Jak naučit na záchod, když je oblečený?

Anonymní
1.9.21 12:00

Jak naučit na záchod, když je oblečený?

Ahoj holky, syn mi jde v řijnu do školky. Doma na nočník umí, ale musí bejt nahatej.
Umí
Tak 4 měsíce, ale venku nebo i foma když má slipy a kalhoty, tak se počůrává a nejde čůrat sám, musim ho dávat já. Když byl nahej pochopil to hned a to nehody od prvního dne nejsou, to prostě chápe, od když je oblečenej tak ne. A nevim už jak mu to vysvětlit. Ani mi to neřekne. Mokrý mu to nevadí. A do školky musí, končí mi rodičák a jsem sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24808
1.9.21 12:06

Syn v začátcích nosil jen volné slabé tepláky, bez spodního prádla. Průběžně se ptát, jestli se mu chce, aby přemýšlel, jak pociťuje plný močák dřív, než už to skoro teče po nohách :)

Jinak to chce čas a trénink, nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
1.9.21 12:10

Nedávat slipy, ono jim to evokuje plenku a pak to pustí do kalhot. A holt dávat víc náhradního oblečení do školky. U nás chodí děti hromadně, třeba před odchodem ven apod, tak snad by se šel vyčůrat aspoň když půjdou všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
1.9.21 12:10

Ja jsem syna naucila pomoci pisoaru :mrgreen:, v podstate od doby jak si byl jisty chuzi :mrgreen:. Kupovala jsem tehdy takovy plastovy co se lepi na zed a ta nadobka se potom vyjme a vylejva do zachodu. Nehody v noci se stavaly obcas ale jinak to nam hodne oomohlo a potom i to ze leto travil na chate s prarodicema a tam si to jeste vic nacvicil curanim vestoje venku :lol:. Myslim si ze u kluku je to uceni mnohem jednodussi nez u holek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
1.9.21 12:34

V nacviku na nocnik jsi preskocila jeden krok, a to nechavat plinu, dokud to nema zvladnute i obleceny.

Ted se to curani do kalhot bude hur odbouravat.

Takze nechat plinu a pravidelne davat vycurat (plinu sundat, svliknout, vycurat, nandat plinu, obliknout).
A doufat, ze mu to docvakne dost rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
1.9.21 12:35

Nedávej spodní prádlo, jen volné tepláčky. Jak má něco upnutého, má pocit, že má plínku. Aspoň takhle to bylo u dcery. Jak dostala kalhotky, počůrala se. A i tak jsem jí prostě posílala max co 2 hodiny na nočník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
1.9.21 12:47

Jak už tu psaly ostatní dámy, spodní prádlo dětem často připomíná plenu, takže to spokojeně pustí. Pro spoustu dětí je nějaký odchod na nočník/WC ztráta času, musely by přerušit hru, zajímavou činnost, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
1.9.21 13:14

Hlavně prostě posílat vyčůrat po hodině, než si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10168
1.9.21 13:31
@Lucie_Sx píše:
V nacviku na nocnik jsi preskocila jeden krok, a to nechavat plinu, dokud to nema zvladnute i obleceny.

Ted se to curani do kalhot bude hur odbouravat.

Takze nechat plinu a pravidelne davat vycurat (plinu sundat, svliknout, vycurat, nandat plinu, obliknout).
A doufat, ze mu to docvakne dost rychle.

To je hloupost, to některým dětem nejde. Kdybych synovi nechala plenku, tak by se nenaučil chodit čůrat doteď, protože do plínky to bylo pohodlnější, než chodit na záchod. Takže to nefunguje na všechny děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
1.9.21 21:32
@AnastazieB píše:
To je hloupost, to některým dětem nejde. Kdybych synovi nechala plenku, tak by se nenaučil chodit čůrat doteď, protože do plínky to bylo pohodlnější, než chodit na záchod. Takže to nefunguje na všechny děti.

Ale naucil, neboj :D.

Dokud dite neustale cura do kalhot, je proste na sundani pleny brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
1.9.21 21:47
@Lucie_Sx píše:
Ale naucil, neboj :D.Dokud dite neustale cura do kalhot, je proste na sundani pleny brzo.

Já bych teda rozhodně plenu nevracela. Když to zvládá nahatý, naučí se i oblečený, ale rozhodně bych nedávala plinku..to by se na to už úplně vyprdnul..jak říkají všichni, dát volné tepláky a nebo dát jen slipy a nechat ho v nich, učit ho se svlékat ze slipu..pak přidat tepláky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10168
1.9.21 21:52
@Lucie_Sx píše:
Ale naucil, neboj :D.Dokud dite neustale cura do kalhot, je proste na sundani pleny brzo.

Tak ano, naučil, ale už tak to trvalo dva roky, od dvou do čtyř, takže bych to opravdu nerada ještě víc protáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
2.9.21 01:14

Vsichni maji pocit, ze nejde se „vracet“, ale uplne u vseho, co clovek trenuje noveho, plati: kdyz je nova vec prilis narocna, vrat se o krok zpatky.
Je to fakt v pohode :nevim:.

A jo, muze to trvat trochu dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35570
2.9.21 06:17
@Meggiska píše:
Já bych teda rozhodně plenu nevracela. Když to zvládá nahatý, naučí se i oblečený, ale rozhodně bych nedávala plinku..to by se na to už úplně vyprdnul..jak říkají všichni, dát volné tepláky a nebo dát jen slipy a nechat ho v nich, učit ho se svlékat ze slipu..pak přidat tepláky..

Pokud někoho baví neustále vytírat, čistit čalouněný nábytek a koberce, vytáhnout celý obsah skříně a prát, ať plenku nedává.

K učení na nočník je více názorů, postupů a teorií. Pro mě byla hodně stěžejní ta praktická stránka. Nehledě na to, pokud se dítě počůrá tam, kde to není vůbec vhodné.
Děti jsem měla bez plen brzy, ale plenku jako pojistku na různá místa jsem dávala dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
2.9.21 06:28

Já souhlasím s tím, že třeba u syna kdybych nechala plínu, tak do ní bude čůrat. Nechala jsem to na něm a ve 2,5 letech si sám řekl, že už plenu nechce. Doma byl nahatý bez nehod, asi po 14 dnech už zvládl volné tepláčky, které si pokaždé celé sundal a teprve pak se vyčůral. Když to zvládnul doma, šlo se ven. Tam se teda jednou počůral, pochopil, že si má říct se svlečením (byla zima, takže i kombinéza apod.) a bylo.

No a slipy jakože spodní prádlo jsme zaváděli poměrně pozdě, po několika měsících.

I když mu mokro nevadí, tak si myslím, že pochopí, když se stala nehoda a že takhle to asi nepůjde. Takže bych vytrvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat