Jak naučit na velkou na nočník?

12681
5.6.13 12:04

jak naučit kadit na nočník?

Ze dne na den se nám odplínkoval 23měsíční kluk. Perfektně si sám říká na čurání, nemá žádnou nehodu, vůbec mu to nemusím připomínat. Pokud má danou zrovna plínku-např. před spaním tak přijde že ji chce dát dolů a jde čurat na záchod. Je to skvělý, ale…Zásadně kadí do tepláků.
Dokud nosil plíny kadil 3krát denně, teď už jen jednou(myslím si, že to schválně zadržuje aby nemusel jít) Jenže se vždy pokadí a nechce jít kadit ani na nočník, ani na wc. Přitom čurat chodí na wc na stojáka, bez problémů.
Jak ho naučit i to kadění? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8286
5.6.13 12:07

Ahoj tak mi měli to samý, kluk někam zalezl a vykadil se do tepláků a pak to vyhazoval do záchodu aby jsme si toho nevšimli, slibovali jsme za to všechno možný ale žádná změna, naučil se na záchod týden předtím než šel do školky, takže ve 3 letech :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
5.6.13 12:11

Nam pomohlo, kdyz kluk dostal prujem..to na nocnik sel rad a od ty doby to slo uz normalne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
5.6.13 12:13

@zanetka2712 nic neobvykleho, je to normalni do zhruba 4 let veku. Obcas se stavaji nehody i detem predskolniho veku ve skolce, u nas teda ano..nikdo to neresi.Nas malej se treba zacal ve skolce pocuravat, jak si hral s detma, na zachod nespechal, pak pri rudsim pohybu si proste ucurnul..nijak jsme to nereseli, jen jsme mu rekli, at chodi casteji na zachod, ucitelky mu parkrat rekli sami a najednou to ustalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14111
5.6.13 12:20

Mě koárka dělala totéž, nepomáhalo po dobrém, po zlém a nic.. až jednou jsem byli někde, kde se zas vykadila do tepláků a byla tam sprcha, kde se strašně špatně štelvala voda, takže jsem jíbzadek omylem umyla úplně šíleně ledovou vodou. a od té doby… :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
5.6.13 13:17

Myslím že to prostě přijde, jak se naučí chodit na nočník čůrat, tak tam začne dřív nebo později i chodit na velkou. Pokud je teplo, tak chodit bez tepláků a plíny a dítě se naučí, u 2-letýho to teď šlo hodně rychle.

• Citovat
  • Nahlásit
1863
5.6.13 15:42

Hoj, máme to podobně, malá (nyní 2r) je od roku a půl bez plenek na čuraní a spaní (nic jsem ji neučila, přišlo to samo, začala si prostě říkat), ALE kadí zásadně do plíny. prostě si řekne, že chce kakat a že chce kakací plenku. a vykadí se pouze do té plenky. jinam ne. takže se přivtěřím do diskuze, že nevím co s tím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2975
21.6.13 14:36

@michaela1808 Nějaký pokrok? Můj syn je to samé, je bez plenky, nepočurá se, žádné nehody…jen ta stolice :nevim:, prostě se nevykaká, řekne si o plenku, když nedám, řekne že už se mu nechce a nevykaká se třeba 2 dny. Nechci aby to zadržoval a dospělo to třeba k zácpě, tak mu tu plenku prostě dám. Nevím co s tím. V září jde do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.10.16 20:18

My mame problem takovy ze syn 2 roky cura v poho do nocniku pres den bez plenek jen davam na noc a ta je taky obcas sucha ale kakat chce jen do plenky kdyz jsem mu plenku na kakani nedala vydrzel nekakat dva az tri dny, nevim co stim je strasne sikovny na nocnik jde sam aniz bych o tom vedela az je po sam se oblece a pak dojde rict ze cural ale s kakanim je to horsi ani na nocnik ani na zachod jen plenka uz nevim co stim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.11.16 16:10

Tip jak na kakání do nočníku

Syn od 2 let čůrání v poho, ale na kakání vždycky někam zalezl a šup do slipíků. Do 3 let jsme neřešeli, ale pak už bylo evidentní, že ví co dělá, jen se mu na nočník nechce. Nepomohlo po dobrém ani po zlém, ani úplatky. Až „soukromý“ rozhovor mezi mnou a manželem tak, aby ho slyšel i malej ve stylu: zase se pokakal, nedá se nic dělat bude muset do té nemocnice jak říkal pan doktor a bude tam bez nás spinkat než se to naučí. Co naděláme. Dobře, tak jestli se příště zas pokaká, půjde do nemocnice. Synovi jsme schválně nic neříkali, ale všechno dobře slyšel. A ejhle ze 2 špatných pro něho vybral to lepší a to nočník. Od té doby 100% úspěšnost a vždy dotaz zda je to vpořádku, kvůli té nemocnici :-)) P. S. žádné trauma z toho nemá. Naopak, trauma bylo vždycky předtím. Ale syn také ví, že držíme slovo, takže nepochyboval, že by tam šel. Načasovali jsme to na dobu, když začal chodit do školky a už tak umí ocenit kdy je s námi a kdy musí být bez nás…Tak třeba to u někoho dalšího taky zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat