Jak naučit měsíční miminko být chvilku samo?

Anonymní
21.5.20 12:14

Jak naučit měsíční miminko být chvilku samo?

Ahojky.. prosím vás chtěla jsem se zeptat na radu nebo zkušenost.. Jak mám naučit měsíční miminko aby bylo chvilku samo? Jde to vůbec? Nemůžu totiž doma nic udělat, uvařit, uklidit, zapnout pračku nebo i jen si zajít na záchod.. Pořád pláče a musím ji tahat všude s sebou a někdy to vážně nejde.. Děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1458
21.5.20 12:37

Kup si šátek nebo nositko a nos miminko v tom, ať se s nim netahas v ruce.
9 měsíců bylo nepřetržitě s tebou, tvoji součástí, porad to tak vlastně vnímá, že jste jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14759
21.5.20 12:51

Ale tohle je mateřství. Dítě v prvních měsících potřebuje blízkost matky. Domácnost můžeš obstarávat, když spí nabo si pořiď šátek. Měsíční mimčo nenaučíš nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
21.5.20 13:04

Taky jsem vždycky něco dělala, až když miminko spalo. A nebo s tím nosítkem, ale to nám fungovalo až u druhého. První v něm být moc nechtěla.

Měsíční těžko naučíš, aby bylo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
21.5.20 13:27

Mám dvouměsíční. Nevydrží chvilku sama. Spi pouze v kočáru když se s nim jezdí nebo v šátku. Takže za nás šátek, jinak bych nic neudělala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
21.5.20 13:56

Vítej v realitě mámy na mateřské. Já jsem onehdá popisovala bezdětné známé, že když mi dopere pračka, tak prostě nemůžu hned jít ji vyndat a pověsit, že to prádlo tam trčí třeba dvě hodiny, no absolutně nechápala, jako proč to nejde, tak třeba jednou pochopí. Nedá se nic dělat, mimino potřebuje být u mámy. Ty tiché hodné dětičky už dávno sežral šavlozubý tygr! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
21.5.20 14:40

@stín katedrál mam asi divny mlade :-D je mu skoro mesic, nabasti se a spi 3 hodiny, max se vzbudi na plenku, pak chvili kouka a zase spi :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
21.5.20 14:44

Nic ho „neuč“, akorát ho budeš trápit :nevim: chce být prostě s tebou, to je normální. Pořid si šátek, domácnost ať převezme chlap. Moje děti byly/jsou taky takové - syn se mi ponalu motal v sukni ještě v roce a půl, dcera byla neodlozitelna asi půl roku, teď je jí 8 měsíců a nechá mě už uvařit bez ní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
21.5.20 14:45
@Scara
@Scara píše:
@stín katedrál mam asi divny mlade :-D je mu skoro mesic, nabasti se a spi 3 hodiny, max se vzbudi na plenku, pak chvili kouka a zase spi :-D

Tak buď ráda a neprovokuj :cert: :mrgreen: já jsem prý byla taky takový mimino - jen jídlo a spánek, ale teda rozhodně se to nedědí :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
21.5.20 14:47

@Bídžej promin :mrgreen: ja uprimne naivne zila v domeni, ze mesicni mladata proste spi, ji, kadi :-D a nenapadlo me, ze to je vlastne vyjimka a jsem teda tuze stastna, ze to tak malej ma :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
21.5.20 14:56
@Scara píše:
@Bídžej promin :mrgreen: ja uprimne naivne zila v domeni, ze mesicni mladata proste spi, ji, kadi :-D a nenapadlo me, ze to je vlastne vyjimka a jsem teda tuze stastna, ze to tak malej ma :mrgreen:

V pohodě - já v tom domnění žila taky, jež jsem poprvé porodila :mrgreen: tak držím palce, ať to vydrží :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama