Jak naučit miminko pít z lahve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  15.12.03 09:36

Ahoj,

mám 5-ti měsíčního syna, dosud plně kojeného, nezná ani dudlík. Ráda bych ho z různých důvodů (např. proto, aby ho mohla občas nakrmit babička, která odmítá složité alternativní dokrmování) naučila pít i z něčeho jiného než z prsu, tj. z lahve, nebo hrnečku s hubičkou. Zkoušela jsem mu dát odstříkané mlíčko v lahvi i v hrníčku několikrát, ale moc nesaje, spíš to tak okusuje. Mám strach, aby to nedopadlo tak, že se to z lahve nenaučí a začne mě okusovat při kojení. Prosím vás proto o radu, jak na to. Brzo taky začneme přikrmovat, tak se chci ještě zeptat, jak dlouho to tak trvá, než se miminko naučí jíst lžikou a přestane jídlo vytlačovat jazykem? Předem moc děkuji za rady, jsem moc ráda, že tu emimino je, je to spousta zkušených maminek ochotných poradit, jinak nevím, koho bych se ptala, zkoušela jsem dětskou lékařku, ale ta jen pokrčila rameny :(.

Eva

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  15.12.03 10:22

Ahoj Evo,

mám tríměsíční miminko a taky ho jen kojím. Z lahvičky pít vůbec nechtěl (chtěla jsem ho to naučit právě z důvodu mého občasného vzdálení z domu, sice většinou max na 2 hodky, ale pro klid duše), vyzkoušeli jsme snad 20 různých dudlíku, silikonové, kaučukové, anatomické, fakt snad všechny co jsme sehnali. Nakonec zabral až dudlík za 2O Kč, kaučukový a takový trochu placatý, ale ne vyloženě ten anatomický. Taky jsem zjistila že je důležitý čas, nejdřív jsme to zkoušeli večer před spaním, ale to bylo miminko už tak utahaný, že se akorát rozbrečel, lahvička zabrala po ránu, když nebyl tak hladový a v dobré náladě a od taťky (to mi poradila Ed - díky - aby necíti mamku a nedivil se co to zkoušíme). No a už pije i z lahvičky i z prsa :-))

Martina

Rosinka
Povídálka 12 příspěvků 15.12.03 12:14

Ahoj,

mam pulrocniho syna. Do ctyr mesicu si cucal palecek a dudlik odmital. Jelikoz jsem se docetla, ze je mnohem lepsi, kdyz dite cuca dudlik nez palec, rozhodla jsem se ho preucit na dudlik. Vypadalo to beznadejne, ale pak jsem mu jednou zkusila strcit dudlik do pusinky, kdyz spinkal, a on ho hned zacal ze spani tahat. Od te doby se necha dudlikem utisit a na palecek uz zapomnel. Co se tyce krmeni z lahve, s tim zkusenost nemame, ale zkousime takovy ten hrnicek s pitkem, co funguje na principu podtlaku, ale Vojtisek jeste neprisel jak na to, a zatim ho jen okusuje, takze tekutiny mu davam lzickou. To jde celkem dobre. Se zavadenim nemlecnych prikrmu nemame vubec zadny problem. Take jsem cekala, ze Vojtisek bude zpocatku jidlo vytlacovat jazykem, ale uz od prvni lzicky mu to jde perfektne. Vsechno v pohode spolkne a ani se moc neumaze, ta rozcvanhana zelenina mu neskutecne jede. Mnohem vic nez moje mlicko.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.12.03 19:39

už to tady zaznělo, tak jen zdůrazním. Zkoušelas, že by mimískovi vyspinkanému hladovému nabídl lahvičku taťka nebo babička? Úspěšnost bývá dost vysoká.

Romana

Anonymni  15.12.03 21:30

Ahoj holky,

díky za reakce. Romano, zkoušela jsem to, ale bohužel to nezabralo. Taky jsem slyšela, že má na lahev učit tatínek, tak to o víkendech zkoušíme, ale malý lálev tak nějak okusuje, moc nesaje. Nevím, mám ho nechat to zkoumat, že na to třeba přijde časem? Budu zkoušet nové dudlíky jak radí Martina, uvidíme, doufám, že se to naučí.

Eva

Anonymni  17.12.03 14:24

Ahoj Evi,

my jsme si nutností naučit malou pít z lahvičky prošli taky nedávno - měla průjem a musela jsem do ní dostat před každým kojením 30ml rýžového odvaru. Půl napůl s mlíkem je to už šedesátka a to po lžičkách do hladovýho prcka dostat bez obrovských potíží nejde… Já jsem to zkoušela taky všelijak. Co jsem zahodila hned, byly krásný silikonový savičky, protože to opravdu tak s nechutí žmoulala. Doporučuju proto kaučukovou savičku, nám se osvědčily savičky od Nuku, ale je to asi dost individuální. Taky jsem byla zoufalá a bála se, že se to malá nenaučí a já přijdu o nervy - když měla velký hlad, tak tím, že si nedokázala s dudlíkem poradit, nastal strašnej řev. Tak jsem zkusila nechat ji rozpít trochu u prsa a pak šup do pusinky flašku. Asi třikrát následoval ublíženej řev, počtvrtý tahala dál a zjistila, že to je sice jiný, ale teče to. Byla v klidu, protože zůstala v „kojící“ poloze. Teď už jí to může dát i táta a rozlišuje mezi prsem a flaškou ;-) - no, naštěstí prso preferuje.

A jestli se ti zdá, že saje málo, je to možná tím, že nevidíš, kolik si toho vypije z prsa a ve flašce máš pocit, že to ubývá pomalu. Mně se malá u prsa krmí tak dvacet minut a tu šedesátku vytáhne tak za pět minut, takže rychlost výrazně vyšší, ale ze začátku mi taky přišlo, že pije pomalu… Tak snad to má hlavu a patu a třeba něco z toho zabere. Držím palce a měj se hezky

Blanka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama