Jak nejlépe upravit rodičovský příspěvek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.19 10:38

Jak nejlépe upravit rodičovský příspěvek?

Ahoj, omlouvám se, pokud je to zde ted časté tema, ale prosím o radu zkušené matky. Mám nastaveny RP na 2 roky. Momentálně je synovi 15 měsíců. Plánujeme co nejdříve druhé dítě. Jak si mám upravit výši RP, abych ho stihla vybrat celý? Klidně za cenu toho, ze mi bude chodit ted hodně, dám si to na stranu, a pokud se druhé dítě nezdaří úplně hned, budu bez příspěvku, ale budu ho mít našetřený. DVZ mám 1298 Kč a k 1.12. 2019 vyčerpáno 100 773 Kč. Děkuji moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13321
31.12.19 10:39

Na maximum? :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
31.12.19 10:50

Ano zadáte si o maximální částku která je ve vašem případě možná. U každého je jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
31.12.19 11:01

Maximum je 70% 30násobku DVZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 11:06

Dobre, děkuji všem za rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 20:37

Nevíte někdo? Moje kamarádka má 4 děti, první dítě je postižené a kamarádka na něj bere příspěvek na péči a poslední dítě, to čtvrté, s ním je na rodičovském příspěvku, je zdravé, je možnost na to 4 dítě pobírat rodičovský příspěvek 5 let?

• Citovat
  • Nahlásit
750
31.12.19 20:38
@Anonymní píše:
Nevíte někdo? Moje kamarádka má 4 děti, první dítě je postižené a kamarádka na něj bere příspěvek na péči a poslední dítě, to čtvrté, s ním je na rodičovském příspěvku, je zdravé, je možnost na to 4 dítě pobírat rodičovský příspěvek 5 let?

rodicak je jen do 4 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 20:43

Kamarádka pobírala na první dítě rodičák 5 let, protože dítě je postižené, ale jde mi o to, zda může pobírat i na to poslední, když je zdravé a jeho matka pěčuje o postižené první dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
750
31.12.19 20:47
@Anonymní píše:
Kamarádka pobírala na první dítě rodičák 5 let, protože dítě je postižené, ale jde mi o to, zda může pobírat i na to poslední, když je zdravé a jeho matka pěčuje o postižené první dítě.

tak to pobirala neco jineho, ne rodicak. Ze zakona je max do 4 let a je jedno jestli je dite zdrave nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
31.12.19 20:54
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se, pokud je to zde ted časté tema, ale prosím o radu zkušené matky. Mám nastaveny RP na 2 roky. Momentálně je synovi 15 měsíců. Plánujeme co nejdříve druhé dítě. Jak si mám upravit výši RP, abych ho stihla vybrat celý? Klidně za cenu toho, ze mi bude chodit ted hodně, dám si to na stranu, a pokud se druhé dítě nezdaří úplně hned, budu bez příspěvku, ale budu ho mít našetřený. DVZ mám 1298 Kč a k 1.12. 2019 vyčerpáno 100 773 Kč. Děkuji moc!

Na max ted jeste nedavat. To byste vycerpala prilis brzy (za 7 mesicu). S vasim DVZ by melo stacit navysit na max az kdyz bude tehotensntvi potvrzeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 21:01

Tak už jsem to zjistila, v roce 2012 to zrušili, byla možnost pobírat rodičovský příspěvek u postiženého dítěte až 7 let. Jen mi bylo divné, že včera kamarádce na úřadě tvrdili, že jako pečovatelka o starší postižené dítě, má nárok na delší lhůtu než 4 roky i na nejmladší dítě, byla jsem u toho.

• Citovat
  • Nahlásit
1342
2.1.20 15:54
@Anonymní píše:
Tak už jsem to zjistila, v roce 2012 to zrušili, byla možnost pobírat rodičovský příspěvek u postiženého dítěte až 7 let. Jen mi bylo divné, že včera kamarádce na úřadě tvrdili, že jako pečovatelka o starší postižené dítě, má nárok na delší lhůtu než 4 roky i na nejmladší dítě, byla jsem u toho.

Ono existuje ještě něco jako péče o dítě do 6 let, nebo tak nějak se to jmenuje, to se nahlásí na zdravotní pojišťovně a stát za vás platí zdravotko, peníze ale žádné nedostáváte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
2.1.20 16:44

@Kristynka22 To je státní kategorie: péče o jedno dítě do 7 let nebo o dvě do 15 let věku staršího dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 13:32

To ale nemá smysl, když je na rodičovském příspěvku, kamarádka tam jde znova v lednu, tak to dořeší, asi jsme si všichni nerozuměli, byl tam dost teď zmatek

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat