Jak naučit přivolání a zůstaň :-D (dítě)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikitt1
Nováček 9 příspěvků 15 inzerátů 08.04.19 21:27
jak naučit přivolání a zůstaň :-D

Ahoj všichni, název je samozřejmě legrace, ale vážně, jak přesvědčíte své děti, aby přišly když je člověk zavolá a zůstali chvíli čekat na místě, když to člověk potřebuje. Jde to? Moje dcera (necelé 2,5 roku) je vichřice. Dnes u gynekoložky, lítala z ordinace do čekárny, přenášela věci z jedné místnosti do druhé, neposedí, nepočká a já ji nemohla moc korigovat, když mi měřili tlak, brali krev a dělali ultrazvuk. Pak mi vyletí z obchoďáku, řvu na ni, aby ji nepřejelo auto a to je chichichi a zdrhá se. Moc si nehraje, to se pořád jen běhá sem, tam, kramaří se.. nejoblíbenější, podívám se a to se hned na vše šahá. A to klidně zvládá divočit i po 3 hodinové procházce a zastavení na hřišti. Obouvám se nebo si beru z auta batoh a u toho ji držím za kapuci, aby mi nemohla utéct. A to jí říkám „potřebovala bych, abys počkala, je to tu moc nebezpečné, mám strach, aby se ti něco nestalo“… Dvě vteřiny a hurá pryč. Když bych ji měla za každé neposlechnutí plácnout, tak to bych asi nedělala nic jiného. Dnes dostala stejně 2× na zadek. Už přemýšlím, jestli ji nenaučit jako psy na pamlsek :D s nimi to bylo tedy jednodušší :DD Za chvíli se má narodit bratříček, tak to jsem zvědavá jak to budu dělat u doktorů.

Reakce:
MáškaMarie33
Kecalka 283 příspěvků 08.04.19 21:32

Kšíry a vodítko, beze srandy ;)

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 08.04.19 21:38

Tak tady se přidám, malý rok a půl a v létě čekáme přírůstek. Už jsme ai říkala, že jestli to nebude lepší, pořídím vodítko. Prostě si běží, kam chce a když mu řeknu stůj, ještě zrychlí. Když má jít za ruku, raději se položí na zem.

Hanka1
Extra třída :D 14316 příspěvků 08.04.19 21:54

Ja myslela, ze je diskuse o psech, pac s tim privolanim ma nase stene obcas priblem, na zustan poslechne…

nikitt1
Nováček 9 příspěvků 15 inzerátů 08.04.19 21:57

tak to je u štěněte víc, než jsem zvládla u svého dítěte :DD

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 08.04.19 22:09

Stejně jako u toho štěněte - tak do tří let jsou stejný. Důsledně odměňovat žádoucí chování, zamezit nežádoucímu. Ne trestat, to nefunguje pořádně ani na ty psy - jen se zlomí, ale nevychovají.

nikitt1
Nováček 9 příspěvků 15 inzerátů 08.04.19 23:00

Ou - šlo by to lépe popsat jak přesně odměňovat a zamezovat? Dcera je u svého jednání rozdováděná a nedaří se mi ji převést do klidnějšího rozpoložení. Dnes tak byla od rána v podstatě až do večera - k nezastavení. Jen venku na vycházce byla hodná, ale to po ní člověk toho moc nechce a hlavně, to ji zas musím popohánět aby šla. Lítá doma, u lékaře, v obchodě a pod.

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 09.04.19 00:58

Podle mě nic. Je to dětská přirozenost. Naomi Aldort dokonce tvrdí, že lékař, obchod atd. není pro děti prostředí, kde by se zvládly vhodně chovat, tak je lepší je tam nebrat. Ale jak to udělat bez hlídání. Spousta lidí to řeší telefonem do ruky.
Za mě - vydržet, přežít, bude líp.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 09.04.19 05:03

Doporučuji přednášky, která dělá paní Lidmila Pekařová. Jezdí po celé republice.

jannina1
Závislačka 4476 příspěvků 09.04.19 07:55

Ja tedy nevim ale ve 2,5 letech by uz mela vedet,kdy musi poslechnout.Nerikam o rok mladsi dite,ale dite ktere jiz nekdy chodi do skolky,musi trochu poslechnout.Pribuzna davala holcicku ve 2,5 letech do skolky a to uz se musela prikazum podridit.

Kotatko03
Echt Kelišová 8372 příspěvků 09.04.19 08:53

Dítě není pes, dítě je člověk a tak je s ním potřeba jednat, ne jako se psem.
Obavám se, že nyní, v 2,5letech už to budeš mít hooodně těžké, změnit to, přece jen je to věk, kdy by už měla poslouchat a být naučená. Něco jiného je, když jí řekneš: ukliď si hračky a ona neposlechne a neuklidí a něco jiného je, když tě neposlechne na ulici, u Dr. atp., do jisté míry se to dá pochopit, ale tohle je, nezlob se na mě, trochu moc. I když jí to třeba u Dr. nebavilo, vzala bych jí knížku, hračku, prostě něco aby tam nelítala jak hurikán.
Píšeš, že když na ní zaviláš, chchotá se a utíká, možná se jí líbí tato reakce. Osobně bych doma,na ulici prostě všude s ní tya situace probírala. Třeba: blížíte se k silnici, v klidu jí řekni, že je potřeba aby před silnicí počkala na tebe, neboť může jet auto a srazit jí, ano? …a nechat být, ale pohlídat si to…příště: „Elenko, blížíme se k silnici, jak se zachováme?“…atd atd. Takhle jsem to dělala já a dost mi to pomohlo, ale je to běh na dlouhou trať, občas jsem měla pocit, že to trénujeme 100×, ale chce to klid. A znova opakuji v tomto věku tě to bude stát 100× více práce, než kdyby jí byl rok. Ale věřím, že když bude snaha, dostaví se i výsledek.

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 09.04.19 19:34
@Kotatko03 píše:
Dítě není pes, dítě je člověk a tak je s ním potřeba jednat, ne jako se psem.
Obavám se, že nyní, v 2,5letech už to budeš mít hooodně těžké, změnit to, přece jen je to věk, kdy by už měla poslouchat a být naučená. Něco jiného je, když jí řekneš: ukliď si hračky a ona neposlechne a neuklidí a něco jiného je, když tě neposlechne na ulici, u Dr. atp., do jisté míry se to dá pochopit, ale tohle je, nezlob se na mě, trochu moc. I když jí to třeba u Dr. nebavilo, vzala bych jí knížku, hračku, prostě něco aby tam nelítala jak hurikán.
Píšeš, že když na ní zaviláš, chchotá se a utíká, možná se jí líbí tato reakce. Osobně bych doma,na ulici prostě všude s ní tya situace probírala. Třeba: blížíte se k silnici, v klidu jí řekni, že je potřeba aby před silnicí počkala na tebe, neboť může jet auto a srazit jí, ano? …a nechat být, ale pohlídat si to…příště: „Elenko, blížíme se k silnici, jak se zachováme?“…atd atd. Takhle jsem to dělala já a dost mi to pomohlo, ale je to běh na dlouhou trať, občas jsem měla pocit, že to trénujeme 100×, ale chce to klid. A znova opakuji v tomto věku tě to bude stát 100× více práce, než kdyby jí byl rok. Ale věřím, že když bude snaha, dostaví se i výsledek.

Asi jsi měla štěstí na poddajné exempláře :nevim: . Ne všechno jde v tomhle věku podchytit výchovou. Každé dítě je jiné, některé na tohle v tomhle věku prostě ještě není zralé a nezbývá, než ho vláčet za tu kapucu ;-).

Váš příspěvek
Reklama