) Ono možná fakt zbytečně tlačíme, abysme se vyrovnali vrstevníkům a ono je stačí nechat na pokoji, je to stejné, jako třeba s nočníkem, taky můžeme s řevem vysazovat od devíti měsíců, ale stejně pořádně pochopí, o co jde až ve dvou a půl. Sebrat plenu ve dvou a půl, ušetřila by si spousta ženských spoustu nervů :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
11.4.17 23:05

Každý dítě je jiný, neřešila bych to moc. náš prostřední se na tom aky naučil až někdy okolo těch 3,5, do tý doby jen motorka. nejstarší na něm jezdil od 2 a čtvrt, asi 4 dny na něm taky chodil, pak na to přišel. teď jsem ho zkoušela dát nejmenšímu, má 2 a čtvrt taky, a je z našich kluků celkově motoricky nejšikovnější na svůj věk, ale jeho to nebere, pár metrů ho vedl, a pak že „nende“, a že chce motorku :lol: tak jsem ho uklidila, a zkusíme zase v létě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
11.4.17 23:19
@ManL píše:
Syn se učil ve 2 letech a taky seděl a nohama chodil po zemi, přitom na plastovém odrážedle se krásně odrážel. A pak jednou bylo po dešti a napadlo mě projet kaluží, zvednout nožky, aby si nenamočil boty. A sám to pochopil, že se musí trošku rozjet, zvedl nohy a už to šlo.

Super nápad s tou kaluží. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
11.4.17 23:20
@tini píše:
Asi ho opravdu jedine nechat porad zkouset a nutit sednout, nase holka to taky delala, je celkove srabik, ted je ji 5 a neumi na kole, kolobezka byl taky boj a dnes mame za sebou teprve prvni kotrmelec. Nekdo je celkove opatrnejsi a moc se nehrne

To je právě asi ten problém, že je můj syn taky takový celkově opatrnější, až moc…taky srabík. Tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
11.4.17 23:21

Díky moc všem za rady, asi fakt nemá cenu srovnávat s ostatními vrstevníky, prostě někomu to jde dřív, někomu později, zkusíme vaše rady- mírný kopeček atd, budem to zkoušet a když to nepůjde tak nutit ho určitě nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
11.4.17 23:43

No holky, dnes jsem kvůli tomuto chytla solidního nerva :mrgreen: :mrgreen: úplně ten stejnej problém.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama