Jak nejlépe šetřit peníze v dnešní době

106
12.7.20 12:19

Jak nejlépe šetřit peníze v dnešní době

Jak v dnešní době nejlépe šetřit peníze, chtela bych si tak za 7-10let koupit chatu. Toť má otázka (stav. sporeni,spor.ucet)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3418
12.7.20 12:23

Spořící účet dnes, když úroky po koroně klesly téměř na nulu?

Stavební spoření, pokud jsi konzervativní. Pokud na to máš prostor (záleží i na částce, kterou chceš měsíčně odkládat), zeptala bych se být tebou na možnosti investicí ve své bance, popř. zašla za solidním finančním poradcem, u kterého bych si nechala sestavit investiční portfolio.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
12.7.20 12:26

Chtěla bych tak za těch 7 let, mít okolo 700 000kc nasetreno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
12.7.20 12:28
@alig píše:
Jak v dnešní době nejlépe šetřit peníze, chtela bych si tak za 7-10let koupit chatu. Toť má otázka (stav. sporeni,spor.ucet)

No to bude hodne tezke. Sporici ucty jsou na technicke nule. Stavebko je bude za chvili nasledovat. No a je otazka co aktualni korona krize udela s akciemi. Sice uz se vracej do vyssich hodnot (jak byly zacatkem roku) ale nikdo nevim jestli prijde druha vlna.. Atd.. A ono je a do banky bych kvuli investicim nesel. Tam vetsinou nabizej „odpad“ spis bych zasel za financnim poradcem az se v dnesni dobe ukaze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
12.7.20 12:42

Odkládat si doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
12.7.20 12:43

Pokud chceš mít úspory pojištěné a rozumně likvidní, tak moc možností není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
12.7.20 12:43
@mackA159 píše:
Odkládat si doma.

To už je lepší ten spořící účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
12.7.20 12:44

Spořit doma do polštáře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
12.7.20 12:52
@evulinda79 píše:
Spořit doma do polštáře

Blbost. Vybrat si nějaký spořák, ten je alespoň pojištěný. A lehce úročený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
12.7.20 13:08

@alig Podívala bych se na nabídku stavebního spoření a až bude akce „nulový poplatek za zřízení“, tak to stavebko bych si založila, ale posílala tam jen těch 1700,–Kč/měsíčně pro maximální podporu. Víc v tom zamykat fakt nemá smysl. Pak jsou občas nabídky různých fondů, kdy nabízí záruku toho, že vyplatí minimálně to, co vložíš (= není tam ztráta), ale to se vyplatí jen když člověk fakt ty peníze nepotřebuje a ví, že potřebovat nebude.
Ve tvém případě bych všechno nad těch 1700,–Kč, tzn. kolem 8tis. měsíčně šetřila fakt jen na spořící účet. Ono se totiž může stát, že nějakou vysněnou chatu bude někdo prodávat třeba za 4 roky, a kdybys měla všechny úspory vázané, prodělala bys.
Na akciích se teď dalo slušně vydělat (já třeba využila poklesu při koroně a dvakrát otočila ČEZ se slušným ziskem, ale hraju si takhle max. s desetitisícemi Kč, na víc jsem srab), ale je to loterie, budoucí vývoj podle mě nikdo netuší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21124
12.7.20 13:09

Asi stavebko v kombinaci s nejakymi fondy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21124
12.7.20 13:11

@zrcadlo To sledujes akciovy trh a investujes sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
12.7.20 13:14
@Svistice píše:
@zrcadlo To sledujes akciovy trh a investujes sama?

Jo jo, mám účet u Fia a kupuju a prodávám přes jejich e-broker.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2761
12.7.20 13:31

@zrcadlo jj, taky jsem koukala, je to poměrně komfortní možnost u FIO.. jen to musí člověka bavit a musí se v tom orientovat… já bych neměla koule právě ani na ty desítky tisíc..
uvažovala jsem i o investici na půjčky P2P, ale opět risk..
stavebko je silně konzervativní produkt, ale moc lepších s nulovým rizikem není, těch 1700 bych tam začla posílat určitě (ale fakt si pohlídat akci bez poplatku za založení)
v mém okolí znám pár dobrodruhů, co zbohatli na kryptoměnách (konkrétně na bitcoinu), jeden si mohl dokonce dovolit odejít z práce, páč nakoupil kdysi dávno skoro z počátku a dostal se na astronomický vývar :potlesk: ale je to už tak trochu hazard (obrovské výkyvy), viz. třeba zde.. https://investplus.cz/…-se-vyhnout/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
12.7.20 13:35

@Lucy75 kryptoměny je riziko jako prase. I když u mě to byl nejlepší kšeft, ale to bylo tím, že jsem s nulovým nákladem těžil :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama