Jak něco ušetřit ? Mám výdaje a příjmy 1:1

Anonymní
9.10.20 22:26

Jak něco ušetřit ? Mám výdaje a přijmy 1 : 1 .. .... :(

Už jsem na dně :( Všude se píše, že si člověk má dávát vždy 10 a snad až 20% z platu stranou. Ale jak, když se přijmy rovnají výdajům? Jak mít našetřených cca peněz abych přežila alepson 2 měsíce a déle?

Jednoduše navýšit přijmy? Jasné, ale bohužel jsem na tom maximu co se týče práce. A to jak tady kde jsem, tak celkově v kraji, kde žiju a co umím. Bydlení mám taky levné. Bohužel mám dluhy po manželovi z minulosti, takže ikdyž vydělám, tak to nevidím. Vše zatím zvládám splácet, snad mě žádná nexekuce nehrozí, beru přes časy a občas vyjde i nějaká brigáda. Jde o to, že vše zaplatím a dám bokem tak 2 stovky a to jsem ráda.

Nechci šetřit na dovolenou, ale tohle se fakt nedá. Jsem už dost zoufalá. Z těch hlavních věcí jako bydlení, práce, elektrika atd už neušetřím, ale moc ocením tipy z toho běžného života jak něco ušetřit…

tedka se mě prostě třeba rozbil mobil a na nový byt z bazaru nemám…:(

prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12661
9.10.20 22:36

Tak ono to sporeni predpoklada, ze nesplacis dluhy vetsinou…s tim je to blbe. Vetsinou stoji za to proverit veci jako bankovni poplatky (je hodne bank, kde je vedeni zdarma, pokud nemas, urcite zmenit). Pripadna pojisteni - jestli mas, tak zda se neda najit lepsi nabidka. V zasade u jakychkoliv dlouhodobych smluv casto hrozi, ze clovek nema nejlepsi podminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 22:39

Ahoj, takhle žije spousty lidí i když tady se zase bude psát o statisicech na účtě :lol: zatnout zuby a vydržet. I ty 2 stovky jsou úspěch a jses šikovná. Ty půjčky snad nejsou na 30 let ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Lucky111
9.10.20 22:49

Dobrý den, chápu Vaši těžkou situaci, v jedné ze svých etap v životě, kdy jsem si taky prošel určitou zkušeností. Ušetřit se dá těžko, navíc v době kdy se cše zdražuje, viděl bych cestu najít navýšení příjmu a jít do toho.

• Citovat
  • Nahlásit
1113
9.10.20 23:01

Já si taky nemyslím, že takhle žiješ sama. Je spousta takových lidí :hug:.
Já tak taky žila. Dluhy určitě nebudeš splácet navěky, žiješ sama? Pochopila jsem, že ano, třeba ti do života vstoupí někdo fajn, a budete na to dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 23:01

Zkus si vypsat výdaje cca za půl roku zpět a třeba zjistíš, kde ušetřit.
Můžeš taky změnit vaření, je spousta jídel pouze ze základních surovin, která jsou dobrá a vyjdou celkem levně. Jinak, taky myslím, že na každoměsíčních platbách jako plyn a podobně prostě neušetříš, ale můžeš to prověřit. Je taky spousta zboží, které se nevyplatí kupovat mimo akci - např. prací prášek, kafe - jsou v akci často a opakovaně, ale to asi víš. Bohužel jsou to všechno věci, které ušetří max. nějakou tu stovku :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 23:09

Zakladatelko nejsi v tom sama. Jsem na tom stejne. Bez rodicu bych uz byla pod mostem. Uprimne neporadim. Leda nekupovat kraviny tipu casopisy, kafe sebou, mekáč, pizzu apod. Jen ty fakt zakladni veci.

• Citovat
  • Nahlásit
1054
9.10.20 23:20

Každý jsme nějak začínali. My jsme kdysi s mužem kupovali židle do kuchyně na etapy, vždycky jsme si na další museli nasetrit. To psaní každého i sebemenšího výdaje je fakt dobrá metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 00:55

Byly doby, kdy se mi rozbila televize a já si šla jinou najít k popelnici, oblečení jsem si kupovala v nejlevnějších sekáčích v jejich výprodeji a jedla gothaj se zlevněným chlebem. Neboj, bude líp.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 00:59

Byli jsme na tom podobně s manželem. Stalo se plno věcí, které se stát neměli a my nezkušení jsme to řešili tak jak jsme neměli. Za část věcí jsme ani nemohli a vlastní důvěřivostí jsme přišli na buben. Teď bychom udělali vše jinak. Měli jsme exekuci (resp. manžel - v té době partner), dluhy, nestíhali jsme splácet, málem jsme neměli kde bydlet, rodině jsme se nesvěřili. Nějak jsme se z toho vyhrabali. I teď nám sem tam pomohou rodiče, už je to ale mnohem lepší. Ještě 6 let a máme to všechno svinstvo z krku. Momentálně jsme bez exekucí a podobných hnusů, takže se máme vlastně dobře i když nemáme rezervu skoro ani na měsíc. Máme skvělé děti a jsme šťastní. Co tím chci říct? Někdy si musí člověk sáhnout na dno aby se odrazil. Nemáš to přece do konce života. Hlavu vzhůru! Zvládneš to! :hug: Jo a příspěvky v některých vláknech, že mají někteří rezervy snad na 100 let dopředu vůbec nečti, akorát z toho budeš špatná. Lidí jako jsi ty nebo já je plno. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 05:11

My taky neusetrime. Dostali jsme se do špatné situace, řešili to nevýhodné a už se to veze. Teď se objevila další situace, kdy nám peníze chybí (já jsem na rodicaku), ale už to neřešíme půjčkou z banky, atd. Ale naštěstí máme rodiny, které nás založí. Ani nevíš, jak je nám za to trapně. Proto, jakmile se z toho vyhrabeme, tak budeme dávat stranou. Ale nemyslím si, že lidi šetří pomalu od kolébky, jak se tu často doctes ;) a i ty dvě ušetřeny stovky jsou dobrý začátek.

• Citovat
  • Nahlásit
5226
10.10.20 07:08

Takze to vypada jak to v realu je. Lidi jsou na tom spatne, jelikoz moc utraci, naberou si nevyhodne pujcky a pak se divi, ze nic neusetri. Jasne ze to tak je, spocitejte si uroky a kolik penez vyhodite do kanalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
10.10.20 07:43

Musíš se zbavit nejprve těch dluhů, a pak začni šetřit.

A co nějaká kámoška, neměla by starší mobil byť třeba jen na pujčení? Spousta lidí si své staré telefony schovává doma v šuplíčku a nevyhazuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 07:51

Kupovat jen to co se sní a jen to co se potřebuje. Oblečení se najde hezké v sekáči. U jídla nekupovat polotovary, jsou nezdravé a předražené. Zrušit požírače peněz - satelity, kabelovky, chytré telefony s tarify, stačí blbý na sms a volání. Hlavně si nebrat půjčky. Beru hypotéku, bydlet se musí a platit nájem a hypotéku vyjde někdy na stejno. Jen u hypotéky to pak bude tvoje.
Dětem raději kupovat kvalitní hračky, se kterými si opravdu vyhrají, jednou za čas - vánoce narozeniny, a ne každou chvíli nějakou blbost, která za hodinu letí do koše. Děti opravdu nepotřebují dvacáté autíčko, nebo panenku, kterých mají plný pokoj. Jestli chtějí něco nového, můžou si něco vyrobit - zabaví se a budou si toho víc vážit. Chodit pěšky, na kole, je-li to daleko koupit permanentku na mhd.

• Citovat
  • Nahlásit
801
10.10.20 08:31

Hodně pomáhá napsat si jeden měsíc, každý výdaj, posbírat účtenky a podívat se, co bylo navíc. Pak vynechat zbytné věci. Hodně se dá ušetřit na jídle, když se plánuje (a ne na úkor kvality) - jedno kuře je dobře 5-6 jídel, velký hrnec luštěninové polévky vyjde na max 50 korun, zelný salát též vyjde na pár korun. Základní suroviny, lokální a sezónní vyjdou levně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama