jak naučit na lžičku??? prosím poraďte, začínám být zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cyesis
Kecalka 220 příspěvků 17.09.08 17:35
jak naučit na lžičku??? prosím poraďte, začínám být zoufalá

neznáte někdo fígl jak naučit miminko na lžičku??

my začínáme s kašičkou (4. den) a hrozně u toho bojujeme, řev, pláč, vztekání, …

je mi ho strašně líto chudáčka, ale nevím jak mu pomoct…

kapičky mi ze lžičenky papal krásně, ale tu kašičku ne a ne…

Reakce:
MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 17.09.08 17:55

A není to tak že mu prostě kaše nechutná? Moje holky prostě kaši nechtěly, chvilku ji teda pily flaškou zředěnou a musely mít tu do mléka, ale pak jí začly odmítat, ale ze lžičky jí prostě nechtěly nikdy…to tu pusinu prostě neotevřely, jinak zeleninu nebo ovoce to jo, ale kaši tu prostě nee.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.09.08 18:07

Taky mě napadlo, že mu ta kašička nechutná. Teď jsem psala do jiné diskuze, že Matýsek nikdy kaše nejedl, ani jako miminko. Prostě dostával běžnou zeleninu a ovoce. Zkus tu zeleninu a uvidíš.

Milli

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 17.09.08 18:34

zkusila bych něco jiného.
Něco mňamkoidního :wink:
My jsme naší malé (ač nám to doktorka zakázala… že prý ve 4 měsících ovoce neeee) dali prostě šťávičku z jablíčka. Cucala a cucala.
pak mrkvičku od Hippa, pak mrkvičku s brambůrkou, pak různé věci…
Dala jsem i přesnídávky.
Na takové to „přesnídávky z ovoce od toho měsíce ne“ jsem moc nedala, protože to by mi malá nezačla z tý lžičky jíst snad nikdy.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.09.08 22:14

Přesunula jsem do začínáme s příkrmy.

L.

PS: Opravdu třeba prckovi nechutná - zkoušej a začínala bych spíš mrkví než kaší.

adys
Závislačka 3790 příspěvků 18.09.08 02:53

nepises, kolik malymu je .. treba na to jeste nedozral :-) .
v zadnem pripade bych ho nenutila a zkusila treba zase az za tyden ;-)

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 18.09.08 08:54

my už máme toto období za sebou, ale švagrová měla ten stejný problém. Já jsem to nijak nehrotila a tak jsme skoro 2 měsíce ředili různé příkrmy do flašky. Tak nám jedině malá jedla, n a pak jsem začala se lžičkou třeba jednou denně. Je parvda, že první tři dny byla tak trochu o hladu, ale od čtvrtého dne jí pěkně… Já si prostě myslím, že si každá mamina příjde na svůj postup.
U nás hraje velkou roli teplota jídla. Teď nám ale lezou zuby, tak máme období studenějšího jídla, ale jindy jsem musela pořád ohřívat…
Souhasím s Pitrískem, že na začátek bude nejlepší něco fakt dobrýho a pokud nejste zvyklí na kaše, tak nezačínej od těch ochucených, ale zkus třeba obyč rýžovou… To jen tak, že jsem si vzpomněla na návštěvy, jak nám nosí kaše pro malou a ona je prostě nechce, protože jsou fakt nechutný. Radši máme rýžovou s nastrouhaným ovocem…
Doufám, že to trošku pomůže… Pevný nervy :lol:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.09.08 09:25

Ještě mě napadlo, jestli u krmení nebylo miminko unavené. Davídek je velký jedlík, sní vše a rád, ale jakmile je unavený a jí těsně před spaním, tak u jídla pláče. Brečí a u toho otvírá pusinku … Když je unavený, tak chce strašně moc sát cokoliv - dudlík, šťávičku, mlíko a ne si nechat strkat cosi tvrdého do pusy.

Martina

Elunka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 18.09.08 11:26

Ahoj,mě když malej nechtěl otvírat pusinku na lžičku,tak jsem dala trošku na dudlík.Trochu se zatvářil co to jako je a pak jsem mu jako chtěla dát dudlík a foukla mu tam lžičku.Naučil se.Pak je,ale otázka jestli mu to opravdu chutná a jestli máte dudlíka :wink: :D
Pevné nervy.Jednou se to určitě naučí :wink: Elen

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >