Jak nebýt otloukánek v práci

Anonymní
13.10.19 10:07

Jak nebýt otloukanek

Někdy si vážně přijdu, ze mam na čele napsáno Jsem idiot. Nedávno jsem odešla po 6 letech z práce, vystipaly mě kolegyně hnusnýma pomluvama a já jsem neměla sílu na to se bránit, tak jsem opustila práci, co jsem měla ráda bez jediného slova.. Teď jsem nastoupila do nové, kolektiv sama ženská, moc o sobě nemluvím, spíš taková klasika když se ptají, ze mam malé dítě, kde bydlíme apod.. Do konverzaci typu co si myslíš o téhle a co udělala tahle kolegyně se nepouštím, nevyjadruji se k nikomu ačkoliv jsem si svůj názor udělala. Na nikoho neukazuji, neschazuji jeho práci, nepomlouvam, přesto jsem tam pár dní a už mě pomlouvaji jelikoz jsem byla přijata na noční směny, které jsou obsazené a já střídám zatím jejich prescasy. Nevím jak se bránit, kolegyně na mě vyjela, ze se snažím ji připravit o místo, samozřejmě jsem se bránila, ze to tak není, ale jsem nová, nikdo mě nevěří a za zády o mě rikaji, ze neumím pracovat a ze semnou nechtějí dělat.. Nevím jak už se mám bránit, jsem tam nejmladší a zase se nechci pouštět do hádek se staršími lidmi.. Už z toho začínám být vážně otrávená, dusno by se tam dalo krájet.. Co mám dělat? Jak se mám bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

563
13.10.19 10:15

Ja bych si jich vubec nevsimala, proc te jejich pomluvy zajimaji? Zamer se na to, abys vychazela s nadrizenymi a kolegyni si nevsimej, pokud ti nejsou prijemne. Mas dite, takze mas jiste dulezitejsi veci na praci, nez se zabyvat pomluvami spolupracovnic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9927
13.10.19 10:26

Hele - asertivita, dobře pojatá, je dost příčetný přístup, jak fungovat mezi lidmi, odkud se nenaučíš přirozeně hájit si svoje vlastní potřeby - bez toho abys zasahovala do potřeb lidí okolo.

Mrkní na to

https://www.grada.cz/…duvere-6594/

Když se nebude dařit proměnit vzorce kterými komunikuješ s okolím jen s pomocí knížky, tak zkus nějaký seminář nenásilní komunikace (to je víceméně to samé, ale tak jako něžnější)

https://www.nenasilnakomunikace.org/

A pokud by ani to nezabralo, tak hlasuju za nalezení dlouhodobějšího průvodce k sebedůvěře a konstruktivní komunikaci - psychoterapii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
13.10.19 10:32

Naprosto ti rozumím. Teď to samé těším v práci já. Mám pár kolegyní, který řeší vše a každého pomlouvají. Já jsem teď krátce těhotná. Práce taky není nejlepší a před týdnem mě jedna z nich na poradě před vedením tak vydeptala, až mě začalo hodně bolet břicho. Večer jsem byla u své dr. A naštěstí vše v pořádku. Mám za sebou jeden potrat a o tohle se moc bojím a řekla jsem si že mi to za to nestojí.
Pokud budeme dělat v kolektivu kde jsou jen ženy, tak to vždycky bude slepičárna bohužel. Vím že je těžké si toho nevšímat. Přeji hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
13.10.19 10:37
@Anonymní píše:
Někdy si vážně přijdu, ze mam na čele napsáno Jsem idiot. Nedávno jsem odešla po 6 letech z práce, vystipaly mě kolegyně hnusnýma pomluvama a já jsem neměla sílu na to se bránit, tak jsem opustila práci, co jsem měla ráda bez jediného slova.. Teď jsem nastoupila do nové, kolektiv sama ženská, moc o sobě nemluvím, spíš taková klasika když se ptají, ze mam malé dítě, kde bydlíme apod.. Do konverzaci typu co si myslíš o téhle a co udělala tahle kolegyně se nepouštím, nevyjadruji se k nikomu ačkoliv jsem si svůj názor udělala. Na nikoho neukazuji, neschazuji jeho práci, nepomlouvam, přesto jsem tam pár dní a už mě pomlouvaji jelikoz jsem byla přijata na noční směny, které jsou obsazené a já střídám zatím jejich prescasy. Nevím jak se bránit, kolegyně na mě vyjela, ze se snažím ji připravit o místo, samozřejmě jsem se bránila, ze to tak není, ale jsem nová, nikdo mě nevěří a za zády o mě rikaji, ze neumím pracovat a ze semnou nechtějí dělat.. Nevím jak už se mám bránit, jsem tam nejmladší a zase se nechci pouštět do hádek se staršími lidmi.. Už z toho začínám být vážně otrávená, dusno by se tam dalo krájet.. Co mám dělat? Jak se mám bránit?

zmenit praci, ne vsude je to stejne. Co mas za pracovni napln?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
13.10.19 10:39

Holka, pomluvy a kopani do tebe nejsou vubec tvuj problem, ale problem lidi, kteri to delaji. Oni tim mluvi predevsim o sobe, o tom, ze jsou nestastni, zapskli, zamindrakovani a sve nestasti si kompenzuji tim, ze se ventiluji na cizim cloveku.

Ja se s necim takovym potkala az tady na foru a postupne jsem si uvedomila, ze je to dobrej trenazer, jak se naucit s takovym necim pracovat. Musis se postupne dostat do pozice, kdy ti nejenom ze bude uplne fuk, co budou na tebe blit, ale ti jich bude svym zpusobem lito, uvedom si, jak moc nestastne zivoty musi ty tve kolegyne mit, ze maji jedinou malou radost v zivote, kdyz si do nekoho kopnou. Stastnej clovek to nema za potreby.

Reseni: Bud odejdes a zmenis praci, anebo zustanes a naucis se s tim pracovat, rozhodne se nenech do jejich hry zatahnout. Uplne oddel tvuj zivot od prace, tvuj zivot je jinde. Nesnaz se jim zalibit a uz vubec nedelej to, co delaji ony. Slusne a jasne se ohrad, pojmenuj problem nahlas a pokud budou na tebe utocit a pomlouvat opakovane a mate tam vrchnost, ktere zalezi na vztazich na pracovisti, muzes se pripadne stezovat a resit to pres nadrizeneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 11:02

Já bych změnila práci, ono ženské kolektivy jsou obecně na nic. Nejlepší mi přijdou takové ty smíšené - muži, ženy tak půl na půl a v různém věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama