Jak naučit pít? Co může 7měsíční miminko za tekutiny?

20.12.19 12:00

Jak naučit pít? Co může 7měsíční miminko za tekutiny?

Zdravím vás a žádám o radu. :mavam:
Mám 7 měsíčního kluka, je plně kojen. S příkrmy jsme začali v ukončeném 5. měsíci. Co mě trápí ale je, že nechce pít nic jinýho, než mlíko. Baští krásně. Zeleninu, banán, teď pár dní už i maso. Dávám mu pít vodu a nebo fenyklový čaj. Rád flašku cucá, ale nic nevypije. :( Jsem z toho zoufalá, protože jsem chtěla v roce přestat kojit. Takhle po každým jídlem musím mu dát stejně napít z prsa a takhle to kojení nenahradí žádný jídlo bez jiný tekutiny. Co bych mu mohla ještě zkusit dát pít jiného než vodu a fenyklový čaj? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18285
20.12.19 12:05

Tak sedm měsíců mu bylo na léto a řeknu ti, že vodu vůbec pít nechtěl, jen um. Venku vedra, horko těžko jsem do něj dostávala 20 ml denně. Nechtěla jsem začínat s dzusikama atd. Pak se to zlomilo, jednou mu bylo vedro a pořádně se napil, od těch 9 měsíců už pil víc, teď pije sám celý den z flašky s dudlíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
20.12.19 12:14

Dávám dětský čaj, v létě vychladnutý teď na zimu teplý. Jinak vodu mi taky nepije jako čistou, jen ochucenou, miluje čaje od Megafytu. Má flašku s těmi oušky, aby se jí dobře držela a ráda si s ní hraje. Pije od 6teho měsíce. Chvilku jsem to sebou nosila a dělala, že to piju já a pak to položila na stůl, začala to po mě opakovat a chtěla taky. Od té doby pije pěkně sama, vezme si sama pití ze stolu a napije se když potřebuje a pije dost. Ale já myslím, že je to tím, že já taky piju hodně, tak mě často napodobuje a pije když piju já… Jen flašku s UM ji musím držet, jak to nemá ouška tak to držet nechce :lol: Kojit jsem přestala v 10m.
Edit: dceři je teď rok a dva měsíce, pít začala v dubnu v těch 6ti měsících.

Příspěvek upraven 20.12.19 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.19 12:14

A proč by měl pít něco jinýho? to bych řešila maximálně tak, kdyby byly čtyřicítky… mlíko mu úplně stačí. do roka je kojenec - mlíko by mělo tvořit většinu jídla a pití.
pokud v roce přestaneš kojit, tak pít určitě začne, neboj;)
a co dávat pít jinýho? no tak třeba jinej bylinnej čaj. ten fenykl je přecijen docela výraznej. ale uvidíš, no. mně teda dítě nechtělo pít nic jinýho fakt dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52917
20.12.19 12:19

Vodu, čaj. Vynechala bych všecky ty šťávičky, co se na nich píše od 4 měsíců, džusy, cokoliv slazeného… a spíš zkoušela nabízet z různých nádob. Moje dítě flašku odmítá, prakticky jediné, co projde, je normální malý kalíšek, ze kterého pije, dá třeba 20-30 ml. Ale nijak bych se nehroutila, oni při kojení žádné další tekutiny nepotřebují, takže to jde jen o to zkoušet, nabízet různé podoby, časem to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31606
20.12.19 12:21

Moje zacala poradne pit az ve 13 mes po ukonceni kojeni. Do te doby proste jen kojeni plus UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
20.12.19 12:21

@SaskiaRusso tak zatím nic jiného k pití nepotřebuje než MM, jinak nabízet vodu nejlépe. Hlavne neučit na sladké dzusiky a granulované a sladké čaje. Zkus hrneček netekouci, nebo prostě normální a pridrzuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
20.12.19 12:23

A myslíš, že je nutný prikrmy zapijet? Pokud sni celou porci tak už bych prso nedávala. Venku nejsou vedra, tak mu stačí kojení a k prikrmu bych dala vodu a když nechce tak nechce. Mimochodem jsem taky v roce chtěla přestat kojit, ale malá nechtěla jiný mlíko takže smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30181
20.12.19 12:35
@SaskiaRusso píše:
Zdravím vás a žádám o radu. :mavam:
Mám 7 měsíčního kluka, je plně kojen. S příkrmy jsme začali v ukončeném 5. měsíci. Co mě trápí ale je, že nechce pít nic jinýho, než mlíko. Baští krásně. Zeleninu, banán, teď pár dní už i maso. Dávám mu pít vodu a nebo fenyklový čaj. Rád flašku cucá, ale nic nevypije. :( Jsem z toho zoufalá, protože jsem chtěla v roce přestat kojit. Takhle po každým jídlem musím mu dát stejně napít z prsa a takhle to kojení nenahradí žádný jídlo bez jiný tekutiny. Co bych mu mohla ještě zkusit dát pít jiného než vodu a fenyklový čaj? :think:

Zkus kojeneckou vodu nebo dětský čaj, případně hodně zředěný džus.

Ale spoustu kojených dětí to tak má. Prso je holt prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
20.12.19 13:13

Nic sladkého a pozor na ovocné šťávy, leptá to zuby, takže vodu, zředěný čaj, občas zředěnou tu ovocnou šťávu. Ale mě nechtěly děti pít z ničeho silikonového, měly to jako legraci na okusování. Pořádně se napily je z hrnku, brčka nebo tvrdého pítka - třeba Rajec. A v zimě ta potřeba tekutin prostě taková není, kór když ještě kojíš, on prostě nemá potřebu k tomu ještě doplňovat litr tekutin, až přestaneš kojit, nic jiného nezbyde. Kdyžtak se do tekutin počítá i polévka, zředěná přesnídávka apod. Dobrovolně nikdo žízní neumřel, průšvih je to akorát u horečky nebo průjmu, ale jen tak, prostě často nabízet a oni se po kapkách napijí kolik chtějí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
20.12.19 13:34

Já zas chápu, že pokud Tě už kojení obtěžuje, chceš najet na něco jiného ;). U prvního syna byl s flaškou problém, jen kousal savičku a nic. A nakonec se naučil pít klasicky z hrnečku, jak to viděl u nás, bez saviček či nástavců. Až potom jsme přešli na hrneček z IKEY (takový ten obyčejný bílý se zeleným víčkem, kde jsou jen dírky) a na lahev s takovým tím uzávěrem, co teče, jen když se saje (uvnitř je nějaká membrána, dělá to Rajec). K pití jsme dávali různé dětské čaje nebo Rooibos. Můžeš zkoušet dávat zprvu pít i přes lžičku, i když uznávám, že tahle metoda je hodně zdlouhavá pro dospěláka :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25181
20.12.19 14:15

Dětsky čaj. Kupuju obvykle Babylove nebo Babydream. A vodu. Ale teď stejně moc nepije. Začala jsem dávat v 5-6m, v létě. Umí pít ze savicky silikonové, takového pítka, z lahve Babylove. Teď má skoro 11 měsíců. Starší děti začaly víc pít též až po 10 měsíci. Dokud jsem kojila přes den, tak nechtěly. Nejmladšího kojím ještě 2-3× přes den, a pak od večera do rána několikrát. Kojila jsem starší 13 a 15 měsíců, nejmladšího budu asi dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25181
20.12.19 14:18
@JancaS84 píše:
A myslíš, že je nutný prikrmy zapijet? Pokud sni celou porci tak už bych prso nedávala. Venku nejsou vedra, tak mu stačí kojení a k prikrmu bych dala vodu a když nechce tak nechce. Mimochodem jsem taky v roce chtěla přestat kojit, ale malá nechtěla jiný mlíko takže smůla.

A je nutné jiné mlíko? Já teda když malého vidím, tak budu kojit minimálně do jara, tj do 15 měsíců určitě. A na um už bych přecházet nechtěla, pokud bude normálně jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
20.12.19 15:25

Až bude potřebovat, pít začne, mně malý začal až okolo roku, z termosky Tescoma s brčkem, všechno ostatní jen žužlal. A na fenyklový čaj pozor! Něco si o tom přečti, opravdu není vhodný pro děti ani kojící ženy, i když je neustále někde doporučován.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9837
20.12.19 21:40

Nech ho být, děti nejsou hloupé, pokud by chtěl pít, tak by pil. Syn začal registrovat lahvičku s pitím až kolem roku a i tak nikdy moc nevypil. A kupodivu žije už devět let ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat