jak nejlépe připravit dítě na školku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 30.11.09 12:38
jak nejlépe připravit dítě na školku...

zdravím všechny maminky, :dance:
ikdyž vím že je na to ještě dost brzo,uvažovat nad školkou,když má malý ještě přes rok čas,ale bojím se abych něco nezanedbala,strasně se bojím co nastane až začne chodit do školky…téměř celý čas se synem trávím já,taťku máme pořád v práci,jedna babička chodí také do práce a druhá zase není schopna tak malé dítě uhlídat,natož tak celý den-takže na ně se spolehnout v občasném hlídání moc nemůžeme,natož abych si zvykl na mojí nepřítomnost, občas chodíme do mateřského centra mezi děti, při procházkách se taky potkáváme,takže kluci lítají spolu…jen náš syn se dětí občas bojí, protože mu často ubližovaly-kousaly,škrába­ly,zhazovaly na zem přímo hlavou na silnici,zřejmě nechtěně,protože ho táhli za kapuci a pak pustili,no a mi než jsme v tom okamžiku zakročili tak byl na zemi a pak plno pláče…myslím že to všechny známe…je na sebe trošku opatrný…nelítá prostě všude jako ďábel…proto tápu už teď jak ho pomalu zvykat na to že bude někde beze mě jen s dětmi a hlavně aby se otrkal a nenechal si všechno líbit…děkuji za rady a finty… :wink:

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 30.11.09 12:56

Ahoj.Já si myslím,že nemá smysl to nějak hrotit.

Taky bych s ním chodila do MC,nechala ho občas pohlídat babičkou,pokud je to možné..Myslím si,že jednoho dne přijde okamžik,kdy mu Tvoje společnost prostě stačit nebude.

Bohužel,nemám vlastní zkušenost s bojácným dítětem.Adámek je odmalinka společenský,ka­marádský,niče­ho se nebojí,rád se s dětmi rozdělí,všem vše půjčí ale zároveň si chce půjčit hračky ostatních dětí.Je trošku umanutý.I přes to vše byl dlouhou dobu mamánek.Tam,kde jsem byla s ním,mu bylo dobře.Jinak plakal.Když jsem ho kolem druhého roku dala na zkoušku do jeslí,plakal,tak jsme od toho upustili.

Ve třech letech a třech měsících nastoupil na pár hodin denně do školky,úplně bez problémů,vůbec neplakal,těší se tam..

U nás je to trošku jiné v tom,že děti mám už dvě.Když se malá narodila,bylo mu 2 a půl roku.Musel si zvyknout,že není sám. A taky,i kdyby se mu ve školce nelíbílo,můžu si ho nechat ještě doma.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 30.11.09 13:38

taky jsem to hodne resila, Emca byla hodne bojacna a nechtela jsem, aby se naraz octla mezi 30 neznamyma detma, ze by to byl velky sok. Tak jsme zkusili soukromou skolicku na jedno a ted uz dve dopoledne tydne a Emca je desne spokojena. Ale ona nepotrebuje deti, ale ty cinnosti, ktery ja se dvema ted delat nemuzu. Pro ni je to spis priprava na skolku v tom smeru, ze si zvykne byt bez rodicu. Jako prvni krok dobry, ale deti je tam treba jen pet a plno programu, takze se nenauci ani hrat si sama, ani komunikovat s ostatnimi bez pomoci ucitele… U nas je takovych skolicek ted plno, ale to je Praha, tak nevim, jak jinde. A taky je to pekelne drahy. Ale jsem moc rada za tuhletu sanci, aby se pred nastupem do skutecne skolky aspon trochu osamostatnila a ona i ja jsme pak z toho nemely pristi zari moc velky trauma

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 30.11.09 14:04

já bych ani neřekla že je mamánek,ještě se mi nestalo že by plakal,když jsem odešla…spís když vidí tatínka tak ode mě odmítá všechno a plazí se jen po něm…a ani mě nepotřebuje,když jsem byla třeba u doktora a hlídal tatínek,tak za mnou ani nechtěl jít,jen a jen chtěl taťku,ale to je asi taky tím že ho nevídí tak často…ale bezproblémů absolvovali výlety k babičce beze mě,i přes to že jako malinký se jí bál…no a já v jeho třech letech musím nastoupit do práce o kterou bych nerada přišla-jsem vlastně polovinu měsíce doma a za dobré peníze…takže pokud nebudu v práci přes den 12hod.-což bude nejhorší- tak to budeme nějak zvládat,jen se bojím začátku. :think: …zažila jsem u mojí sestry-mě bylo 22let když šla poprvé do školky…-jak plakala,začala koktat,počúrávat a měla panickou hrůzu,rvali nám ji z náručí a mi s mamkou brečely jako malé… :nevim:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.11.09 15:06

My chodíme kvůli přípravě na školku 3× týdně dopoledne na kroužky - aby si zvykal na kolektiv, uměl se líp prosadit mezi dětmi.

aleesha
Závislačka 4423 příspěvků 30.11.09 15:12

Já se spíš děsím těch učitelek v mateřské než dětí. Tady v Praze jsou prý děsně zpovykané, dětem nepomůžou obléknout, ani utřít zadek :-x Slovy jedné učitelky: prý jsou vzdělávací ústav, ne zaopatřovací. Což je podle mě MŠ přesně naopak. Na vzdělávání je škola, ne?

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 30.11.09 15:26

měla jsem v plánu taky chodit s malým o nějaký týden dřív do školky,třeba jen na 2hod.dopoledne 2× do týdne,nebo jak by bylo možné ale bohužel jsem neuspěla…neberou,je plno ale zaslechla jsem že je možné se s prckem chodit dívat do školky a chvilku tam s nimi trávit čas…nevím uvidíme,musím to pozjišťovat…
aleesko a s tebou souhlasím,měly by dětem pomáhát…ale to je i o tom,jaká každá je…holt když se jí nebude chtít pomoct dětem při oblékání tak to asi ani neudělá a to nemluvím o ostatních věcech…děti by se tam měli cítí dobře a od toho tam ty učitelky jsou..... :potlesk:

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 30.11.09 16:14

Adámek chodí do normální školky-státní a co se počtu dětí týče.. Na učitelky si nemůžu si stěžovat.Ve všem dětem pomáhají,dělají vše proto,aby se ty malinké co nejdřív a nejlépe zadaptovaly.

Ze začátku jsem s učitelkama-střídají se 2,každý den probrala,jak to Adámek snášel,co dělala,jestli si hrál s dětma a jak.

Teď když máme nějaký problém nebo žádost,probereme to.Snaží se ochotně vyjít vstříc.

Ono opravdu jak kde.
U nás taky není možné,aby ve školce trávily na zahradě čas děti,které tam nechodí.Není ani oficiálně možné dát dítě na půldenní provoz.Ale domluvit jde vše.A to jsme běžní lidé,ne jejich známí,žádná protekce.

Klorane,u nás v Mc cipísek je projekt cipískova školička.Berou do školičky děti od dvou let na dvě dopoledne v týdnu.Zvykají si na jakoby pobyt ve školce,bez maminky.Snaží se mít podobný režim jako ve školce.Je to vždy tříměsíční cyklus-stojí to u nás 400Kč.
Zkus se informovat,jestli nějaké vaše Mateřské centrum nemá něco podobného.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 30.11.09 19:40

Ahojky,
já mám skoro stéjně staré dítě jako ty. Začala jsem to už teď řešit se zvykáním ve soukromé školičce. Chodí tam jednou týdně na tři hodniny. Je pravda, že je to dost drahé, ale u nás je problém ten, že malý je hrozně na mně závislý, tak jsem to potřebovala nějak vyřešit. Hlídaní není možné, protože všichni pracují a bydlí od nás daleko. Ze začátku s tím malý hodně bojoval, plakal dlouho po mém odchodu, byla jsem domluvená, že mi zavolají, kdyby moc plakal. Pár dnů jsem tam s nim byla, aby si zvyknul na hlídací tetu a děti. Už si pomalu zvyká být beze mne.
A co se týče dětí, tak ve školičce jsou na sebe moc hodné. A když náhodou se mezi sebou perou o nějakou hračku nebo se bezdůvodně postrkují, tak to hlídací teta hned řeší a nenechá je, aby si ubližovali.
Určitě to stojí za zkoušku. Jestli máš možnost dát do nějaké miniškoličky, tak to vyzkoušej. Aspoň si zvykne na děti.

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 30.11.09 20:54

ahojky já byla nucena (prací) dát malou do školky letos v září ve 2,5 letech a naštěstí se to obešlo bez pláče a vzteku ve školce spinká akorád máme prpoblém občas si neutře zadek pořádně a učitelkámneřekne že kakala, párkrát se tam zezačátku počůrala, nebo spíš přičůrla atd, ale nají se bez plen je , mezi dětmi moc nebyla, nemáme nikoho známého s vrstevníkem, ale od mala jsme chodili plavat a to bylo vše, chodila se mnou do práce tak byla zvyklá na lidi a je hodně společenská, je tam asi nejmladší ale zvládá to v pohodě. Moje rada jen nikdy nevyhrožovat školkou , když se Káje nechtělo tak jsem na ní začala.Hned ráno po probuzení Jé Kájo ty se máš ty jdeš dneska do školky a budeš di tam hrát se sabinkou a malovat s Viktorkou a Kačenkou a ona jo budu malovat atd takže tak.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 01.12.09 14:54

tak soukromou školku máme kousek od nás asi 10km v Uničově,tak jsem přemýšlela o ní,ale zřejmě ji chtějí zřušit,takže to musím zase pozjišťovat,no a školička při mateřském centru u nás není,ono to centrum totiž není až tak navštěvované-jestli tam chodí tak 9maminek z cekových asi 30maminek,…jo a moje tetka má dcerku,která byla jen s ní…-taťínek v práci,babička daleko,no a do školky šla naprosto v pohodě !!!!!!!! říkala jí že do školky chodí děti za odměnu a jen ty hodné…tak uvidíme,asi si všechny fígle napíšu a pak budeme trénovat…
pavluško,tvoje rady si taky zapamatuju,vypadají že by mohly do budoucna zabrat… :dance:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >