Jak naučit miminko spát v postýlce, když neustále vstává?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
7.11.21 20:34

Jak naučit mimčo spát v postýlce, když neustále vstává

Holky, máte nějaké fígle jak naučit mimise spát a usínat v postýlce? Při mé snaze uspat ho v postýlce je to vždy fiasko. Řev, řev a řev a když už nerve, tak se neustále v postýlce staví a i přes únavu, prostě spánek nehrozí. Jak na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6292
7.11.21 20:42

Kolik je miminku a jak spalo do teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
7.11.21 20:43

Už se staví, kolik mu je? Jak to bylo dřív a kdy to začalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6931
7.11.21 20:45

@Domina19 A proč musí spát v postýlce? Kde spí doteď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.11.21 20:46

No a je nutny zrovna v tomto obdobi ho to ucit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
7.11.21 21:14

@Veru1987 @Takco @JednaPrazacka @Alušáček Synovi je necelých devět měsíců. Do půl roka usinal v přistýlce, i když občas s řevem. Vždy v noci se budil tak dvakrát, třikrát na kojení. Od sedmého měsíce se to vše zlomilo a on v noci pije snad každou hodinu, takže jsem to vzdala a spí s námi, ale neusne jinak než s námi a když už usne, zjisti, ze je v postýlce, tak začne řvát a nejde ho jen tak utesit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 21:18

Tak ať spí stále s vámi? Nevím, co je za problém?

• Citovat
  • Nahlásit
6931
7.11.21 21:19

@Domina19 Normální dítě, ví kde a s kým se mu spí nejlépe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.11.21 21:23
@Domina19 píše:
@Veru1987 @Takco @JednaPrazacka @Alušáček Synovi je necelých devět měsíců. Do půl roka usinal v přistýlce, i když občas s řevem. Vždy v noci se budil tak dvakrát, třikrát na kojení. Od sedmého měsíce se to vše zlomilo a on v noci pije snad každou hodinu, takže jsem to vzdala a spí s námi, ale neusne jinak než s námi a když už usne, zjisti, ze je v postýlce, tak začne řvát a nejde ho jen tak utesit.

Tak ja nevim, zda teda zrovna budu ta prava na radeni - za prve jsem taky resila ted spanek a za druhe mam teda dost vyhraneny nazor na nechavani vyrvat mimina.

No ale…pokud vam to ted funguje v posteli, tak bych to nechala byt a pockala, az se treba nebude kojit co hodinu…muze to byt i separacni uzkost…nevim. Ale spanek prochazi ruznymi zmenami, tudiz je normalni, ze se munto zlomilo. Me dcera krasne spala do 4-5m, od te doby hruza. Ale to zas za mesic muze byt jinak. Jako jestli na to mas naturu, tak ho klidne nechej kricet nebo nut nasilim, ale podle me je to zbytecny. Starsi dcera s nami spala do skoro roku, pak presla na par mesicu na postylku a uspavala jsem a v 1,5roce uz byla ve svem pokoji v normalni detske posteli a spala pekne a v podstate bez uspavani. Takze nic netrva vecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
7.11.21 21:42
@Domina19 píše:

Hele já byla už v těhotenství rozhodnutá, že uspávat nebudu. A taky jsem neuspávala. Do postýlky, lehnout a spát. Od narození jsem to tak praktikovala. Někdy kolem 3-4m se to dceří nelíbílo… nechala jsem vybrečet, trvalo to vždy 10-15 minut, a usla.. v těch 10 minutách jsem tam u ní podat ji dudlík a pohladit byla si 8-10×… nenechala jsem dlouho brečet. Trvalo to dva tři dny a ok… ale podle mě tohle praktikovat u 9m, které je zvyklé spinkat s vámi v posteli je kruté! Nechej si ho u sebe v posteli, jak bude starší líp mu to vysvetlíš… bude mít vlastní postel např. On je velký už hodně vnímá ve svém věku a nechápe co po něm chceš. Já to vychytala když byla dcera miminko, i když i tak jsem pro hodně matek tyran, že dcera chtěla maminku atd. atd… ale od té doby dcera usíná sama… potulíme, přečteme pohádku a pohoda. už ji je pět let. Ve vašem případě bych to ale odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17973
7.11.21 22:07
@Domina19 píše:
Holky, máte nějaké fígle jak naučit mimise spát a usínat v postýlce? Při mé snaze uspat ho v postýlce je to vždy fiasko. Řev, řev a řev a když už nerve, tak se neustále v postýlce staví a i přes únavu, prostě spánek nehrozí. Jak na to?

uplne jednoduse. Uspat houpanim v naruci, pak opatrne prendat do postylky. Nejak nechapu, kde vidis problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20896
7.11.21 22:07
@Domina19 píše:

No, to tak bývá, že se to kolem půl roku zlomí, že se víc budí i kojí. Za mě lepší mu teď dát pocit jistoty a to, že se může kdykoli přitulit, A potom víš, že nebude mít problém se postupně osamostatnit a spát ve vlastní posteli. Čím víc ho budeš odhánět, tím to pak bude horší.

Jako jasně jsou děti, které od malička spí v postýlce a nemají s tím problém. Ale jinak to nejsou tamagoči, které naučíš, co potřebuješ.

S dcerou jsme to měli podobně. S tím rozdílem, že jsme ji postýlku nechali otevřenou, takže přilezla k nám, když to potřebovala. Pak v necelých dvou letech dostala velkou postel, kterou jsme zase přirazili k té naší. A většinu nocí už si spala ve své. Teď jsou jí 3,5 a spí sama ve svém pokoji. A někdy přijde, jindy spí až do rána.

Se synem je to teď podobné. Prostě když potřebuje, je u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15896
7.11.21 22:14
@Domina19 píše:

Nech ho spat s vami, evidentne to potrebuje.
Je to nejpohodolnejsi reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2876
7.11.21 22:19
@warita píše:
uplne jednoduse. Uspat houpanim v naruci, pak opatrne prendat do postylky. Nejak nechapu, kde vidis problem?

Tak tohle mě pobavilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17973
7.11.21 22:23
@Jahru píše:
Tak tohle mě pobavilo :mrgreen:

tak ja v uspani ditete jaksi nevidim problem. Moje starsi vyda za 3 deti, jak je hyper, jinak by neusnula. Cili fungovalo nam to takto uplne v pohode. Pred spanim dostala mlicko, pak sup do naruce, houpi houpi, zazpivat par krat nejakou pisnicku, od cca 15-16m jsem pridavala i nejakou pohadku typu karkulka a bylo.

Kde tak je nejaka slozita veda fakt netusim. Takto se mi darilo uspat i dite, ktere jinak seskrabuju ze stropu a skace mi po hlave. Ano, trva to povetsinou min 30min, ale s tim se holt pocita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat