Jak naučit miminko na lžičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monulka26
Nováček 5 příspěvků 08.01.17 23:19
Jak naučit miminko na lžičku?

Dobrý den maminky,

chtěla bych se zeptat jak vaše miminka přijali lžičku, můj chlapeček(6m) mi lžičkou masozeleninový příkrm sní jakž takž, spíše tak polovinu a zbytek z lahve(začne vždy při jídle tlačit a lžičku pak už nechce) a ovocný příkrm mi nechce lžičkou vůbec. Už jsem bezradná, zkoušela jsem vše možné, jiné lžičky, různé druhy příkrmů a nic.
Bohužel my válčíme s jídlem celkově, jako by malej vůbec neměl hlad, jídlo dávám po 4 hodinách a kolikrát stejně nechce jíst a čím dál častěji se nám stává že má jen 4 jídla za den a když kolikrát nechce přesnídávku zkusím mléko, to taky nechce a tím pádem má jídla jen 3× za den, což mi přijde hodně málo v 6 měsících. Děkuji moc za rady a tipy Monika

Reakce:

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 08.01.17 23:24

Až bude chtít tak se nají, má teprve 6 měsíců, to je spíš fáze ochutnávání, na množství nehleď

Kacabacka
Kecalka 138 příspěvků 08.01.17 23:29

Nepises, jestli je syn na um nebo jestli kojis…kazdopadne jsou prikrmy jen jako doplnek, takze bys mela zkouset prikrm a pak jeste dokrmit um nebo dokojit…Pises, ze zkousis i ovocne prikrmy…melo by se zacinat zeleninovymi…ale jak rikam, nevim jestli neprikrmujes uz od 4.mesice…

Monulka26
Nováček 5 příspěvků 08.01.17 23:33

Kacabacka - Jsme plně na UM a přikrmy sme zeleninove začli od 4mesice od pateho mame mit ovocne ale ty mu vubec nejedou.

Monulka26
Nováček 5 příspěvků 08.01.17 23:36

@analoja on se mi malej od narozeni vubec o jidlo sam nehlasi

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 08.01.17 23:40

@Monulka26 některý děti jsou prostě nejedlíci, jediný co můžeš dělat, je nabízet různý druhy. Neboj, hlady neumře, hlavně ho násilím nenuť.

Monulka26
Nováček 5 příspěvků 08.01.17 23:41

@analoja to ani nedelam, blokl by se pak uplne. Moc děkuji za rady

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19833 příspěvků 08.01.17 23:49

Mě, když to bylo aktuální, poradili, že mám dát lžičku hlouběji do pusy a jakoby ji tím „placatým“ přitlačit vzadu na jazyku, že to lépe sklouzne do krku a dítě to těmi pokusy o polknutí dostane do krku a nevytlačuje to jazykem ven.
Zkusila sem to a bylo to výborné :palec:

Kacabacka
Kecalka 138 příspěvků 08.01.17 23:50

Aha, tak jestli ji aspon ty masozeleninove, tak bych to nehrotila…muzes mu zkusit treba do mlika rozmixovat kousek bananu a postupne pridavat banan, kazdy den vetsi podil a uvidis…ale nijak bych se toho nebala, zvyka si holt pomaleji…Nase od zacatku zblajzla vsechno, tak to nejedeni moc neznam

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 09.01.17 00:30

Pokud nechce ovoce na lžičce, zkusila bych dát do ruky, ať si to ožužlá. třeba mu dát do ruky půlku banánu, ať baští. samozřejmě jenom měkký ovoce, aby se nedusil. případně na tvrdší, jablko a tak, se prodává taková síťka, do toho se to dá, a dítě žužlá přes to, vycucá si šťávu, a nehrozí, že se zadusí kouskem jabka :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 09.01.17 04:33

@Monulka26
Do tech 3-4 jidel denne pocitas i UM?
Zacinat na 5 mesici s ovocem se mi zda brzy. Ja bych pockala. Syn mi z pocatku taky nechtel ovoce..z bananu moc urvany nebyl.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 09.01.17 08:06

Neprendavala bych mu to do lahve. Sní co sní a pokud budes mít pocit, ze měl málo, dej mu um. 3-4 jídla mi přijdou málo. Možná není ještě na pevnou stravu zralý, klidně bych se na ovocné presnidavky vybodla a dávala jen obed masozel a zbytek um. Případně na seznámeni kousek ovoce do ručičky. Ty sitky jsou super, my měli munchkin.
V noci ji?

prcekniky
Závislačka 3359 příspěvků 09.01.17 12:57

@Monulka26 Kojíte? Pokud ano, není kam spěchat. Jinak bych doporučovala se vyprdnout na lžičku a začít nabízet příkrmy metodou BLW. Učila jsem tak svoji mladší dceru a je to o moc lepší.

Monulka26
Nováček 5 příspěvků 11.01.17 12:37

Děkuji všem za rady, Majklík se ze dne na den zlepšil, oběd už jí celý lžičkou a už včera zbaštil i banán lžičkou. A začali jsme konečně zas jíst 5× denně

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >