Jak nejjednodušeji udělat 100ks mini řízečků?

160
18.9.20 13:01

Jak nejjednodušeji udělat 100ks mini řízečků?

Ahoj holky, jak už z názvu vyplívá, potřebuji poradit od zkušenějších :lol:

Za týden máme svatbu a raut si děláme sami, samozřejmě nesmí chybět mini řízečky. Našla jsem různé recepty na netu, ale jako třeba těstíčko z Maggi, worcestrovky a Solamylu, tak toho bych se docela bála, ale zase dělat se s trojobalem? Taky by mě zajímalo, jestli se to dělá v troubě nebo se to prostě nafrká do friťáku :nevim:

Za rady a tipy děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.9.20 13:11

Jednou rukou do vejce, druhou do strouhanky smíchanou s moukou a druhou rukou to házet do friťáku. Není třeba dodržet postup mouka, pak vejce, pak strouhanka. Jde to docela rychle, dělali jsme to takhle jednou na silvestra, to zvládnete :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
18.9.20 13:19

Já míchám vejce s moukou a mlíkem. Jde to rychleji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
18.9.20 13:20

Já teda nedělám 100 ks, ale na nedělní oběd jich kolem 30 bude, dělám klasický trojobal a obaleno je to za chvilku.. Pokud na to navíc budete 2, tak si myslím, že to do hodiny, max dvou vše můžete mít hotovo.. Během obalovani už zapni pánve, dej klidně 2 nebo 3, ať to máš rychleji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
18.9.20 13:29

@Beckyttine5 No na pánvi právě určitě ne, mně se na to pak připaluje ta strouhanka :nevim:

Příspěvek upraven 18.09.20 v 13:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
18.9.20 13:29

Já kdysi pracovala v penzionu, řízků jsme dělali klidně 200, ten trojobal není tak pracný ;). Chce to hlavně velké nádoby, abys to neobalovala v talíři, lepší je fakt hodně velká mísa, lavor nebo něco takového. Smaž ve friťáku. Jde to rychle a nepřepaluje se tuk na rozdíl od pánví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
18.9.20 13:31

Tak pak fritak… Ale myslím, že když dáš dost oleje, tak se to pripalovat nebude.. I když s fritakem to bude jednodušší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
18.9.20 13:47

Dělám to celkem často i víc. Kupuju věpřovou pečeni, naklepu to, rozříznu na tři díly, to se dá nachystat i den předem. Hodinu dopředu nasolím, nechám zaležet. Mouka, vejce, strouhanka do velkých mis, aby se to dobře dělalo. Smažit zásadně ve friťáku, jednak se ty řízky neválí v přepalovaných zbytcích strouhanky a hlavně jsou šťavnatější a je to rychlejší. Já už mám grif, takže obaluju obouruč a ještě stíhám smažit, jinak doporučuju dvě odoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
18.9.20 13:51
@meduzka23 píše:
Já míchám vejce s moukou a mlíkem. Jde to rychleji

Tak je dělá manžel.
Já dělám poctivě trojobal. Naposledy jsem dělala ze 3kg, kolik jich bylo netuším a normálně na pánvi. Ale ve friťáku to bude raz dva ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
18.9.20 13:54

Já dělám pravidelně na Silvestra asi ze tří čtyř kil masa, může jich být přes 50 stopro a dělám v trojobalu. Nezabere to tolik času, neboj, jak chytneš grif, tak jedeš. Do vajíčka si dávám vidličku, ať nemám stokrát obalený prsty. A když je nebudeš delat tlustý, budou se i rychle smažit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14965
18.9.20 14:23

Den předem naložím kuřecí maso nakrájené na kousky do jogurtu s libovolným kořením / třeba grilovací/…rozdrtím brambůrky / libovolné/, řízečky v nich obalím a vyskládám na pečící papír a upeču…dělám to vždycky na oslavy, je to téměř bez práce :lol: a je o to vždycky rvačka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
18.9.20 15:58

@lucynka25 Rozhodně je trojobal lepší. Tohle je takovej trik v kuchyních restaurací, aby se ušetřili vajíčka. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50516
18.9.20 16:23

Pozvi si pomoc a vyhrat si s tim.
Prave jsem na vikend dotahla 2,5 kg kureciho. Chteji mini rizecky a kasi/ br. salat.
Mi pomahaji deti, kdyz obaluji (pouzivam nejcasteji ryzovou mouku, vejce a rozmlete cornflakes), takze je to rychle.
Pecu teda nugetky obalene v cornflakes v troube. Klasicky trojobal smazim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
18.9.20 17:35

@meduzka23 manzel to dela z lenosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu