Jak naučit pětiměsičního syna na UM

21.6.21 10:03

Jak naučit pětiměsičního syna na UM

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda jste některá měla problém, že miminko odmítalo UM. Syn je doteď pouze plně kojen, ale kojení nám trvá max 5 minut (už od narození) a nejspíš i kvůli tomu jsem začala menstruovat. Mám strach, že mu mlíčko už nebude stačit, tak bych ho chtěla začít pomalu učit na UM. Zkusila jsem 3 značky - Kendamil, Nutrilon a pak jsem sáhla po Sunaru, ale ani jedno nechcd. Napije se, ale pak to s úsměvem vyplivne. :) Nemáte radu, jak ho to naučit? Zároveň ho nemůžu opustit na déle než 2 hodiny, protože mi nejde odstříkávat a UM si nevezme. Občas by se mi hodilo hlídání :). Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4873
21.6.21 10:11

Prospívá? Přibírá na váze? Proč předpokládáš, že by mu tvoje mléko nemělo stačit? Pokud jde o hlídání, technika odstříkání se dá naučit (pořídit lepší odsávačka apod.). Přijde mi jako nesmysl odstavovat a násilím na UM učit dítě, kterému MM stačí, UM zcela odmítá a k odstavení tě nenutí nic jako zdravotní stav apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
21.6.21 10:13

(menstruovat jsi začala prostě proto, že je to tak po porodu docela normální, za to dítě se svými nároky na kojení opravdu nemůže)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
21.6.21 10:14

Menstruaci jsem měla u obou dětí cca od 3 měsíců po porodu a kojila jsem je do roku a půl, mlíka jsem měla pořád dost. Pokud pribira a má dost pocuranych plen tak mu tvoje mlíko stačí a není potřeba dávat UM. Moje děti UM taky nikdy nechtěli. Spíš mu začni pomalu zavádět zeleninové prikrmy časem mu to nahradí 1 kojení a můžeš jít kam potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
21.6.21 10:16

To, že se kojí 5 minut, nemá s tvojí menstruací nic společného.
Chápu, že si chceš občas odfrknout. Pokud nechceš kojit, tak prostě nabízej tak dlouho, dokud si nevezme. Ale neschovávej to za menstruaci, když to dítěti nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
21.6.21 10:27

Moje UM nechtěla nikdy, musela jsem se naučit aspoň něco málo odstříkat (kvůli škole a státnicím). Jakživa ho nevypila ani lžičku, plivala to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 10:39

@SlečnaDahlia odsávačku myslím, že mám kvalitní elektronickou od Medely. Dříve jsem odstříkávala, nyní už to nejde.
Jinak ano, menstruovat můžete při kojení, ale většinou menstruace přijde při nižší frekventaci kojení, kdy klesá produkce prolaktinu a tvoří se více estrogen 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 10:41

@Sany80s Při nižší frekvenci a intensitě kojení dochází k poklesu produkce prolaktinu a k vzestupu tvorby estrogenů, které jsou následně zodpovědné za nárůst sliznice děložní a menstruaci.
Dále kojení se může brát jako antikoncepce, ale je potřeba kojit nějakou určitou dobu. To teď nevím přesně, kolik je…
Takže ano, kojení a menstruace spolu souvisí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
21.6.21 10:44
@Anonymka1993 píše:
@Sany80s Při nižší frekvenci a intensitě kojení dochází k poklesu produkce prolaktinu a k vzestupu tvorby estrogenů, které jsou následně zodpovědné za nárůst sliznice děložní a menstruaci.
Dále kojení se může brát jako antikoncepce, ale je potřeba kojit nějakou určitou dobu. To teď nevím přesně, kolik je…
Takže ano, kojení a menstruace spolu souvisí :)

Takovejch co braly kojení jako antikoncepci, a pak se podivily, už tu bylo :mrgreen: dostala jsem menstruaci někdy 3 měsíce po porodu, na produkci mlíka to nemělo vliv. Pak jsem si nechala dát Mirenu, kojení beze změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
21.6.21 10:47
@Anonymka1993 píše:

Tyto informace máš starý tak 30 let ne? Kojení fakt není antikoncepce a opakuji, že jsem menstruaci dostala když byly dětem 3 měsíce a plně jsem je kojila klidně 10× denně a syn byl pěknej jedlik. U kojení jsem i otěhotnela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Lily Evans ano, já neříkám, že to beru zrovna já jako antikoncepci. Jen, že menstruace a kojení spolu souvisí. Také už mám napsané prášky, které mohu při kojení používat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
@Anonymka1993 píše:

Tak když tomu chceš věřít a zničit si kvůli tomu bezdůvodně kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
@Anonymka1993 píše:

Jojo, takových bylo, co používaly kojení jako antikoncepci :mrgreen: A do roka kojily tandem.

Hezká teorie, v praxi prostě ženy velmi často menstruují i při kojení, počínají další děti i při kojení apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
21.6.21 10:49
@Anonymka1993 píše:
@SlečnaDahlia odsávačku myslím, že mám kvalitní elektronickou od Medely. Dříve jsem odstříkávala, nyní už to nejde.
Jinak ano, menstruovat můžete při kojení, ale většinou menstruace přijde při nižší frekventaci kojení, kdy klesá produkce prolaktinu a tvoří se více estrogen 🙂.

Nemusí to tak být, kojím syna co 2 hodiny ve dne v noci a menstruaci jsem dostala den po tom, co mi skončilo šestinedělí. Nějak nevidím důvod, proč dávat UM jen proto, že menstruuješ. Jestli chceš dávat malého na hlídání, tak buď prostě odsaješ/odstříkáš svoje mléko, nebo budeš UM nabízet tak dlouho, dokud si ho nevezme. Ale počítej s tím, že to bude pravděpodobně začátek konce kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6546
21.6.21 10:57

Chce se mi napsat něco ve smyslu, když má dítě víc rozumu než matka, ale nemyslím to zle. Proč chceš nahradit hodnotnější mm, které dítěti evidentně vyhovuje, méně hodnotným um, které dítě nechce? 8o Chápu tu možnost hlídání, ale jinak mi připadáš jako oběť reklamy: „když už miminku mateřské mléko nestačí“ :roll: (to kroutím očima nad tou reklamou, ne nad maminkami, které na to skočí). Za mě pokud chceš mm nutně nahrazovat, tak bych už šla cestou těch příkrmů, um je v tomto případě úplně zbytečné. Teda za předpokladu, že dítě normálně prospívá, což asi jo, když je plně na mm 5 měsíců, jinak bys to asi řešila dřív :think:
Co se týká menstruace, za mě to spíš souvisí s celkovým stavem „vyčerpanosti“ matčina organismu - mám 3 děti brzy po sobě a po prvním porodu jsem ms dostala po 5 měsících (kojila jsem 6m plně a pak ještě dlouho s příkrmy), po druhém 10 měsíců od porodu a po třetím víc než po 2 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat