Jak naučit štěňátko čůrat venku v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anabella23
Povídálka 37 příspěvků 26.11.17 19:25
Jak naučit štěňátko čůrat venku v zimě

Ahoj :oops:
chtěla jsem se s Vámi poradit, jak v zimě naučit štěňátko (8 týdnů) čůrat venku. Minulého pejska jsme si pořizovali, když bylo venku teplo, takže to nebyl takový problém :nevim:. Teď není ideální období - zima… tak aby nám prdelka nenastydla - ještě je to malé plemeno yorkshírek. Máte tedy někdo prosím rady, jak to vyřešit takhle v zimě, aby byla naučená, že v domě je to špatně? :think: :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 26.11.17 19:34

Úplně stejně jako v létě :nevim: musíš s nim chodit ven. Jednoho pejska jsme si přivezli nějak koncem listopadu a toho nynějšího v dubnu. Žádnýho jsem neučila doma na plínu a podobně.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 26.11.17 19:36

Natáhnout na ni ustřiženou ponožku a stejně jako v létě, lítat ven co nejčastěji.

Litta
Extra třída :D 13336 příspěvků 26.11.17 19:37

@Anabella23 Za těch pár vteřin nenastydne. ;) Vynést každou chvíli a chválit, když se povede, doma netrestat. U takhle malého můžeš naučit doma na podložku, ale spíš jen pokud ji pak nebudeš chtít odbourat, zbytečně by sis přidělala práci a trvalo by to déle. Podle mě za tu chvilinku se mu nic nestane.

Markéta80
Hvězda diskuse 38734 příspěvků 26.11.17 19:41

@Anabella23 co nejčastěji venčit venku, jen prostě to bude krátké, vyvenčit a domů ;), mladší fenku jsme si přivezli v listopadu a naučila se a dělá to i ted že venku se vyvenčí fakt rychle :mrgreen:

Anabella23
Povídálka 37 příspěvků 26.11.17 19:42

O plínu nebo podložku nejde :,( spíš o tu zimu.

Markéta80
Hvězda diskuse 38734 příspěvků 26.11.17 19:44
@Anabella23 píše:
O plínu nebo podložku nejde :,( spíš o tu zimu.

vždyt tam nebudeš hodinu ne? Pokud čapneš štěně hned po probuzení vyčůrá se hned ;)

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 26.11.17 19:45

Jestli pak ale přimrzne k zemi, tak šetrně oddělit, nejlépe v místě čůrku… 8o

už za týden má být celodenní mráz

zuza92
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 26.11.17 19:45

@Anabella23 normálně bych šla ven, na trávu před barák. Vyvenčit a domu. Neboj nic se jí nestane.

Anabella23
Povídálka 37 příspěvků 26.11.17 19:48

S minulým pejskem jsem byla venku - na zahradě vždy minimálně 10 minut než to dopadlo :lol: :lol:. Pak jsem jí pochválila.. tak nevím, jak to teď urychlit

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 26.11.17 19:51

@Anabella23 pravdepodobne si to pejsek urychli sam :lol: My privezli nasi mladou (mops) loni v prosinci, naucila se to velmi rychle, potiz byla pri obleve, najednou chtela objevovat. Kdyz byla opravdu zima, tak si to jen rychle odbyla a pelasila domu.

Alkata
Kecalka 469 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 19:51

Pořiďte si psa a ne preslechtenou mys :D

Anabella23
Povídálka 37 příspěvků 26.11.17 19:58

@Alkata Je děkuji Váš příspěvek byl opravdu velmi nápomocný :potlesk: :roll:. Pejsek bude mít v dospělosti 2,5 - 3 kg, takže to je naprosto normální váha malého plemene. Jestliže vy inklinujete např. k rasám typu doga, tak to je Vaše věc a nebudu Vás přeci kritizovat :lol: To asi nemáme zapotřebí, co myslíte? :palec:

Markéta80
Hvězda diskuse 38734 příspěvků 26.11.17 20:05

@Anabella23 bude jí zima tak to bude rychlé, kolik váží?

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 26.11.17 20:07

@Anabella23 Ahoj, ja kdyz jsem si porizovala civavu, tak jsem ji take mela pres zimu. Chovatelka mi doporucovala, abych ji moc ven do zimy nedavala. Ona byla opravdu malicka a je, nez ostatni civavy. Takze ja jsem ji davala ven az jak byla trosku vetsi, ale predtim jsem ji ucila na podlozku. Na jare uz venku litala normalne a ucila se curat ven. Ted uz ji je 5 let a zimu nesnasi doted, vubec se ji tam nechce :lol: vzdycky prijde zmrzla jak se jde vycurat a hned si zaleze pod deku k topeni :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama