Jak naucit na dudlik v 9 mes?

2753
26.7.10 07:13

jak naucit na dudlik v 9 mes?

mozna je to cesta do nikam, ale nevim, jak jinak v noci uklidnit malou, zacala se asi pred 2 tydny v noci budit a nevydrzi v klidu vic jak hodku v postylce, jen u prsa je stavu spat. a to jako treba hodinu i vic vkuse dudlat. ja mam ramena vykloubeny a jsem nevyspana. manzel mi vycita, ze jsem ji nenaucila na dudlik - da se to jeste ted nebo je nejaky jiny zpusob, jak dite uspat a udrzet v klidu? nebo proste davat prso s tim, ze treba tato faze buzeni pomine?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
26.7.10 07:31

Nerostou ji zuby? Na dudlik bych neucila, v tomhle veku uz je toskoda. Tenhle stav pomine, pripadne muzes v noci prestat kojit, Me se Mates taky budil az co hodinu, prestala jsem v noci kojit, za 3 dny ochopil, pak jsem ho odstehovala do vlastniho pokoje a od te doby spi celou noc. Kojeni slo do kytek, ale co uz, chtela jsem kojit do roka, tak jsem kojila jen do 9m.

Muzes zkusit i estvilla, ale neni to pro kazdeho, delala jsem to presne naopak (nabidla piti, pak vzala z postylky, pochovala, uklidnila, vratila do postylky, kdyz zacal natahovat, tak v postylce pohladila) a taky to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7887
26.7.10 08:30

myslim si, že dudlik v 9m je naprosta zbytečnost, náš brouček dodlík nemá od narození a když ho při svych kramářsko objevitelských cestach našel tak ho prokousl a byla to děsná sranda. Pokud rostou zoubky, tak zkus takove chladive kousatka, to se osvedcilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.10 15:25

Taky mě napadly ty zoubky. Když se razily naší holčičce, bylo to to samý. V noci se často budila, byla protivňoučká a bylo to zoubkama. Dudlík jsme nikdy nepoužívali a já jsem za to i ráda. Když občas vidím tříletý děti s dudlíkem tak se nestačím divit. Já bych jí dudlík tedy nedávala a zkusila to vydržet. Některý děti takhle reagujou i na nějaký změny, třeba umístěný postýlky nebo zrychlený růst. Určitě se to upraví, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
4.8.10 18:21
cmelda píše:
mozna je to cesta do nikam, ale nevim, jak jinak v noci uklidnit malou, zacala se asi pred 2 tydny v noci budit a nevydrzi v klidu vic jak hodku v postylce, jen u prsa je stavu spat. a to jako treba hodinu i vic vkuse dudlat. ja mam ramena vykloubeny a jsem nevyspana. manzel mi vycita, ze jsem ji nenaucila na dudlik - da se to jeste ted nebo je nejaky jiny zpusob, jak dite uspat a udrzet v klidu? nebo proste davat prso s tim, ze treba tato faze buzeni pomine?

Já tě uklidním. Náš syn dudlík odmítal a přijal ho až právě v těch devítí měsících. Nejsem schopná říct jak, protože to bylo ze dne na den. Je mu rok a půl. Dudlík má pouze na spaní, po spaní dobrovolně odevzdává a mezi námi, když usíná, dudlík sám vyplivne a v noci pak dost často usíná i bez něj. Používáme ty ortodonické. Dělají se různé velikosti. Teď máme dokonce velikost 16 - 36 měsíců a co jsem tak zjišťovala, tak zoubkům to nevadí - naopak ortodonický dudlík napomáhá správnému vývoji patra (lepší než cucání palce nebo nějakého plyšového zvířátka) a jako takový podporuje tvorbu slin, čímž snižuje možnost tvorby zubního kazu.
Tak se neboj. Na dudlíku není nic špatného, pokud se jím v začátku neničí kojení. To už teď určitě nehrozí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama