Jak naučit miminko správně pást koníčky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

oligenerallogin
Nováček 7 příspěvků 25.11.18 17:30
Jak naučit miminko správně pást koníčky?

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti s učením miminek správně pást koníčky. Jde mi o to, že můj syn, kterému bude brzy 5 měsíců, neumí správně pást koníčky. Těžiště váhy má na bříšku, místo aby se opíral o lokty, tahá hlavu nahoru krkem a hlavičku zaklání. Chodím s malým na rehabilitaci, kde nás naučili, jak malého při pasení rovnat. Když malého dám na bříško, stlačím mu pánev směrem k zemi a držím mu lokte a zároveň přidržují hlavičku tak, aby jí měl v linii páteří. Tento cvik už cvičíme cca 14 dní, ale zdá se mi že to vůbec nepomáhá. Když malého dám na bříško, přijde mi, že pase koníčky ještě hůř. Rozhlétnou se mu všechny ruce, zvedne nožičky pomalu i se zadečkem, jako kdyby chtěl dělat letadélko, ale to správné letadélko ještě nedělá. Nevím už, jak ho mám správně naučit pást koníčky. Byla jsem s malým i u dětského neurologa, paní doktorka řekla, že je malý naprosto v pořádku a že dnes se na rehabilitaci posílá každé druhé dítě, aniž by to bylo potřeba. Že dnes se kolem rehabilitací točí velké peníze a že každé miminko má svůj styl pasení koníků a že si s tím vůbec nemám lámat hlavu (apelovala na mě, že jí mohu věřit). Bavily jsme se i o paní Kiedroňové, prý si založila byznys na strašení maminek. Je pravda, že když jsem si na internetu našla videa miminky na bříšku, tak každé páslo úplně jinak a přišlo mi, že si s tim nikdo neláme hlavu. Máte nějaký tip, jak to miminko přeučit, nebo myslíte, že se kolem toho nemusím stresovat? Nemůže to mít vliv na postupné špatné vzpřimování miminka? Že třeba nebude schopno lézt, nebo chodit. Myslím si, že dříve se takové věci neřešily a všichni chodíme a fungujeme. Tak nevím, no. Moc bych chtěla, aby se to malý přeučil, ale on se při cvičení strašně trápí a nespolupracuje. Tak nevim, jestli ho trápit za každou cenu. Nebo mi poraďte, co by mohlo fungovat ???? díky moc.

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11807 příspěvků 25.11.18 17:39

@oligenerallogin tak když tohle dělal muj syn,tak to bylo špatně…až při vojtově metodě se to začalo samo upravovat.
normálně bych ti řekla,že máš věřit lekaři,…ale z vlastní zkušenosti,..vždy ,když se k nějakemu objednávám..musí to být vyhlášený odborník.Vyděl dítě i jiný lekař?

Reflex
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 25.11.18 17:43

Neuroložka je asi nějaká divná. 8o Rozhodně jdi cvičit vojtovku, měli jste to řešit už ve 3 měsících, zbytečně jsi přišla o 2 měsíce. Čím dítě mladší, tím je mozek plastičtější a ještě se dají ty chybné vzorce napravit. Takže rychle, šup šup. Nech si napsat žádanku třeba od pediatra, to je nejrychlejší. Rovnou si zavolej někam, kde se cvičí, oni ti poradí, co na tu žádanku napsat. Popř. dítě prohlédne ten vojtovkář a řekne, jestli je cvičení nutné.
Kiedroňová radí asi to, co děláš i ty, ale taky je při smyslech a říká, že jakmile jde o nějakou odchylku ve svalovém napětí, tak musíš hned na rehabilitaci.

oligenerallogin
Nováček 7 příspěvků 25.11.18 18:02

Malike: jake cviky jste na to cvicili vy a jak dlouho to trvalo, nez se to upravilo?

Malike
Extra třída :D 11807 příspěvků 25.11.18 20:23
@oligenerallogin píše:
Malike: jake cviky jste na to cvicili vy a jak dlouho to trvalo, nez se to upravilo?

u nás se nakonec jednalo o těžkou hypotonii,byl pozadu celkem s vývojem a díky jedne ehm lekařce jsme se tam dostali až kolem roka..ohledně jak dlouho,to je v celku jedno,protože syn má nakonec diagnoz víc a tam se to pak komplikuje…najdi si rehabilitační lekařku,ty se v anatomii svalu atd vyznají mnohem víc.

Králičice okatá
Kecalka 400 příspěvků 25.11.18 23:43

@oligenerallogin Pro posílení všech svalů a zlepšení koordinace můžu doporučit tenhle kruh, mimi se v nich vyblbnou.

https://m.youtube.com/watch?…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >