Jak nejlépe obarvit vlasy na hnědou

7
9.1.20 12:47

Jak nejlépe obarvit vlasy na hnědou

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti z přírodní barvou na vlasy.
Byla jsem už 4× na barvení na hnědo.( Moje přírodní je taky tmavě hnědá ale protože před rokem jsem si nechala dělat blond vlasy, snažím se jít zase k mé přirozené. :D )
Je ale problém že se mi pořád vymejvá. Barví mi je kadeřnice takže nemám vlasy tolik zničené ale barva dlouho nevydrží i přes to že je celkem drahá a mě nebaví dávat pořád za to tolik peněz když mi vydrží max. měsíc. :,(
Barvy z drogerie se zase bojim aby mi ty vlasy nezničila a přírodní barva by teda mohla být šetrnější, jen jde o to jestli vydrží :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
9.1.20 12:51

Dneska jsem zrovna barvila hennou :lol: a bála jsem se, aby to chytlo správně, protože hennu už ničim nesundáš prý.

• Citovat
  • Nahlásit
1063
9.1.20 12:54

Pouzivam roky barvu z drogerie a vlasy mam v pohode. Vetsinou tak 2 tydny po barveni jsou naopak jeste v lepsim stavu. Musis najit co ti sedi. Ja kupuji Schwarzkopf Natural Easy a sampon Elseve Total repair. Barva miva akce v Tete 1+1 a pak jsou 2 za asi 150,–. Navic pusobi pul hodiny a barvim kazdych 6 tydnu, kvuli sedivym odrostum. Nebavi me sedet u holice:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
9.1.20 12:59

Mě barví kadeřnice barvou Kaaral. Je to nějaký tmavě hnědý odstín a nevymývá se skoro vůbec a to mám hodně šedivé vlasy. Zkus změnit značku. Doma bych nebarvila. Nicméně měsíc je docela ok, stejně pak začínají vidět odrosty a je potřeba barvit zas. Já chodím na barvu cca co 6 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
9.1.20 13:00

U barev z drogerie je problém, že obsahují více peroxidu kvůli překrytí šedin a pokud vlasy šedivé nemáš, vlasy zbytečně vysuší. Navíc většinou chytají daleko tmavší. Pokud jsi měla svoje vlasy odbarvené a teď barvíš nahnědo bude se ti barva vždycky víc vymývat, protože barevné pigmenty z barvy obalují melaninová zrna v hlubší vrstvě vlasu, která se ale odbarvením rozpustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
9.1.20 13:03

Barvím mamku už asi 2 roky barvou Khádí. Paní, kde to kupuju, už má jinou, ale složením, způsoben nanášení a vším prostě, je to samé - na název si teď nevzpomenu.
Pěkně chytá, pěkně drží. Mamka má skoro černé vlasy a už prošedivělé. Na šediny to chytne dozelena a za pár dní se to „usadí“ na hnědou. Vypadá to pěkně, přirozeně. Dá se barvit i dvoufázově, aby to nebylo dozelena, ale mamka je takhle spokojená.
Sama ještě nemám potřebu se barvit - mám pěkné vlastní vlasy. Ale sem už se šediny ukazují a rozhodně se budu barvit tímto.
Mamka má krátké vlasy a to balení má na 3 barvení, já polodlouhé a vidím to určitě na 2, takže netřeba se lekat ceny.
Jo, ještě dodatek. Je to přírodní barva, určitě něco jako henna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20649
9.1.20 13:21

Divný a nebarvi tě kadeřnice spíš nějakým přelivem, aby to bylo šetrnější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
9.1.20 13:29

Taky bych řekla, že je to spíš přeliv, aby ochránila tvé barvené vlasy. Odbarvování na blond (jsem blond :lol: ) jim dává pěkně zabrat, hnědá by na tom klidně mohla chytnout jinak a jinak na tvých vlasech. Stahovat to přelivem je nejlepší cesta, musíš se ale o to i správně starat - omezit umývání, šampon pro barvené vlasy, vlažná voda apod. Já chodila na stahování co dva měsíce. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4545
9.1.20 13:45

Čistě přírodní barvy jsou směsi cassie, henny a indiga v různém poměru + rozličné pečující rostlinky (zjednodušeně řečeno). Přičemž indigo je modré barvivo, které spolu se žlutou chytá dozelena. Pokud bys chtěla docílit tmavě hnědé barvy, musela bys nejdřív nabarvit hennou (na tu blond bys v první fázi byla zrzavá jak liška :lol: ) a v druhé fázi teprve použít směs s indigem. Buď si přímo namíchat nebo koupit hotovou, třeba tu Khadi, co tu zmiňovala @Aries6 (mají své stránky). Každé vlasy se ale chovají jinak, napoprvé bych si asi nechala poradit někým zkušeným. Pokud jsi z Prahy, na přírodní barvení se specializuje kadeřnictví Natubea (taky mají své stránky). A jsou i na FB - paní Hana Moneam, je velmi ochotná, když jí pošleš dotaz třeba i s fotkou vlasů, aby si udělala představu, určitě Ti odpoví. Jinak henna má tu výhodu, že funguje i jako úžasná maska, vlasy jsou po ní zdravé a mnohem kvalitnější než při chemickém barvení. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
9.1.20 13:57

Barvila jsem to khadi jak zmiňovala @Aries6 a zafungovalo to přesně jak píše, ale vlasy mám po tom teda nádherný 8o

• Citovat
  • Nahlásit
22981
9.1.20 14:00

I ta barva Khádí má postup, jak barvit šediny (světlé) vlasy dvoufázově, aby to nebylo zelené. Udávají tam červenou barvu.
Asi už si ji taky koupím a zkusím :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20681
9.1.20 17:50

Poižívám Khadí popelavě hnědou a jsem max. spokojená. Mám trochu šedivé vlasy hlavně v pěšince, barvím tak 1× za 8 týdnů. Ale to je už fakt hranice.
Barvím jen tou hnědou, dvoufázově zatím ne.
Jedno balení 100g mi vydrží na dvě barvení - mám vlasy tak po bradu, jemnější, ne moc husté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.1.20 16:13

@Kriss Tina přeliv o neni, barví stejnou barvou i kamarádku a té to drží 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.20 22:10

.

Příspěvek upraven 08.07.20 v 00:19

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15997
7.7.20 22:13
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebovala bych poradit. no proste mam prirodni hnede vlasy a ja jsem si rekla ze zkusim jit do blond(strašný nápad) a tak jsem to udelala a vypadala jsem hrozne no tak jsem sla za kadernici a ta mi na to dala preliv takovej do zrzava.ale potom se mi tozacalo vymyvat a odrustat a me se toproste nelibilo:( tak jsem si rekla zkusim alspon na par dni svoji baru tak jsem si koupila smyvaci barvu a byla uplne super vypadala jsem fakt hezky :srdce:. ale pak se mi tovymylo a ja si to chtela koupit znovu ale meli jen tmavsi tak jsem si rekla ze to nevypada tak hrozne a koupila si to a dala na vkasy, ale bylo to fakt mega tmavy a pak jsem si to asi kazdy den nejmin 2 umyvala aby se to vymylo ale zacalo to zelenat a ja si rekla ze se poradim s kadaernici jestli ta zelena pujde nejak dolu. kadernice mi na to dala prirodni smivadlo nebo proste aby se ta zelena smyla a ono se stalo tohle, ta zelana zesvetlala ale mam to na vic vlasu(predtim jsem to mela jen na par praminku) no a ta blond pekne vylezla takze ted mam blondaty a jeste k tomu zeleny vlasy(jako tak pulku, uz min to odrusta) no a ja jsem se chtela zeptat jestli by slo nejakprirodne nabarvit vlasy na hnedo, a zaroven sundat na svetle zelena barva(vlasy uz zazily hoodne a uz moc neverim barvam na vlasy z drogerie) taak prosim o napady na domaci barveni na hnedo a jestli s tim ma nekdo zkusenosti budu rada za kazdou pomoc :) za 5dni jedu na tabor a potrebuji mit hnede vlasy, uvazovala jsem o nejakych copankach ale fakt nevim tak prosim o radi a pomoci dekuji predem :srdce: ;)

Zajdi do kadeřnictví - najdi nějaké, které pracuje s kvalitními barvami - Wella, Kreatse, Natulic, L'Oreal a podobně a necht to zachránit odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat