Jak nebýt vztahovačná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 17:50
Jak nebyt vztahovacna?

Celkem mi moje vztahovacnost nici zivot. Hlavne v okruhu zen. Nevim proc, u chlapu proste problem nemam. Jak se naucit nebyt vztahovacna. :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.03.19 18:00

zapracovat na sebevědomí, možná psychoterapie…dobrat se toho, proč nejsem schopná připustit kritiku…nebýt závislá na mínění druhých. Jsou i knížky nebo videa na youtubu. Už jen to, že si to uvědomuješ je velký krok. Někdy to bývají hluboce uložené prožitky z dětství a člověk reaguje na věci nějak podvědomě, brnká mu to na nějakou strunu.

Svetluska.Lulu
Kecalka 335 příspěvků 14.03.19 18:05

Jo, sebevědomí hraje velkou roli. A taky je dobré zamyslet se, jak jsi na tom s empatii. Zrovna něco podobného řeším pracovně. Jako třeba když si někdo stěžuje, že jsou věci úplně k h…, tak fakt může mít problém se softwarem a není to o tom, že bych já byla blbá nebo to blbě vysvětlila.

Samozřejmě, buranstvi to neomlouvá :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:10

Ta vztahovacnost bude asi kvuli mame. Je to alkoholik a detstvi jsem nemela jednoduche. Do dnes kdyz udela nejake gesto, nebo rekne neco nejakym tonem tak to ve me hned vyvola pocity ktere nesnasim!

Bábrdl
Generální žvanilka 23114 příspěvků 14.03.19 18:16

My máme vztahovačnost v rodě. Vím, jak je to strašně protivné, tak s tím u sebe bojuju.

Stačilo třeba říst: teta YX má hezkou zahradu a moje máma slyší: ty hezkou zahradu nemáš! a okamžitě vystartuje, že ona by taky chtěla mít takovou zahradu, ale to by musela mít tolik času jako teta XY. :lol:

Nedá se s tím dělat nic, než prostě násilím potlačit automatickou reakci, co člověk má. A obrátit to v žert.

Svetluska.Lulu
Kecalka 335 příspěvků 14.03.19 18:16
@Anonymní píše:
Ta vztahovacnost bude asi kvuli mame. Je to alkoholik a detstvi jsem nemela jednoduche. Do dnes kdyz udela nejake gesto, nebo rekne neco nejakym tonem tak to ve me hned vyvola pocity ktere nesnasim!

Tak tady je rozhodně na místě terapie. Je mi líto, žes to měla tak těžké :hug: ale bez pomoci se to nejspíš s tebou povleče celý život.

Drž se! :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:25

@Svetluska.Lulu a pomohl by mi i psycholog nebo musim k terapeutovi?

annasmyc
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.03.19 18:26

dost často to tak mívají dcery (a celé další generace žen) v rodinách narcistických matek (prostě je to takový začarovaný kruh a předává se to z generace na generaci)…zkus si udělat tenhle test, jestli to třeba neodpovídá vaší rodinné situaci
https://nakladatelstvi.portal.cz/…aky-narcismu
je tam i odkaz na knížku Budu vůbec někdy dost dobrá… Třeba se v tom poznáš a pomůže ti to udělat krok stranou. Ale myslím, že je lepší ta psychoterapie, někoho z vnějšku, kdo má nadhled.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:30

@annasmyc dekuji!

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.03.19 18:46

Potřebuješ přijmout sama sebe. I se svými chybami. Pročistit to co máš v hlavě a vztahuje se ke komunikaci s tvou matkou. Ta knížka - Budu vůbec někdy dost dobrá je fajn.

Pokud to chceš čistit v psychoterapii, tak potřebuješ dlouhodobou práci - ne jednorázovou poradu. Není to jen věc racionálního rozhodnutí - je potřeba to i v bezpečném prostředí prožít.

Jestli se ti nechce vstoupit do psychoterapie, tak kromě té knihy, zkus třeba tohle setkání není to mystika a v rámci kategorie ženských kruhů jsou velmi příčetné.

http://mokosa.cz/…setkani-zen/

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 14.03.19 18:56

Prostě se hoď víc do pohody, dej si něco na nervy (třeba meduňkový čaj) a neřeš tolik, co kdo řekne. Prostě se uč třeba i nereagovat a ignorovat. Někdo něco řekne, tak prostě nekomentuj a hoď to za hlavu… Aspoň občas. Vždycky to asi nejde. Jinak nebereš druhé ženské spíš jako soupeřky, když u chlapů takhle nereaguješ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 19:05

Tak to je smutné, že tvoje máma byla alkoholička :? Já to mám zase z druhé strany - otec alkoholik a navíc násilník. A občas mám problém s určitým typem mužů, kteří mi otce něčím připomínají - vzhledem, tónem hlasu, gesty, slovními obraty,… A prostě tito muži jsou mi velmi nesympatičtí, jsem k nim odtažitá až protivná. Ale uvědomuju si, že asi hlavní problém je ve mně, že si do těch mužů něco promítám, co třeba ani není skutečné… Většinou když pak dotyčné muže poznám lépe, tak už mi přestanou vadit, prostě poznám, že nejsou jako můj otec, který se kromě fyzického násilí vyžíval i v psychickém ponižování a urážkách… Takže mám prostě vůči určitým mužům automaticky obranný postoj, ale vědomě se to snažím mírnit :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 19:14
@Anonymní píše:
Tak to je smutné, že tvoje máma byla alkoholička :? Já to mám zase z druhé strany - otec alkoholik a navíc násilník. A občas mám problém s určitým typem mužů, kteří mi otce něčím připomínají - vzhledem, tónem hlasu, gesty, slovními obraty,… A prostě tito muži jsou mi velmi nesympatičtí, jsem k nim odtažitá až protivná. Ale uvědomuju si, že asi hlavní problém je ve mně, že si do těch mužů něco promítám, co třeba ani není skutečné… Většinou když pak dotyčné muže poznám lépe, tak už mi přestanou vadit, prostě poznám, že nejsou jako můj otec, který se kromě fyzického násilí vyžíval i v psychickém ponižování a urážkách… Takže mám prostě vůči určitým mužům automaticky obranný postoj, ale vědomě se to snažím mírnit :?

Ano, tak to mam ja. Staci urcitej pohled a hned se to zpusti. A mam to i u holek ktere treba znam. Staci ze ma kamaradka treba.problemy(coz ja nevim) takze je sklesla a ja mam pocit ze je to kvuli me.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 19:15

@Calendulka to si nemyslim. A nebo si to neuvedomuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 19:16

@Ou dekuji, knihu jsem objednala a asi zajdu za odbornikem, protoze mi to dost kazi vztahy. Neni jednoduche se mnou byt kdyz sem casto urazena(to je muj obrany postoj)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama