Reklama

Jak naučit tříletého syna chodit dobrovolně na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cailin
Povídálka 18 příspěvků 15.02.17 12:22
Jak naučit tříletého syna chodit dobrovolně na nočník

Dobrý den.
potřebuju radu. Můj skoro tříletý synek si odmítá nechat vzít plínu. Na nočník chodit umí, ale pokaždé, když mu plínu nedám, následuje až hodinový pláč, pořád opakuje plenu, plenu, plenu… Když mu jí nedám, tak mi nosí jednu za druhou, pak se snaží sám zabalit. Když jsem se je snažila před ním schovat, tak sebral plenu mladší sestřičce a snažil se do ní zabalit. Myslela jsem že když začnu na nočník učit sestru, tak to pochopí, ale stále se plíny odmítá dobrovolně vzdát.
Budu vám vděčná za každou radu a názor. Nechci mu z nočníku, nebo záchodu vytvořit trauma…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 15.02.17 12:27

U tak velkeho uz bych se vykaslala na nocnik a rovnou at chodi na wc. Plenku bych mu proste nedala. Rekla bych plenky dosly, nemame penize, nejsou, musis mit slipy.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 15.02.17 12:30

Na nocnik? 8o 8o 8o.

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 15.02.17 12:31

@Kelsey to asi pujde těžko..na pleny pro něho nejsou, ale na pleny pro mladší dítě ano..to by musela vzít naráz oboum.. :nevim:

schovala bych pleny i mladší..někam kde to nejde vidět ani to vzít..nech ho běhat nahatého..to jako chodí na nočník a pak chce plenu, pak když chce čurat zase si ji sundá, vyčurá se a pak zase požaduje plenu, nebo jak to máme chápat?

Vokaju
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 15.02.17 12:33

Kamarádky syn to měl podobně, bylo mu teda dva a čtvrt, ale stále vyžadoval plenku. Pomohlo, když mu nakoupili boxerky - jako má táta a navíc mu na všechny namalovali bagry, auta apod., což miluje. Pak už si na plínku ani nevzpomněl. Takže bych spíš zkusila najít něco lepšího, než plenka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 12:34

Možná vyzkoušet nějak ho motivovat. Porad říkat že už je to velký šikovný kluk. A ten už pliny nenosí… My mame zase problém odstavit od kojení malý má 2,5 roku a nechce se toho vzdát. Je to zavislak. Jinak nez u kojení neusne. Zkoušeli jsme hodně věcí a bez výsledku…PRes den si dá říct ale před spaním a v noci to nechce pochopit:-((
A nemam rada když se něco resi na silu…

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 15.02.17 12:35

Nějak mi není jasná jedna věc: dělá potřeby do pleny nebo do nočníku? Jestli se třeba není možné domlvit, že by nosil plenu místo trenek, ale chodil by do nočníku. Ta jedna na den by ti snad finančně nevadila a on by byl spokojený. Nevím, na mě to působí, jako by v té plíně viděl nějakou jistotu, jako mají někteří třeba plyšáka. nebo jestli to není reakce na nového sourozence.

Cailin
Povídálka 18 příspěvků 15.02.17 12:41

Potřeby dělá do pleny, a když se smíří s tím, že plenu nedostane, tak do nočníku, nebo na záchod. problém je v tom že má mladší ségru, která pleny ještě má a on je schopný jí z nich svléknout a obléct si tu její, když všechny ostatní schovám.

Cailin
Povídálka 18 příspěvků 15.02.17 12:42

Na nočník jinak umí. jen se to nikdy neobejde bez hroznýho divadla když plenu nedostane

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 15.02.17 12:44

Nedala bych..pleny schovej a malou obleč a hlídej at ji nevysleče i z bodyčka nebo overalu nebo něčeho..běž s ním koupit pěkné slipy nebo trenky které si vybere a bohužel budeš muset chvili vydržet divadlo..

Cailin
Povídálka 18 příspěvků 15.02.17 12:51
@smurfka píše:
Nedala bych..pleny schovej a malou obleč a hlídej at ji nevysleče i z bodyčka nebo overalu nebo něčeho..běž s ním koupit pěkné slipy nebo trenky které si vybere a bohužel budeš muset chvili vydržet divadlo..

Zkoušela jsem. máme nakoupenou hromadu boxerek, ale ráno, když mu je chci dát, tak aspoň hodinový divadlo. Když jsem ho u nás chtěla dát do předškolky ( 1× týdně na 2 hodiny),tak nám tam říkali, že ho nemáme nutit, jinak se začne šprajcovat. Že až přijde pravá chvíle, sám si řekne. Ale nevím do kdy čekat… Jeho dědeček se na záchod naučil v pěti letech a táta ve čtyřech. Takhle dlouho ale čekat nechci…

Talitha
Extra třída :D 13347 příspěvků 15.02.17 12:51

@Cailin soucítím. Kolem dvou let, kdyz byl přístupný a chodil čůrat na záchod, jsem měla fofr v práci, byla jsem nedusledna, hlídači ještě hůř, no a teď, ve dvou a půl, kdy jsme se zajeli i s prací, se nechce vzdát plínky a řve jak prdlej.
Počkám na jarní prázdniny a moji dovolenou, jestli se to pohne.

Být tebou, jsem v klidu, všichni dospeli to zvladli. :kytka:

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 15.02.17 12:53

Nelámala bych to přes koleno. bála bych se, že z toho bude zbytečnej pláč a případnej blok…je nějaký důvod - školka? - proč by je už nesměl mít?

nechala bych mu plínky a motivovala. ok chceš plínku, nevadí. ale kdybs neměl dnes půl dne plínku, tak už budeš velkej kluk a budeš moc jet do bazenu/dostat velké auto/koukat na pohádky/hrát hru na tabletu…nechceš, měj plínku. ideálně najít něo co by on mohl a segra ne…

a vyčkala bych.

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 15.02.17 12:54

@Cailin tak bud se začne šprajcovat, nebo to je jeho pohodlnost a využívá toho..ale jestli tě netlačí školka a peníze..tak mužeš ještě rok čekat.. :nevim:

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 15.02.17 12:55

A myslím že čím víc to budeš hrotit, a tlačit na něj, bude to horší.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama