Jak naučit pít 8 měsíční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.12.21 10:28

Jak naučit pít 8 měsíční miminko

Ahoj holky, jdu si opět pro radu 😁 jak jste naučili své miminka pít něco jiného než um nebo kojení. Vodu, čaj, slazený čaj ( granulovaný) můj syn nic nechce 🤷🏻‍♀️ Už jsem z toho dost zoufalá. On dost baští normální jídla a nemůžu ho nacpávat mlíčlem, to pije večer, v noci ráno a někdy si ho dát před odpoledním spaním, po obědě. Ale tím jeho tekutiny končí☹️ Zkusila jsem už všechny hrnky, lahvičky nic nezabírá. Zkoušela jsem vymačkat šťávu z jablíčka nic. On si cucne, zjistí že to není mlîčko a nic nechce. Pořad mu ten čajík nabízím, aby věděl že je to součástí jídla atd. Už takhle je to od 4 měsíce. Já už si nevím rady. Třeba máte nějaký dobrý tip jak na to ☹️ Moc děkuji 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
495
1.12.21 10:38

U nás se malému líbilo pití čaje ze lžičky. Ale to byla spíš taková zábava než dodržení pitného režimu. Mlicko měl pravidelně, ale mezi tím měl flašku s vodou a prostě buď si dal nebo nedal. Ono se to pak nějak zlomilo samo. Děláš to dobře, jen budeš muset ještě čekat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.21 10:46
@Polnik píše:
U nás se malému líbilo pití čaje ze lžičky. Ale to byla spíš taková zábava než dodržení pitného režimu. Mlicko měl pravidelně, ale mezi tím měl flašku s vodou a prostě buď si dal nebo nedal. Ono se to pak nějak zlomilo samo. Děláš to dobře, jen budeš muset ještě čekat :kytka:

To věřím, že by tyhle blbůstky taky dělal rád 😀 ale jak píšeš není to zavedení pitného režimu. Snažím se když vařím i dávat víc vody aby ten přísun tekutin byl, ale teď druhy den ráno nechce moc mlíčko, tak dám trochu později druhou snídani, a buď kaši a nebo přesnídávku a to sní ale nechce už žádnou tekutinu a vždycky si říkám až do odpoledne bez tekutin ☹️ Někde jsem četla že dítě na UM by mělo vypít tekutin kolik dá v jedné dávce ale on 210 nikdy nevypije jsem ráda, že 20 ml :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
1.12.21 10:52

Já když takhle malá o nic nestála, přemýšlela, co zná. Zkusila jsem mrkvovou šťávu a tu pila bez problému. Zbytek už se pak přidal sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
1.12.21 11:00

@Carolineshka mne malý tolik taky nikdy nevypil a taky jsem měla pocit, že je vlastně dopoledne bez pití, ale plínky měl pročůraný dost, to jsem kontrolovala a fakt nikdy problém nebyl.

V létě je situace jiná, to sem pritvrdila a hlídala to víc, ale stejně to bylo o jednom loku, akorát častěji. Teď ve 2 letech je jak průtokáč. Nabízej, zkoušej, ono to přijde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
1.12.21 14:25

@Carolineshka naši kluci (8m) také nechtějí pít nic krom um… Vyzkoušeli jsme vše možné… Nakonec se trošku napijí z úplně normálního plastového hrnečku bez ucha… A to jen čistě vody. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
1.12.21 15:15

My dávali dceři dětský čaj malinka a ten jí chutnal. Ale doteď jen z lahvičky, z hrnku nechce. Teď dělám různé ovocné čaje a přidávám trochu medíku, to vypije i půlku flašky naráz. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29869
1.12.21 15:18

@Carolineshka 8měsíční žádné čaje nepotřebuje, není venku 35 stupňů ve stínu, aby musel pít čajíky, bohatě stačí UM a kojení,
s pitným režimem začni v létě, to bude naprosto stačit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.21 20:56
@stinga píše:
@Carolineshka 8měsíční žádné čaje nepotřebuje, není venku 35 stupňů ve stínu, aby musel pít čajíky, bohatě stačí UM a kojení,
s pitným režimem začni v létě, to bude naprosto stačit

Já bohužel nekojím, a přes den má toho UM právě už málo, tak jsem nevěděla jestli to není málo 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.21 20:57
@JackiEL8 píše:
My dávali dceři dětský čaj malinka a ten jí chutnal. Ale doteď jen z lahvičky, z hrnku nechce. Teď dělám různé ovocné čaje a přidávám trochu medíku, to vypije i půlku flašky naráz. 😀

No med by měli děti až po jednom roce, mohlo by to pro ně být jedovaté ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.12.21 22:02

Mám skoro 10m holčičku a taky moc nepije. Záleží na tom jestli kojíš, nebo davas UM. Já kojim a ptala jsem se na to i na FB ve skupině laktacnich poradkyn a bylo mi řečeno, ze dítě do jednoho roku NEMUSÍ mít jiné tekutiny než mléko. To samozřejmě platí pokud je dítě kojene na požádáni + je kojeni aktivně nabízeno. Příroda to totiž vymyslela tak, ze máme dvě flašky přímo na hrudníku, které jsou pro dítě to nejlepší :lol: malou se ale i tak učím pít, aby to do roku už uměla a aby ji mohlo dat hlidani napít když zrovna nebudu v dosahu. Pije (ale spis si jen cucne) z thermo plechovky z orionu, nebo dávám napít z klasické panakovky (to aspoň nekazi kojeni). A nejlepší na potí je voda. Různé čaje a vůbec ty ochucene :poblion: Kazi návyky na dobrý pitný režim. Tak se nestresuj, pomalu nabízej, stejne se děti většinou rozpijou až v roce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29869
1.12.21 22:04
@Carolineshka píše:
No med by měli děti až po jednom roce, mohlo by to pro ně být jedovaté ☹️

hlavně medík kazí zubíky, a to i ty zatím neprořezané

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29869
1.12.21 22:05
@JackiEL8 píše:

tak si zrovna objednejte dobrého zubaře, nebo po medíku vždy umyješ zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29869
1.12.21 22:07
@Carolineshka píše:
Já bohužel nekojím, a přes den má toho UM právě už málo, tak jsem nevěděla jestli to není málo 🤷🏻‍♀️

tak lepší, než počítat UM je všímat si plen, jestli dost čurá a moč není nějak tmavá, tak je to v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 09:41
@stinga píše:
hlavně medík kazí zubíky, a to i ty zatím neprořezané

Jo tak o tom vůbec nemluvím! Než jsem šla na mateřskou, pracovala jsem na dětském zubním ☺️ Takže vím jak cukr muže zničit zoubky ☹️ A pak trpí akorát dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat