Jak naučit muže normálně jíst?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:15
jak naucit muze normalne jist

Zeny poradte… jak mam chlapa naucit normalne jist. Popisu situaci: muj muz si sam zvladne max. ohrat parek ci udelat michana vajicka. Tot vse. Kdyz nahodou nestihnu dopredu navarit a treba dlouho uspavam vecer dceru, najdu ho pak jak „veceri“ cokoladu, susenky, popcorn atd. Nejednou snidal křupky… proste sam si nejde namazat ani blby chleba se syrem, o tom, ze by si vzal sam ovoce, jogurt a podobne veci, nemuze byt ani rec. Ja s dcerou se stravujeme spise zdraveji, ale neni to zadne silenstvi, nenutim mu zadne klicky ani suchary, naopak varim i ceskou klasiku, proste na co ma chut. A sladke apod. mu rozhodne nezakazuju, jen me stve, ze se tim nacpava misto hodnotneho jidla. Proc to resim: manzel je stihly (nespravedlnost :twisted: ), ale ma vyssi cholesterol. Nerada bych, aby mel brzo zdravotni problemy. A za druhe: nevim, jak bych dceri az povyroste vysvetlovala, ze ona ma jist maso a zeleninu, zatimco tatinek muze veceret nutelu a pytlik chipsu. Jak na nej? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 08.11.14 21:17

Jo to si pockam, taky mam takoveho doma

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 08.11.14 21:20

Jak casto se ti stava, ze nezvladnes uvarit? Tak mu nechavej to, co mate vy s ditetem k obedu. Nebo pokud to neni moc casto, tak at si vezme ten parek. Uprime, partner by si sam veceri take nevaril, uz proto, ze mam jidlo rozmyslene na tyden dopredu (nakupujeme 1× tydne), nevedel by, kdy s cim pocitam a vecere mame vzdy teple.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20776 příspěvků 08.11.14 21:21

Těžko učit něco dospělého chlapa…je spousta chlapů, co si prostě uvařit neumí, nechce, jsou na to líní. Popravdě ani ten můj by si sám nevařil a žil by na sekané, rohlíkách, maximálně tak ještě hodit do papiňáku ovar…takže prostě vařím :nevim:
jediné, co snad zkusit je právě ta poslední věta, prostě mu říct, jaký že si myslí, že má výchovný efekt jeho večeření chipsů na dceru… :nevim:

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 08.11.14 21:23

Kdyz ty chlapi jsou jak maly deti:-), navic líný, na urcite veci…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 08.11.14 21:24

Pokud nebude sám chtít, nic ho nenaučíš/neod­naučíš.

rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 08.11.14 21:26

To je prostě lenost :mrgreen: a zkus doma tu čokoládu a čipsy nemít, jestli ho to nedonutí si vzít něco jiného. Moje polovička je i líná si vymyslet co by si k té večeři mohla dát tak se jí vždycky ptám co budeš mít k večeři :mrgreen: :mrgreen: a pak jí pomáhám vymýšlet co by si mohla dát :) protože kdybych se neptala tak je schopná jíst furt dokola chleba s něčím :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:31

@Cuddy jenze to bohuzel neni jen o tom, ze nestihnu uvarit… vcera mi rek, ze moc nema hlad a da si jen rohlik se syrem. Za 10 minut uz smejdil co by dalsiho, jedl chipsy, cokoladu, takze proste hlad jeste mel. Ja proste mam pravidlo (pro sebe a dceru), ze napred se sni hodnotne jidlo (maso, zelenina, atd.) a pak at si klidne da neco sladkeho. Nerikam, ze jsem se nikdy nedostala do situace, ze jsem ve spechu misto obeda v praci zhltla susenky nebo tak ;) ale jako pravidelne stravovani mi to proste vadi… navic doma plna lednice syru, ovoce, zeleniny, pecivo a on si vzdycky veme nejaky „fast food“…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:33

@rusovlaska.e kdyz ty chipsy a sladkosti si kupuje on :roll: ja uz to odmitam, protoze uz tak vydam znacnou cast materske za normalni jidlo.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 08.11.14 21:36

Pokud to kupuje on, tak s nim nehnes. Pokud ho dostatecne nevystrasi lekar a on se nelekne, tak pristup menit nebude.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:37

Já mu dávám jídlo do horní poličky v ledničce. Co má k snídani, svačiny do práce, jogurty nebo něco na chuť (pudink, mléčný řez, něco co upeču, apod.), prostřední police je všechno možný a ve spodní je ovoce, zelenina. U nás je každej den uvařený takže obědy a večeře mu chystám já a k snídani nebo jen tak má prostě vyhrazenou svou poličku aby nehledal a nemusel se ptát co je čí nebo kolik si čeho může dát :D Samozřejmě vše v lednici je společný, my si nic nedělíme napůl, ale v jeho „přihrádce“ je vždycky něco navíc, třeba štangla lovečáku, hermelíny, niva, klobáska apod. :mrgreen: takže když otevře ledničku, ví kam má hrábnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:38

Tak snad je dospělí a ví co chce jíst ne? Manžel taky vždy nejí, co připravím, třeba když udělám oběd a on nemá na to chut, tak at si jí co chce… snad je dospělí a ví, kdy má hlad a na co… Před klukama to nedělá, to jí bud to co je, a nebo počká až se oni nají a pak se nají on…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 08.11.14 21:40

@Hr4sek22 To je dobry napad. Proste mu to co nejvice zjednodusit. Takto vi o chipsach a cokolade, ktere si koupil. Kdyz bude mit policku a vedet, ze vse v ni je „volne“ tak si treba da to. Ale pokud ji stylem, ze nema hlad a pak X hodin smejdi kolem a uzdibuje, tak ti znacne stoupnou naklady na jidlo.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33580 příspěvků 08.11.14 21:42

Když bude mít muž doma normální jídlo, bude se normálně stravovat.

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 08.11.14 21:44

Já bych ho nic neučila, na to nemám ani čas, ani nervy, ani náladu.
Můj manžel zase není línej se dobře najíst, ale vzít si talíř, to nezvládne. Krájí si to na prkýnku, drobí, chlív na stole, chlív pod stolem.
Jeho boj.

Příspěvek upraven 08.11.14 v 21:44

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >