Jak naučit miminko opět kakat do plenky?

44
17.3.21 22:43

Jak naučit miminko opět kakat do plenky

Ahoj,

Před pár dny jsme vysadili u 7 týdenního chlapečka Biogaiu, jelikož mu dělala problémy s bolestí bříška (docela paradox :D ) do té dny než ji dostal ho bříško bolelo minimálně a kakal denně do plenky. Jenže potom měl problém se vykakat a jen plakal a tlačil naprázdno, až si vytlačil kýlu.

Po vysazení jsme zkusili na doporučení jedné úžasné maminky odtud metodu takové bezplenkovky, aby se vykakal, od té doby jsme to zkusili 3× a pokaždé z něj alespoň 2 malé bobečky vypadly (nemá průjem, jako ostatní, protože není kojený, máme ho na UM), jenže pořád mu nejde kakat do plenky a jakmile ho nevezmu bez plenky na vykakání tak to prostě do té plínky nehodí.

Dřív dokud ho bříško nebolelo (před biogaiou) tak s tím neměl problém, jenže já teď s ním nemohu ve dne v noci hodinu 30× sedět nad kbelíkem. Jak ho naučit aby zase kakal do plenky? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
AH
157
17.3.21 23:13

A nezkoušeli jste jinou um? Přijde mi minimalne neobvykle ze by z tak maleho prcka mely padat uz bobky..

Edit: koukni tady. https://www.emimino.cz/…i-um-159369/
Vetsina maminek pise ze stolice pri um kasovita. Zamerila bych se na to. Kdyz bude kasovita tak si myslim ze s kadenim do pleny nebude mit problem. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
18.3.21 07:03

Vyměnila bych UM a pomáhala rektální rourkou.
U obou dětí jsem ji pouzivala prvni 3 mesice a oba jsou naprosto v poradku a vyprazduji se normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
18.3.21 07:14

@Anetcze přejít na jiné um, protože dítě na um nemá mít tuhou stolici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
18.3.21 12:55
@martina.se píše:
@Anetcze přejít na jiné um, protože dítě na um nemá mít tuhou stolici

Taky jsem se divila a pak jsem dokonce ze zoufalství přinesla ty bobečky doktorce a ta říkala že to může tak být, v případě že by byly vyloženě tuhé a tvrdé tak pak je to problém, takhle jak to má on tak je to v pořádku. Nebojte ptám se na to kudy chodím a všichni mi říkájí že tak jak to má to je v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
18.3.21 16:16

Jiné mlíko…starší měla po Sunaru zácpu. Přešly jsme na Nutrilon…druhý jsem automaticky koupila Nutrilon a ty nevyhovoval a mela pak Sunar… Každý Mimi je jiný..ale že pravidelne nějaká je špatně…a taky jsme pomáhala rourkou když to nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
157
18.3.21 22:10

@Anetcze pokud dite s vyprazdnovanim nema problem, tak bych neresila jestli kadi bobky, kasi nebo treba krychle. Jakmile ten problem ma, tak neni nic jednodussiho nez zkusit jako prvni krok vymenit um.
Podle selskeho rozumu bude pro dite vzdy snadnejsi „vytlacit“ kasi, nez bobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
19.3.21 00:32

Nemusíš s ním sedět ve dne v noci. Vezmi ho nad kbelík nebo wc v době, kdy obvykle kaká a zkus ho naučit na tu dobu, někdy se vykaka a někdy ne. Třeba 3× denně to můžete zkusit, pokaždé ve stejnou dobu. Tedy já se přiznám, že jsem líná, takže dávám mimi jen 1× v době, kdy vím, že chodí a že je na to klid. A vykaká se za týden dejme tomu 4-5× do wc a 2× do pleny, i tak je to fajn, že je zadek čistý. V té poloze se taky vykaka mnohem líp než v leže. Ale když už teda, tak zkus dát mimi na bříško. V době kolik nám „bezplenkovka“ hodně pomohla s bolením bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
19.3.21 06:55
@Anetcze píše:
Taky jsem se divila a pak jsem dokonce ze zoufalství přinesla ty bobečky doktorce a ta říkala že to může tak být, v případě že by byly vyloženě tuhé a tvrdé tak pak je to problém, takhle jak to má on tak je to v pořádku. Nebojte ptám se na to kudy chodím a všichni mi říkájí že tak jak to má to je v pohodě :)

To je sice hezký, ale má problém se vyprázdnit, takze mu um nesedí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat