Jak naučit kojené dítě pít Neocate Infant?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 07:14
Jak naučit kojené dítě pít Neocate Infant?

Ahojky, prosím o radu či zkušenost. Mám 7 měsíčního chlapečka a má těžkou ABKM od narození. Doposud to bylo řešeno mou přísnou bezmléčnou a bezsójovou dietou a vše bylo ok. Teď ale docela rychle ztrácím mléko a malý začal ubývat na váze. Dostali jsme proto Neocate Infant a mám ho převést. Snažíme se již třetím dnem, ale jakmile mu to strčím do pusinky tak mi začne brečet a odmítá to a já už trochu panikařím aby se to naučil jíst. Vždyť bez toho hladoví a strádá. Nemáte někdo radu či zkušenost jak to malého naučit? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 2 inzeráty 13.02.17 07:24

Ahoj, myslím, že nejlepší je to pořád zkoušet nabízet a nekojit, když si to nevezme. Dobrovolně snad hlady neumře. Můj syn má 3 mesice, ABKM a na dobu, kdy nejsem doma (jednou týdně cca 4 hodiny) dostává Nutrilon alergy care. Je to nechutně hořký a vůbec se mu nedivím, že to nechce. Většinou si prý první flašku nevezme nebo jen trochu, za hodinu znova a když pochopi, že nic jinýho nebude, teprve se pořádně napije. Tak zkus třeba delší dobu nekojit a jen nabízet ten neoate a snad se chytne. Ale třeba minule se mi podařilo odstrikat a s tím kluk blbnul stejně, takže spíš se mu nelíbí flaška. Těžko říct, určitě poradí ještě někdo. Mám taky dost přísnou dietu a ztrát mléka se dost bojím, zrovna teď ho mám vcelku málo, Malej u jídla hrozně blbne, jak mu to neteče, doufám, že je to jen spurt. Přeju hodně štěsti, spokojené dítě a alergii, která v roce vymizí :)

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 07:43

Je kéž by to v roce zmizelo. Já se právě bojím ho ani nenakojit tou trochou co mám, že bude úplně o hladu. Kort když už ztrácí na váze a taky se bojím že rychleji přijdu i o ten zbytek mléka a když to nezačne pít tak už mu nebudu mít vůbec co dát. Achjo jsou to tvrdohlavci malinký. I když chápu že to pro něj je asi pěkný šok.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 13.02.17 08:04

Kdesi jsem četla zkusit do toho přidávat glukózu (aby to nebylo tak hnusný) a postupně její množství snižovat.

chaela
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 2 inzeráty 13.02.17 08:22

Mně doktorka tvrdila, že když se alergie objeví v kojeneckém věku, tak dost často kolem roka nebo max do 3 let vymizí. Já na to soleham :) horší to bude s atopickym ekzémem staršího syna, to je na pořád…Ale zase to není takový velký omezení jako ta ABKM, pokud by nezmizela.

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 13.02.17 08:31

Nabizejte, porad. U nas to trvalo mesic. A nebo pokud spis basti prikrmy. Tak zavadet prikrmy ;)

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 13.02.17 08:35

A je zvyklý na flašku? Pokud ne, tak bych zkusila dát do flašky odstříkané, jestli si vezme. Abych zjistila, jestli je to tím mlékem nebo flaškou. Pokud by z flašky pil bez problémů, tak bych zkusila přisladit glukozou nebo pokud odstříkáš, tak smíchat s mateřským mlékem.
A jak jste řešili s doktorkou příkrmy? Kamarádka právě začínala hned od 4 měsíců, protože jí právě doktorka varovala, že díky dietě to kojení nemusí udržet a um kojené děti hůře přijímají. Takže v tomhle už měla malého na příkrmech.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 13.02.17 08:35

A co to ze zacatku michat s tvym mm? Jestli neco malo odstrikas?

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 09:03

Do příkrmů teď budeme teprve zavádět masíčko. Začínali jsme před třemi týdny se zeleninkou. No tak to o tom kojení a dietě jsem vůbec nevěděla. Měnili jsme teď pediatra, protože ten předchozí to vůbec neřešil, řekl, že malý měl vyšší porodní váhu a že hubenej zatím není (por. váha 3880g). Jsme u nový pediatryčky a ta se zděsila když si malého převážila. Pouhé příkrmy už na tohle nestačí.
Už toho právě ani moc neodstříkám. Odsávačkou už vůbec a rukou jen trošičku. :think:

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 09:14

Na lahvičku není vůbec zvyklý má ji teď prvně v životě a od narození nechtěl ani dudlíka.

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 13.02.17 09:50

Pokud není zvyklý na lahvičku, tak zkus různé typy. Moje dcera v 8mi měsících, když jsem přišla o mléko, bojkotovala Avent, Mam a chytla se až na NUK s tím ortodontickým dudlíkem. Taky jsem myslela, že nechce flašku a ona jen neuměla pít, z téhle dala napoprvé 150ml ;)

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 13:39

NUK? Tak já jí zkusím. A jaký otvor savičky jste dávala? Ten malý nebo střední?

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 13.02.17 13:58

To už si nepamatuji, je to 6,5 roku :oops: ;) Jen jsem tím chtěla říci, že se chytila až na třetí typ lahvičky, třeba Vašemu miminku bude vyhovat úplně jiná lahev ;)

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 21:04

Tak jsem zkusila koupit tu NUK lahvicku a je to lepsi. Jeste z toho přímo nepije ale aspoň byl ochotný si to v klidu nechat dát do pusinky a chvíli to tam nechat. Dokonce si i párkrát dudnul a spolknul to. U Avent lahvičky jsem si ani neškrtala. Tak snad jsme na dobré cestě :think:

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 13.02.17 21:31

@KatieIsabella­Simek u nás u lahvičku zafungovala savička MAM trainer, protože to není úplně dudlík - nemusí vyloženě sát, teče to, i když do toho jen kouše. Tahle https://www.feedo.cz/…ahodny-motiv?…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >