Reklama

jak naučit na lžičku??? prosím poraďte, začínám být zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 17.09.08 17:35
jak naučit na lžičku??? prosím poraďte, začínám být zoufalá

neznáte někdo fígl jak naučit miminko na lžičku??

my začínáme s kašičkou (4. den) a hrozně u toho bojujeme, řev, pláč, vztekání, …

je mi ho strašně líto chudáčka, ale nevím jak mu pomoct…

kapičky mi ze lžičenky papal krásně, ale tu kašičku ne a ne…

Reklama

Reakce:

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 17.09.08 17:55

A není to tak že mu prostě kaše nechutná? Moje holky prostě kaši nechtěly, chvilku ji teda pily flaškou zředěnou a musely mít tu do mléka, ale pak jí začly odmítat, ale ze lžičky jí prostě nechtěly nikdy…to tu pusinu prostě neotevřely, jinak zeleninu nebo ovoce to jo, ale kaši tu prostě nee.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.09.08 18:07

Taky mě napadlo, že mu ta kašička nechutná. Teď jsem psala do jiné diskuze, že Matýsek nikdy kaše nejedl, ani jako miminko. Prostě dostával běžnou zeleninu a ovoce. Zkus tu zeleninu a uvidíš.

Milli

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 17.09.08 18:34

zkusila bych něco jiného.
Něco mňamkoidního :wink:
My jsme naší malé (ač nám to doktorka zakázala… že prý ve 4 měsících ovoce neeee) dali prostě šťávičku z jablíčka. Cucala a cucala.
pak mrkvičku od Hippa, pak mrkvičku s brambůrkou, pak různé věci…
Dala jsem i přesnídávky.
Na takové to „přesnídávky z ovoce od toho měsíce ne“ jsem moc nedala, protože to by mi malá nezačla z tý lžičky jíst snad nikdy.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.09.08 22:14

Přesunula jsem do začínáme s příkrmy.

L.

PS: Opravdu třeba prckovi nechutná - zkoušej a začínala bych spíš mrkví než kaší.

adys
Závislačka 3790 příspěvků 18.09.08 02:53

nepises, kolik malymu je .. treba na to jeste nedozral :-) .
v zadnem pripade bych ho nenutila a zkusila treba zase az za tyden ;-)

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 18.09.08 08:54

my už máme toto období za sebou, ale švagrová měla ten stejný problém. Já jsem to nijak nehrotila a tak jsme skoro 2 měsíce ředili různé příkrmy do flašky. Tak nám jedině malá jedla, n a pak jsem začala se lžičkou třeba jednou denně. Je parvda, že první tři dny byla tak trochu o hladu, ale od čtvrtého dne jí pěkně… Já si prostě myslím, že si každá mamina příjde na svůj postup.
U nás hraje velkou roli teplota jídla. Teď nám ale lezou zuby, tak máme období studenějšího jídla, ale jindy jsem musela pořád ohřívat…
Souhasím s Pitrískem, že na začátek bude nejlepší něco fakt dobrýho a pokud nejste zvyklí na kaše, tak nezačínej od těch ochucených, ale zkus třeba obyč rýžovou… To jen tak, že jsem si vzpomněla na návštěvy, jak nám nosí kaše pro malou a ona je prostě nechce, protože jsou fakt nechutný. Radši máme rýžovou s nastrouhaným ovocem…
Doufám, že to trošku pomůže… Pevný nervy :lol:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.09.08 09:25

Ještě mě napadlo, jestli u krmení nebylo miminko unavené. Davídek je velký jedlík, sní vše a rád, ale jakmile je unavený a jí těsně před spaním, tak u jídla pláče. Brečí a u toho otvírá pusinku … Když je unavený, tak chce strašně moc sát cokoliv - dudlík, šťávičku, mlíko a ne si nechat strkat cosi tvrdého do pusy.

Martina

Elunka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 18.09.08 11:26

Ahoj,mě když malej nechtěl otvírat pusinku na lžičku,tak jsem dala trošku na dudlík.Trochu se zatvářil co to jako je a pak jsem mu jako chtěla dát dudlík a foukla mu tam lžičku.Naučil se.Pak je,ale otázka jestli mu to opravdu chutná a jestli máte dudlíka :wink: :D
Pevné nervy.Jednou se to určitě naučí :wink: Elen

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >