Jak naučit poznávat poslední písmeno ve slově

Napsat příspěvek
12066
15.2.17 22:00

@hanka.br. Jasně, pošlu do sz. Jinak pro zajímavost doporučuju pročíst pár stánek místní diskuze o letošních prvňáčcích. To se člověk nestačí divit. Ty rozdíly v tom, co chtějí nejenom u zápisu, ale i v tom, jak rychle jedou a na co kladou důraz jsou neuvěřitelné. Když jsem četla, jak tam paní učitelka v listopadu první třídy dává pětky pro blaho dětí, tak se mi otvíral nůž v kapse. Jestli si to správně pamatuju, tak obzvlášť výživné zápisy mají na některých bývalých výběrovkách v Brně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21464
15.2.17 22:04
@MarieP píše:
@hanka.br., ty kritéria jsem psala, jak je mají na stránkách. Spádovku mají malou, jen pár ulic. http://www.zs-skarvady831.cz/

Krásná jazykovka, nedivím se, že se tam chcete dostat. Běžná základka to není, ale i tak se obávám, že pravidla platí i pro ni. Tak uvidíte, ale každopádně hodně štěstí. Taky by se mi taková škola pro děti líbila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21464
15.2.17 22:07
@Kakachna píše:
@hanka.br. Jasně, pošlu do sz. Jinak pro zajímavost doporučuju pročíst pár stánek místní diskuze o letošních prvňáčcích. To se člověk nestačí divit. Ty rozdíly v tom, co chtějí nejenom u zápisu, ale i v tom, jak rychle jedou a na co kladou důraz jsou neuvěřitelné. Když jsem četla, jak tam paní učitelka v listopadu první třídy dává pětky pro blaho dětí, tak se mi otvíral nůž v kapse. Jestli si to správně pamatuju, tak obzvlášť výživné zápisy mají na některých bývalých výběrovkách v Brně.

No tak o pětkách v první třídě mi nemluv. Ale docela by mě zajímala reakce takových škol na právo rodičů nepřivést dítě k zápisu osobně, které platí letos nově. Jak by pak bylo hodnoceno kritérium „výsledek pohovoru“ :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3129
15.2.17 22:44

@hanka.br., je naprosto skvělá, syn už je v páté třídě, učitelky jsou perfektní, není si na co stěžovat…jen se tam dostat…už to, že u syna ve třídě nemělo na vysvědčení žádné dítko trojku, mluví za vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4117
16.2.17 07:57
@MarieP píše:
@hanka.br., je naprosto skvělá, syn už je v páté třídě, učitelky jsou perfektní, není si na co stěžovat…jen se tam dostat…už to, že u syna ve třídě nemělo na vysvědčení žádné dítko trojku, mluví za vše.

nedivím se, ta škola vypadá skvěle :) Držím palce, ať se dostanete :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3129
16.2.17 14:20

@lecijasek, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8526
16.2.17 14:45
@hanka.br. píše:
Ale docela by mě zajímala reakce takových škol na právo rodičů nepřivést dítě k zápisu osobně, které platí letos nově.

jak - nově? to přece platilo už dřív, ne? akorát že někdy po loňských zápisech to nějací rodiče řešili s ombudsmankou, takže ta vydala prohlášení, kde připomněla, že přítomnost dítěte u zápisu je právo, nikoli povinnost. ale legislativu tím neměnila, ta je v tomhle ohledu stejná, jako bývala (jasně, pro letošek se změnil termín zápisu, ale nikoli věci kolem přítomnosti dítěte) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
16.2.17 14:52

@hanka.br. Tak já myslím, že vyřeší to jednoduše. Pokud je dítě spádové, tak nenadělají nic. Pokud ne, tak mu dají 0 bodů za zípis a mají vyřešeno. Pokud rodiče dítě nepřivedou na testování a není spádové, tak se rovnou diskvalifikují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21464
16.2.17 15:52

@sagina Máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4117
16.2.17 19:39

Moc děkuji za tip na protahování samohlásek na konci slova :palec: Dnes jsem vyzkoušela a chápe to :dance: Když řeknu kočkááááááááááááááááá, tak pozná A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3129
16.2.17 20:03

@lecijasek, taky tak, už poznává koncové písmenko a ještě se u toho směje, protože je to fakt prča… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40340
16.2.17 21:33
@hanka.br. píše:
@sagina Máš pravdu.

už sis přečetla vyhlášku? :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397