Jak nechat věcem volný průběh?

Anonymní
5.4.21 20:18

Jak nechat věcem volný průběh?

Umíte to? Jak na to?
Jsem v tom těžký břídil a ač vím že co se stát má se stane, tak nedokážu nechat věci být a věřit…jakmile jde něco mimo moje představy, nebo se něco změní, tak to hrotim :oops:

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16356
5.4.21 20:24

Sepiš si seznam situací, ve kterách reaguješ přehnaně a tím si sama sobě škodíš a které se ti běžně a často opakovaně stávají. Buď sama k sobě upřimná - a ne, nebude příjemné to sepisovat.

Seřaď je podle toho, jak těžké je v takové situaci prostě držet hubu a nic nedělat. Vyber si ty tři nejjednouduší a prostě trénuj nic nedělat.

Předem si naplánuj, čím se odměníš, když se ti podaří nezasahovat.

Když se ti to nepovede a v situaci která bude nějak podobná tomu, co sis vybrala jako tréninkovou situaci zase pohrotíš, tak za trest pošli 200 na nějakou charitu. Pokaždé.

A kromě nácviku chování se taky věnuj změnám postojů.

Ty od lidí chceš, aby tě brali takovou, jaká jsi, že? A aby tě nechali žít tak jak ty chceš, že? No tak pokud tohle chceš, tak jim také tohle musíš nabízet - tedy opravdu se smířit s tím, že ostatní jsou plnohodnotné a samostatné lidské bytosti, co myslí jinak, chtějí a potřebují jiné věci a chovají se jinak než jak ty chceš. A ty nemáš vůbec žádné právo požadovat po někom aby se choval podle tvých představ.

Lidi co umí s lidmi vycházet se pak učí společně se domlouvat tak, aby si respekovali svoje odlišnoti a hledá se řešení ne podle toho co chceš ty, nebo jak si myslíš že by to mělo být, ale tak, aby to vyhovoval všem zappojeným.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat